Lietuvos moterų teniso rinktinė pralaimėjo Tuniso atstovėms

Lietuvos rinktinei iki patekimo į aukštesnę moterų teniso komandų Federacijos taurės (Fed Cup) varžybų grupę pritrūko vienos pergalės. Kelią aukštyn Tunise vykusiame III trečios grupės Europos-Afrikos zonos turnyre lietuvėms pastojo favoritėmis laikytos turnyro šeimininkės, įveikusios mūsiškes 2-1.

Jolanta Eidukonytė - moterų teniso rinktinės narė<br>D. Umbraso nuotr.

Apr 23, 2018, 2:13 PM

Pirmajame finalinio mačo susitikime Shiraz Bechri 7:5, 6:2 nugalėjo Pauliną Bakaitę, o vėliau Ons Jabeur 6:2, 6:3 – Joaną Eidukonytę. Paguodos tašką lietuvės iškovojo dvejetų susitikime, kuriame Iveta Daujotaitė ir Gerda Zykutė 7:5, 6:3 įveikė Ferdaous Bahri ir Mouna Bouzgarrou.

„Esu patenkinta merginų žaidimu, jų darbų pasirengimo etape. Žinoma, gaila, kad mums nepavyko grįžti į antrą varžybų grupę, tačiau žvelgiant objektyviai, Tuniso rinktinė buvo visa galva stipresnė už likusias komandas. Jos lyderė Ons Jabeur šiuo metu yra 148-ojoje WTA reitingo vietoje, o prieš metu ji buvo tvirta pasaulio pirmo šimtuko žaidėja. Laimėti prieš tokio kalibro tenisininkes, turinčias „Didžiojo kirčio“ varžybų patirties, mūsų merginoms kol kas per sunku“, – grįžusi iš Tuniso kalbėjo Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė.

Anot jos, finalo baigtis galėjo susiklostyti kitaip, jei lietuvėms būtų pavykę iškovoti pergalę pirmame vienetų mače: „Paulina Bakaitė pirmo seto pabaigoje pirmavo 5:4 ir 40:0. Reikia pripažinti, kad tuo metu varžovė sužaidė tikrai solidžiai, todėl Paulinai, kaip ir kitoms merginoms, neturiu nė mažiausio priekaišto“.

Grupių etape Lietuvos tenisininkės vienodais rezultatais 3-0 nugalėjo Islandijos, Armėnijos ir Makedonijos komandas.

Antrasis kelialapis į Federacijos taurės varžybų II grupę atiteko Pietų Afrikos Respublikos tenisininkėms.