Asta Meschino atskleidė, kaip atrodo jos šeimos Kalėdos gimus anūkei

Gvatemalos garbės konsulės, verslininkės Astos Meschino šeimoje šįmet kalėdinis laikotarpis prasidėjo jau lapkričio pabaigoje, visai šeimai susibūrus namuose kartu puošti eglutę, klausytis kalėdinės muzikos ir skanauti itališką lazaniją – sena tradicija, kuri, kaip sako pati A.Meschino, prasidėjo dar prieš 27 metus, gimus dukrai Karolinai. Tiesa, per šventes žinomai moteriai svarbu nepamiršti tų, kuriems labiausiai reikia pagalbos, todėl šiuo laikotarpiu ji prisideda ir prie įvairiausių labdaros iniciatyvų, tai padaryti skatina ir kitus.

A.Meschino papasakojo apie šeimos tradicijas.<br>Lrytas.lt koliažas.
A.Meschino papasakojo apie šeimos tradicijas.<br>Lrytas.lt koliažas.
A.Meschino papasakojo apie šeimos tradicijas.<br>Asmeninio albumo nuotr. 
A.Meschino papasakojo apie šeimos tradicijas.<br>Asmeninio albumo nuotr. 
A.Meschino papasakojo apie šeimos tradicijas.<br>Asmeninio albumo nuotr. 
A.Meschino papasakojo apie šeimos tradicijas.<br>Asmeninio albumo nuotr. 
A.Meschino papasakojo apie šeimos tradicijas.<br>Asmeninio albumo nuotr. 
A.Meschino papasakojo apie šeimos tradicijas.<br>Asmeninio albumo nuotr. 
Asta ir Antonio Meschino.<br>T.Bauro nuotr.
Asta ir Antonio Meschino.<br>T.Bauro nuotr.
Asta ir Antonio Meschino.<br>V.Skaraičio nuotr.
Asta ir Antonio Meschino.<br>V.Skaraičio nuotr.
Asta ir Antonio Meschino.<br>T.Bauro nuotr.
Asta ir Antonio Meschino.<br>T.Bauro nuotr.
Asta Meschino su dukra Karolina.<br>Asmeninio albumo nuotr.
Asta Meschino su dukra Karolina.<br>Asmeninio albumo nuotr.
Asta Meschino su dukra Karolina.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Asta Meschino su dukra Karolina.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Lrytas.lt

Dec 2, 2022, 11:35 AM, atnaujinta Dec 2, 2022, 11:46 AM

„Viena iš seniausių mūsų šeimos tradicijų – pirmąjį gruodžio sekmadienį statyti ir puošti kalėdinę eglę. Visgi, šiais metais tai padarėme šiek tiek anksčiau, dar lapkritį. Ši tradicija – tarsi prieškalėdinė repeticija, metas, kai visa šeima susiburia po vienu stogu, o juk dabar tai padaryti tenka ne kasdien.

Karolina gyvena atskirai, sūnus Antonio taip pat daug mokosi ir keliauja. Man labai džiugu, kad visi noriai dalyvauja šiame procese. Tądien mes ne tik puošiame eglutę – namuose pirmą kartą pradeda skambėti kalėdinės dainos, nuteikiame save šventinei nuotaikai, kepame lazaniją, o pasipuošę eglutę sėdame prie stalo ir kartu leidžiame vakarą“, – pasakoja A.Meschino.

Šurmulio kupinas laikas

Ir nors kalėdinis laikotarpis Meschino šeimoje prasideda gana idiliškai, žinoma verslininkė prisipažįsta, kad gruodis jai – kupinas šurmulio.

„Gruodžio mėnuo mums – pats darbymetis. Šį mėnesį kiekvienam stengiuosi skirti daugiau laiko: ir darbuotojams, ir draugams. Organizuojame daug įvairiausių šventinių susibūrimų, dovanėlių apsikeitimų. O kai ateina ilgai lauktos šventės – dažnai būname ir gerokai pervargę. Bet kokiu atveju – šis laikas kupinas ir šurmulio, ir džiugesio, ir geros nuotaikos. O ta tikroji ramybė, palaima įprastai ateina Kalėdų rytą“, – sako ji.

Anūkė tarsi sugrąžino į praeitį

Visgi, A.Meschino prisipažįsta, kad netrukus dvejų metukų gimtadienį švęsianti anūkė Isabelle į švenčių laukimą įnešė naujų spalvų. Pasak jos, šis laikotarpis – susijęs ir su naujų tradicijų kūrimu, ir senųjų puoselėjimu.

„Buvimas su Isabelle – grįžimas į praeitį, kai mano vaikai dar buvo maži ir Kalėdų Seneliui rašydavome laiškus, palikdavome jam pieno ir sausainių, o ryte žiūrėdavome, ar pienas nugertas, ar sausainiai suvalgyti, ar yra likusių trupinėlių. Šiemet – pirmos Kalėdos, kai Isabelle pradeda suprasti, kas yra ši šventė. Man yra labai miela, kad Karolina labai puoselėja senas mūsų šeimos tradicijas. O aš pati bandau anūkei vis akcentuoti, kas jos laukia, kas netrukus ateis“, – dalijasi A.Meschino.

Nepamiršta tų, kuriems labiausiai reikia pagalbos

Pasak A.Meschino, kad ir koks jaukus ir mielas šis laikotarpis, svarbiausia nepamiršti tų, kuriems labiausiai reikia pagalbos bei atjautos. Ji pastebi, kad šventiniu laikotarpiu žmonės tampa dar labiau linkę prisidėti prie įvairiausių iniciatyvų.

„Šiais laikais, o ypač dabar matant, kas vyksta kaimyninėje šalyje, labai reikia susivienyti. Juk vieningumas – viena svarbiausių vertybių. Rusijos pradėtas karas Ukrainoje parodė, kaip stipriai galime tai padaryti. Organizuojame įvairių labdaros iniciatyvų. Malonu matyti, kaip žmonės į jas jungiasi, padeda tiek, kiek gali – kas mažiau, kas daugiau. Pati labai stengiuosi rūpintis žmonėmis, kurie yra vieni, neturi savo artimųjų ir norėčiau labai paskatinti visus, kurie turi vienišą kaimyną, vienišą draugą – jį aplankyti, pakviesti prie Kūčių stalo“, – sako ji.

Verslininkė ne tik pati organizuoja įvairiausias iniciatyvas, bet ir jau daugelį metų prisideda prie Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės, kuri šįmet gruodžio 3-iąją Vilniaus Rotušėje vyks jau jubiliejinį, 20-ąjį kartą.

„Ši iniciatyva man reiškia labai daug. Jau vien tai, kad ji yra organizuojama Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos, kartu su diplomatinio korpuso žmonėmis ir kad po vienu stogu kasmet susirenka tiek daug skirtingų kultūrų, šalių atstovų, kurie gali pristatyti dalykus, kuriais jų šalis didžiuojasi. Šiame renginyje pati ne kartą esu dalyvavusi ir man labai džiugu matyti, kaip visą tai įdomu vilniečiams. Juk mugėje tu gali ne tik įsigyti įvairiausių skanumynų ar smulkmenų, bet ir pabendrauti su skirtingų šalių atstovais, užduoti jiems rūpimus klausimus. Tarptautinė bendruomenė rengia labai gražią iniciatyvą, kuria mus moko ir dalytis ir supažindina su savo šalimis. Kartu surenka daug lėšų, kuriomis padeda dideliam skaičiui įvairiausių organizacijų“, – sako A. Meschino.

Vyks jau 20– ąjį kartą

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (IWAV) organizuojama ir pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės ir ponios Almos Adamkienės globojama Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė skirta įkvėpti visuomenę geriems darbams, padėti sunkumus patiriantiems žmonėms ir remti organizacijas, kurios savo didelėmis pastangomis siekia užtikrinti jų gerovę. Šįmet mugė rengiama jubiliejinį – 20 kartą.

Jubiliejinė Kalėdų labdaros mugė vyks gruodžio 3 d. Vilniaus Rotušėje. Vilniečiams ir miesto svečiams čia bus įrengta daugiau nei 30 stendų, kuriuose savo šalių tradicijas pristatys ambasados, dalyvaus tarptautinės mokyklos ir kitos įvairios organizacijos. Mugėje bus galima įsigyti įvairiausių šalių tradicinių produktų, dovanų ar kitų mielų smulkmenų. Lauke bus įrengta scena, kurioje popietę bus rengiami muzikiniai pasirodymai. Scenoje pasirodys viena žymiausių Lietuvoje dainininkių – Erica Jennings ir daug kitų atlikėjų.

Kalėdų labdaros mugėje šimtai dalyvių ir savanorių ruošia rankų darbo suvenyrus ir vaišes. Visi gaminiai siūlomi mainais už labdarą būsimiems paramos gavėjams. Visi Kalėdų mugės metu surinkti pinigai yra skiriami iš anksto numatytoms organizacijoms. Kalėdinis turgus tęsis prekybos centro „Panoramos“ antrajame aukšte gruodžio 4–11 dienomis.

Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų žmonas ir verslininkes iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris. Per 20 metų asociacija surinko daugiau nei 1,4 mln. eurų paramą ir parėmė daugiau nei 130 lietuviškų organizacijų, prisidėdama ir pagerindama sergančiųjų, nepasiturinčiųjų ir nuskriaustųjų gyvenimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.