Artėjant žiemos žaidynėms į Kortiną atvyko olimpinė ugnis

2026 m. sausio 27 d. 07:58
Iki žiemos olimpinių žaidynių Italijoje pradžios likus pusantros savaitės, į Kortiną d‘Ampecą – vieną iš dviejų oficialių žaidynių vietų – atvyko olimpinė ugnis.
Daugiau nuotraukų (1)
Ugnis į 6 tūkst. gyventojų turintį Italijos Alpių Kortinos miestelį atvyko praėjus lygiai 70 metų po paskutinį kartą 1956 m. čia vykusių žiemos olimpinių žaidynių pradžios.
Šiais metais žaidynės ir vėl vyks šiame mieste, kuris šia garbe dalinsis su Milanu. Deglas į Milaną turėtų atvykti vasario 5 d., likus vienai dienai iki oficialios šių metų žiemos olimpinių žaidynių pradžios.
Jo kelionė prasidėjo lapkritį senovės Olimpijos vietovėje Graikijos Peloponeso pusiasalyje, o pirmiausia deglas apkeliavo visą Graikiją. Italiją olimpinė ugnis pasiekė gruodį.
1956 m. pirmosiose Italijoje surengtose žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo apie 820 sportininkų. Šįkart jų bus daugiau nei 3,5 tūkst. Žaidynės truks iki vasario 22 d. Varžybos vyks ne tik Milane bei Kortinoje, bet ir keliose šiaurinės šalies dalies vietovėse.
Olimpinių žaidynių uždarymo ceremonija vyks Veronoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.