Belgijos plaukimo čempionate – A. Šidlausko aukso medalis, E. Grigaitis pelnė sidabrą

Penktadienį Antverpene vykstančiame atvirame Belgijos plaukimo čempionate aukso medalį iškovojo Andrius Šidlauskas (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“).

Andrius Šidlauskas<br>D.Kibirkščio nuotr.

ltuaquatics.com

Apr 19, 2024, 9:28 PM, atnaujinta Apr 19, 2024, 9:32 PM

Ryte pirmu numeriu į vyrų 100 m plaukimo krūtine finalą patekęs Lietuvos plaukikas greičiausias buvo ir vakare, kai nuotolį įveikė per 1 min. 0,02 sek. ir užtikrintai nugalėjo visus varžovus.

Antras finišavo belgas Charlesas Grondelis (1 min. 1,60 sek.), trečias atplaukė prancūzas Clémentas Bidardas (1 min. 1,90 sek.).

27-erių panevėžietis, kurį treniruoja Paulius Povilionis ir Ina Paipelienė, šį sezoną yra plaukęs per 59,79 sek., o arčiausiai olimpinio normatyvo (59,49 sek.) buvo priartėjęs pernai pasaulio studentų žaidynėse, kai užfiksavo 59,61 sek. rezultatą.

A. Šidlausko karjeros rekordas yra 59,12 sek., tačiau taip greitai jis plaukė dar 2017 metais vykusiame pasaulio čempionate.

Sidabro medalį vyrų 100 m plaukimo nugara finale iškovojo Erikas Grigaitis. 21-erių kaunietis distanciją įveikė per 55,77 sek. ir finišavo antras, po belgo Stano Franckxo (55,09 sek.).

E. Grigaičio šios rungties karjeros rekordas – 54,71 sek.

Šįryt lietuvis atrankoje taip pat buvo antras, o Kajus Stankevičius užėmė ketvirtą vietą, tačiau finale plaukti negalėjo, nes pagal čempionato taisykles finaluose leidžiama startuoti tik dviem užsienio sportininkams.

Šeštadienį E. Grigaitis ir K. Stankevičius varžysis 50 m nugara rungties atrankoje, o sekmadienį – 200 m nugara kvalifikacijoje.

Atrankos plaukimai Belgijoje prasideda 10 val. Lietuvos laiku. Finalai penktadienį numatyti nuo 17:30 val., o šeštadienį ir sekmadienį – nuo 16:40 val.