Dizainerei Ievai Daugirdaitei varna prakirto galvą: perspėjo ir kitus

Dizainerę Ievą Daugirdaitę užpuolė varna ir prakirto jai galvą.

Ieva Daugirdaitė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ieva Daugirdaitė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ieva Daugirdaitė ir Marijonas Mikutavičius.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ieva Daugirdaitė ir Marijonas Mikutavičius.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ieva Daugirdaitė ir Marijonas Mikutavičius.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ieva Daugirdaitė ir Marijonas Mikutavičius.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ieva Daugirdaitė ir Marijonas Mikutavičius.<br>V.Skaraičio nuotr.
Ieva Daugirdaitė ir Marijonas Mikutavičius.<br>V.Skaraičio nuotr.
Ieva Daugirdaitė.
Ieva Daugirdaitė.
Ieva Daugirdaitė ir Marijonas Mikutavičius.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ieva Daugirdaitė ir Marijonas Mikutavičius.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ieva Daugirdaitė ir Marijonas Mikutavičius.<br>ELTA/Mariaus Morkevičiaus nuotr.
Ieva Daugirdaitė ir Marijonas Mikutavičius.<br>ELTA/Mariaus Morkevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Jun 6, 2023, 10:45 AM, atnaujinta Jun 6, 2023, 11:01 AM

Bėgiojant mišku dainininko Marijaus Mikutavičiaus mylimoji ir sūnaus motina buvo užpulta. 

„Šiandienos kuriozas. Miške bėgiojant mane užpuolė varnos ir prakirto galvą. Labai išsigandau. Kreipiausi pagalbos telefonu į gydytojus. Jie sakė, jei įkanda paukščiai, tiesiog dezinfekuoja žaizdą (jei žaizda negili ir nereikia isūti), jei įkanda žinduolis, skiepija nuo stabligės. Ir patarė vengti miškų, kol varnos atsivedusios vaikus, nes būna itin agresyvios ir puola. Puola šunis, puola žmones. Tad būkit atsargūs! Ypač pasivaikščiojimai su vaikais. Nes varnų tiek daug atskrenda ir puola itin agresyviai, kad realiai neapginsi vaiko. Bėgi, jos vejasi. Siaubo filmas! Būkit atsargūs!“ – rašė I.Daugirdaitė, pasidalijusi įrašu ir su lrytas.lt skaitytojais.

Tokia situacija – ne pirma. Kaip lrytas.lt jau rašė, ornitologai ramina – varnos žmonių nepuola, o tik gina jauniklius nuo potencialios grėsmės.

Ornitologas Gediminas Petkus sako, kad pilkosios varnos turi stiprius motiniškus instinktus, todėl tai, ką kartais vadiname puolimu, tiksliau būtų vadinti gynyba – jos tiesiog saugo jauniklius nuo potencialių grėsmių. „Pilkoji varna yra truputį agresyvesnė nei kiti varniniai paukščiai. Ji turi stiprų motinišką instinktą ir kai jaunikliai, dar nemokantys gerai skraidyti, iššoka ankščiau laiko iš lizdo, varnos veja žmones. Net nebūtinai žmones – šunis, kates, bet ką, kas eina pro šalį. Ji saugo savo jauniklius, nes jai atrodo, kad žmogus ar gyvūnai kelia jiems grėsmę“, – aiškina ornitologas G.Petkus.

Pasak jo, suaugus jaunikliams, varnos nurims, o kol kas vienintelė išeitis stengtis pasirinkti kitą maršrutą ir vengti varnų jauniklių. Visgi tai padaryti gali būti sunku – šių paukščių aplinka, sako ornitologas, glaudžiai susijusi su žmonėmis, todėl išvengti jų pavyksta ne visiems. Jaunikliai, pasak G.Petkaus, iš lizdo išskrenda po maždaug mėnesio – jei matote apsiplunksnavusius jauniklius, kurie šiek tiek paskrenda, tikėtina, kad jau už kelių dienų mažylių saugoti varnoms nebereikės.

G.Petkus sako, kad nors tokie varnų išpuoliai gali nejuokais išgąsdinti, didelės žalos ar sužeidimų šie paukščiai dažniausiai nepadaro, o iš tikrųjų sužeisti žmogaus jos ir nesiekia. „Veido neturėtų, bet už plaukų gali griebti. Agresyvesnė gali praskrendant grybštelėti, bet dažniausiai netoli galvos praskrenda. Pats nesu matęs, kad taip pultų žmogų, dažniausiai jos siekia išgąsdinti“, – sako G.Petkus.

Tiesa, ornitologas priduria, kad kol varnos vaiko vilniečius, jas kartais vaiko smilginiai strazdai. „Varnos mėgsta plėšikauti, o kartais maitinasi ir kitų paukščių jaunikliais. Jei matai, kad skrenda varna, o jai iš paskos vejasi kitas paukštis, didelė tikimybė, kad tai – smilginis strazdas, saugantis lizdą“, – pasakoja G.Petkus.

Ir nors tokie išpuoliai neretą priverčia varnų nemėgti, ornitologas primena, kad šie paukščiai iš tikrųjų gali kelti žavesį – jie yra nepaprastai protingi.

„Sakoma, kad varnos net iš eisenos gali pažinti žmogų, jos tikrai turi labai gerą atmintį. Mokslininkai yra atlikę daug eksperimentų, pavyzdžiui, Amerikoje su kaukėmis vaikščiojo studentai ir dėstytojas, kuris sučiupo varną. Jis ją pagavo, truputį palaikė ir paleido. Po kelerių metų jie pakartojo eksperimentą ir varnos prisiminė dėstytoją, nors jie visi buvo su kaukėmis, daugelis varnų jį atakavo“, – kiek anksčiau portalui lrytas.lt yra sakęs G.Petkus.

Be to, svarbūs ir varninių paukščių lizdai, kadangi juose gali apsigyventi ne tik varnos. Kartais miesto pakraščiuose esančiuose varnų lizduose įsikuria ir mažieji apuokai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.