Angelinos Jolie karjeroje – naujas posūkis

[[ge:lrytas:lrytas:1370938]]

Angelina Jolie.<br>ViDA Press nuotr.
Angelina Jolie.<br>ViDA Press nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2016-05-24 08:16, atnaujinta 2017-05-24 12:10

A.Jolie buvo paskirta viena iš keturių naujų „vizituojančių dėstytojų“, kurie prisidės prie naujos magistro programos dėl „moterų, taikos ir saugumo“.

„Esu labai padrąsinta šios magistro programos sukūrimo, – pareiškime nurodė A.Jolie. – Viliuosi, kad kitos akademinės institucijos paseks šiuo pavyzdžiu, nes mums gyvybiškai svarbu plėsti diskusiją dėl to, kaip remti moterų teises ir padaryti galą nebaudžiamumui už nusikaltimus, kurie neproporcingai veikia moteris, tokius kaip seksualinis smurtas konfliktų metu.“

Dėstytoju taip pat buvo paskirtas buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Williamas Hague'as, kuris drauge su A.Jolie 2010 metais įsteigė Seksualinio smurto konfliktų metu prevencijos iniciatyvą.

Vizituojantys dėstytojai svečių teisėmis skaito paskaitas ir dalyvauja seminaruose bei viešuose renginiuose, nurodė LSE.

A.Jolie sakė, kad nekantrauja „dėstyti ir mokytis iš studentų, taip pat – pasidalyti savo pačios darbo su vyriausybėmis ir Jungtinėmis Tautomis patirtimi“.

„Oskaro“ laureatė, kuri yra ištekėjusi už aktoriaus Brado Pitto ir augina šešis vaikus, vaidino tokiuose filmuose kaip „Ponas ir ponia Smitai“, „Kapų plėšikė Lara Kroft“, „Mergina su trūkumais“, be to, yra pati režisavusi kelis filmus, tarp jų – „Prie jūros“ ir „Nepalūžęs“.

Savo darbus kine ji derina su aktyvizmu, nuo 2001 metų buvo JT pabėgėlių agentūros UNHCR geros valios ambasadorė, o paskui tapo specialiąja pasiuntine ir buvo nuvykusi susitikti su perkeltais žmonėmis stovyklose Graikijoje ir Libane.

Anksčiau šį mėnesį ji sakė, kad pagalba pabėgėliams yra bendra atsakomybė, ir paragino tarptautinę bendriją labiau stengtis išspręsti didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų Europos migrantų krizę.

„Tai pareiga, tenkanti visiems mums, kitam JT generaliniam sekretoriui, visoms vyriausybėms, pilietinei visuomenei, kiekvienam iš mūsų“, – pažymėjo ji, sakydama kalbą Londone.

Studentai minėtą magistro programą LSE Moterų, taikos ir saugumo centre, kuris siekia skatinti lyčių lygybę ir padėti nuo konfliktų kenčiančioms moterims visame pasaulyje, galės rinktis nuo rugpjūčio.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.