Kaip galima panaikinti raukšles?

Kai tau jau nebe dvidešimt penkeri ir pradedi matyti pirmuosius senėjimo požymius, noras turėti lygią, skaisčią, nepažymėtą raukšlių odą tikrai darosi vis didesnis. Ir tada supranti, kad vien kremo nuo raukšlių tikrai neužteks, reikia imtis ir kitų priemonių, padėsiančių įgyvendinti šį norą.

Nepamirškite ir to, kad teisingas gyvenimo būdas, rūpestinga odos priežiūra, saugojimasis nuo saulės tikrai gali padėti ilgiau išsaugoti odos grožį ir stangrumą.<br>123rf nuotr.
Nepamirškite ir to, kad teisingas gyvenimo būdas, rūpestinga odos priežiūra, saugojimasis nuo saulės tikrai gali padėti ilgiau išsaugoti odos grožį ir stangrumą.<br>123rf nuotr.
Straipsnio autorė Indrė Urbanavičienė.
Straipsnio autorė Indrė Urbanavičienė.
Daugiau nuotraukų (2)

Indrė Urbanavičienė

2016-02-23 07:20, atnaujinta 2017-06-06 23:40

Miegas, vanduo, teisinga mityba, aktyvus gyvenimo būdas ir, aišku, genetika stipriai įtakoja odos būklę senstant. Tačiau šiuolaikinis pasaulis siūlo ir kitas mokslo sukurtas galimybes, tokias kaip lazeriai, impulsinė šviesa ir kiti kosmetologijoje naudojami aparatai. Jie gali įtakoti ir netgi matomai pakeisti mūsų odos būklę, klausimas tik tas, kurie iš jų veiksmingi, kokias odos problemas jie gali spręsti ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį, jei jau ryžtatės tokioms procedūroms.

Pradėkime nuo pačių paprasčiausių – tai procedūros radijo dažnio aparatais, dar kitaip vadinamos termoliftingu. Radijo bangų pagalba veikiamas odos dermos sluoksnis, jis šildomas, ardomas kolagenas ir taip paskatinama naujo kolageno gamyba, stangrinami odos audiniai. Šios procedūros nėra sudėtingos, neigiamos odos reakcijos minimalios ir kainos mažesnės lyginant su lazeriais, tačiau reikia atlikti visą seansų ciklą, kad būtų matomas efektas.

Tam tikrais atvejais norimo rezultato galite ir nepasiekti. Tyrimų su radijo bangų aparatais yra atlikta nemažai, bet jie nėra pakankamai tikslūs ir objektyvus, kad būtų galima įvardinti, koks srovės stiprumas efektyviausias ar dažnis geriausias maksimaliems rezultatams pasiekti. Faktas, kad radijo bangos paskatina kolageno gamybą, bet dažnais atvejais rezultatai gali būti ne tokie, kokių tikėsimės.

Ultragarsas – dar vienas būdas gerinti odos būklę. Tai neinvazinė ir skausmo nekelianti procedūra. Atlikti tyrimai rodo, kad ultragarso pagalba galima paskatinti medžiagų (kosmetinių tirpalų ar vaistų) skverbimąsį į odą, taip pat jo pagalba galima šalinti paviršinį negyvų ląstelių sluoksnį, skatinti odos atsinaujinimą bei limfos ir kraujo cirkuliavimą. Tačiau labai matomo efekto odai jis neduos ir susiformavusių raukšlių nepanaikins.

Yra sukurta nemažai ultragarsinių prietaisų, kuriuos galima naudoti namuose. Jie galėtų papildyti kasdienės odos priežiūros ritualus namuose, bet epizodinės ultragarso procedūros pas kosmetologą norimo efekto tikrai neduos, o odos valymas bus gerokai efektyvesnis atliekant jį rūgščių pagalba.

Veiksmingesnėmis galima būtų įvardinti IPL (intensyvi pulsinė šviesa) procedūras. Tai nėra tikrieji lazeriai, bet įvairias odos problemas tikrai galima pradėti spręsti ir jų pagalba. Jie gali panaikinti nedideles paviršines pigmentines dėmes, sutrūkinėjusius kapiliarus ir paraudimus bei rožinės pėdsakus.

Atliekant sisteminį šių procedūrų kursą, galima stimuliuoti ir kolageno gamybą. Tačiau IPL procedūrų rezultatai gali nenudžiuginti tų, kurios nori sustangrinti odą, mažinti raukšles, nelygumus, randus ar panaikinti gilias pigmentines dėmes.

Todėl kaip pačius veiksmingiausius odos jauninimo, raukšlių mažinimo ir didelių odos problemų sprendimo įrankius galima būtų įvardinti lazerius. Jie vieninteliai, aišku, nekalbant apie plastinę chirurgiją, gali padėti pasiekti beveik dramatiškus odos išvaizdos pokyčius.

Pasiryžus šioms procedūroms tikrai reikėtų gerai pasidomėti ir įvertinti visus „už“ ir „prieš“. Pabandykime trumpai įvardinti tai, kas svarbiausia renkantis procedūras su lazeriais. Reikėtų išskirti dvi lazerių rūšis: veikiantys giliau – dermos sluoksnį (neabliatyviniai) ir veikiantys epidermį bei dermą vienu metu (abliatyviniai).

Švelnesni yra neabliatyviniai lazeriai ir, aišku, jų poveikis yra silpnesnis. Kadangi veikiamas gilesnis odos sluoksnis, po procedūrų praktiškai nelieka jokių ženklų, retais atvejais oda gali parausti, patinti ar atsirasti nedidelių kraujosruvų. Bet dažniausiai po šių procedūrų galite ramiai grįžti prie darbų.

Neabliatyviniai lazeriai gali padėti išlyginti odos spalvą, panaikinti nedideles paviršines dėmes, raudonį, sutrūkinėjusius kapiliarus, kažkiek sumažinti raukšles ir mimikos raukšleles bei pastoviai atliekant procedūras paskatinti kolageno sintezę. Tačiau kardinalių rezultatų šių lazerių pagalba pasiekti tikrai nepavyks.

Šitai gali padaryti tik abliatyviniai lazeriai. Jie gali stipriai sumažinti raukšles, visiškai atnaujinti odą po saulės padarytos žalos, panaikinti gilias problematiškas pigmentines dėmes, išlyginti spalvą, tiesiog atjauninti odą. Pokyčiai tikrai gali būti žymūs, bet kadangi šių procedūrų metu veikiamas ir epidermis, šalutinių poveikių tikrai daug – paraudimas, kraujavimas, patinimas, dideli šašai, spalvos tamsėjimas ir pleiskanojimas. Gijimas trunka savaitėmis, bet rezultatai gali ir labai nudžiuginti. Taip pat labai svarbu, kad specialistas, į kurį kreipiatės atlikti procedūrą, būtų labai kompetetingas. Lazeriai ypač pavojingi įrengimai ir nemokantis jais tinkamai dirbti specialistas gali ne pagražinti, o subjauroti odą.

Taigi, galimybių pasijauninti ir pasigražinti tikrai yra. Bet visada nepamirškite ir to, kad teisingas gyvenimo būdas, rūpestinga odos priežiūra, saugojimasis nuo saulės, ypač, jei visa tai pradėsite daryti jaunystėje, tikrai gali padėti ilgiau išsaugoti odos grožį ir stangrumą, ir atitolinti pakankamai drąstiškas procedūras lazeriais.

Straipsnio autorė Indrė Urbanavičienė – kosmetikos kūrėja ir seminarų „Protingas grožis“ lektorė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: pirma JAV siunta Ukrainai – dar šią savaitę