Edis Matusevičius galingai įžengė į Europos čempionato ieties metimo finalą

Lietuvos ieties metikas Edis Matusevičius antradienio popietę įžengė į Romos „Stadio Olympico“ ieties metimo sektorių, kad tarp penkiolikos A grupės kvalifikacijos dalyvių prasibrautų į Europos čempionato finalą. Ir lietuviui pavyko trečiuoju metimu pasiekti norimą rezultatą – E.Matusevičius ne tik įveikė kvalifikaciją, tačiau pasiekė geriausią rezultatą grupėje – 84 m 82 cm.

Edis Matusevičius<br> AFP/Scanpix nuotr.
Edis Matusevičius.<br>A.Pliadžio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jun 11, 2024, 2:45 PM, atnaujinta Jun 11, 2024, 4:34 PM

Pirmuoju metimu lietuvis ietį nusviedė 78 m 88 cm ir įsitvirtino savo grupėje trečioje pozicijoje, tačiau prieš savo antrąjį metimą nukrito į 6-ąją poziciją.

Antruoju bandymu jis pagerino poziciją – numetė 79 m 60 cm ir buvo ketvirtas.

Tačiau trečiasis bandymas buvo įspūdingiausias ir geriausias tarp visų 15 kvalifikacijos dalyvių – 84 m 82 cm.

Patekimui į finalą reikėjo ietį mesti 82 metrus.

Be lietuvio kvalifikacinę kartelę įveikė dar trys sportininkai, tarp kurių buvo ir latvis Patrikas Gailumas. Jo rezultatas 82 m 39 cm tapo asmeniniu rekordu.

Galutinėje įskaitoje tarp 30 dalyvių E.Matusevičius užėmė antrąją vietą, už jį geriau metė tik vokietis Julianas Weberis, kuris įrankį nuskraidino 85 m 1 cm.

Europos čempionato ieties metimo finalas vyks paskutinę pirmenybių dieną – trečiadienio vakarą 21 val. 28 min.

Geriausią savo rezultatą E.Matusevičius buvo pasiekęs 2019-ųjų liepos 27 dieną Palangoje, kai įrankį nukraidino 89 m 17 cm

Šiame sezone lietuvis ietį toliausiai buvo numetęs gegužės 28-ąją Estijos Pernu mieste vykusiose varžybose – 85 m 68 cm.

Per kitus du šiame sezone startus E.Matusevičius metė ties 80 metrų riba – Katare vykusiose varžybose jis ietį metė 80 m 5 cm, o Vilniuje vykusiame „Cosma“ turnyre – 80 m 86 cm.