Lietuvos ledo ritulininkai susikūrė tradiciją: po pergalės čempionate rūbinėje traukia legendinę S. Povilaičio dainą

Lietuvos ledo ritulio rinktinė sekmadienį sugebėjo dar kartą džiaugtis pergale Vilniuje vykstančiame pasaulio čempionato I diviziono B grupės mače. Po sėkmės prieš ispanus 3:0, lietuviai jau taip vadinamame derbyje aptalžė Estiją 6:1. Lietuvos ledo ritulininkai šiame čempionate susikūrė sau tradiciją – po pergalės rūbinėje ir vėl dainavo kartu „Šviesk, švieski man vėl...“

Pasaulio ledo ritulio čempionatas: Lietuva prieš Estiją.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Apr 28, 2024, 8:10 PM

Po šios pergalės lietuviai, kartu su Kinija ir Ukraina yra turnyro lyderiai. Pirmadienį čempionate bus pertrauka, o antradienį mūsiškiai žais su pergalės skonio dar nepajutusia Nyderlandų komanda.

„Įsibėgėjome. Pradžioje kažkaip pirmyn-atgal, bet kas kėlinį vis geriau buvo. Tikrai neblogai atrodėme. Estai pralaiminėdami bandė provokuoti, bet treneriai sakė, kad nereikėtų veltis į jų siūlomus „karus“.

Juk jiems nebuvo kur jau trauktis – pralaiminėjo... Todėl matėte – vos tik švilpukas, mes atsitraukdavome, o estai dar bandė mus kabinti, bet išlikome ramūs“, – tikino rinktinės žaidėjas Ugnius Čižas.

Lietuviai jau pirmame kėlinyje 38 sek. pelnė įvartį, o po to dar du kartus privertė Estijos vartininką traukti ritulį iš vartų.

„Tie greiti įvarčiai buvo labai svarbūs mūsų rinktinei. Ta gera pradžia suteikė mums pasitikėjimo. Su estais pas mus visada yra derbiai ir mes pasaulio čempionatų kovose jiems stengiamės nepralaimėti – patikėkite, motyvacijos tikrai dvikovoms su Estija pakanka“, – pasakojo U.Čižas, kurio perdavimas lėmė šeštąjį įvartį į Estijos vartus.

„Tas pirmasis įvartis išties buvo labai reikalingas ir motyvuojantis. Pradžia buvo labai solidi. Juk žinote, kaip sunku namie įsivažiuoti ir rodyti gerą žaidimą.

Bet šiandien visi komandoje įsijungė į žaidimą. Visi ėmėsi iniciatyvos, visi, jei reikėjo, krito po rituliu. Galima sakyti, kad tas įdirbis, tie namų darbai mums padėjo kovoje su estais“, – dvikovą narpliojo rinktinės trenerio asistentas legendinis rinktinės žaidėjas Mindaugas Kieras.

Antrame kėlinyje Estijos žaidėjai prakirto mūsiškiui Laisvydui Kudrevičiui lūpą ir ant ledo pasipylė kraujas. Ledo ritulininkas po kurio laiko nuskubėjo į rūbinę, bet sugrįžo.

„Jis šaunuolis. Jam susiuvo lūpą. Ar rūbinėje? Nežinau... Jis man parodė sėdėdamas jau ant suoliuko, kad viskas gerai ir jis gali būti naudingas komandai“, – aiškino M.Kieras.

Treneris pasidžiaugė, kad komanda šįkart atrodė įspūdingai: „Buvo ir sunkių minučių ir sakėme, kad jas būtina atlaikyti ir tai buvo visos komandos įdirbis“.

„Visi pasidžiaugėme pergale. Tiesą, pasakius, jau rūbinėje džiaugsmingai atšventėme – dabar jau turime tokią tradiciją sudainuoti Stasio Povilaičio „Šviesk, švieski man vėl...“, – papasakojo rinktinės treneris.

Dabar čempionate bus vienos dienos pertrauka ir nacionalinė ekipa planuoja pasidaryti bendrą komandos nuotrauką.

„Vis dar galvojame, kokią aprangą tai nuotraukai panaudoti“, – papasakojo šypsodamasis M.Kieras.

„Nauja diena“: kodėl rytų Lietuvoje laimėjo prorusiškas kandidatas?