Saulė ir šiluma kaunietes paakino keisti garderobą. Žiemą daugiausia vyravo praktiškos tamsios spalvos – juoda, ruda, tamsiai raudona, pilka.
Šią savaitę žvalgantis į Kauno gatvėse vaikštančius žmones nesunku įsitikinti, kad vaizdas gerokai pasikeitė.
Atsirado daugiau gyvesnių, ryškesnių ir šviesesnių spalvų drabužių ir rankinių modelių.
Drąsiai nešioja kuprines
Drąsiai galima teigti, kad nemažai Laisvės alėja žengiančių moterų stilius nė kiek neatsilieka nuo to, kurį matome pasaulio mados sostinių gatvėse.
Nepaisant amžiaus, daugelis kauniečių drąsiai ant pečių užsimeta kuprinę ir leidžiasi ne vien į keliones, sporto klubus, mokyklas ar universitetus. Šis aksesuaras derinamas net prie dalykinio įvaizdžio.
Ne viena Laisvės alėjoje kalbinta kaunietė sakė, kad kol kas dizaineriai ir gamintojai nepasiūlė nieko geriau už kuprinę. Belieka įsigyti jų keletą ir derinti pagal sezoną ar būtinybę.
Tačiau netrūksta tokių, kurios juokaudamos save vadina rankinių pirkimo maniakėmis. Tarp naujausių šio sezono pirkinių – ne tik kuprinės, bet ir įvairių spalvų ir dydžio klasikinių modelių rankinės.
Renkasi šviesias spalvas
„Į kuprinę patogu susikrauti knygas, planšetinį kompiuterį, kitus daiktus. Žiemą nešioju rudą, o pavasarį renkuosi šviesių spalvų kuprines. Įsigijau net blizgią metalo atspalvio kuprinę, kuri tiks vasarą prie laisvalaikio stiliaus“, – tikino studentė Augustė.
Teisininkė Ingrida Bernotienė pasakojo, kad su kuprine kasdien eina į darbą. Į ją jauna moteris susideda dokumentus ir kosmetinę. Su gerokai mažesnėmis kuprinėmis kaunietė eina į vakarėlius, draugų susibūrimus.
„Šį pavasarį įsigijau porą naujų spalvingų kuprinių ir vieną balintos kavos klasikinę rankinę. Kol kas laukiu dar šiltesnio oro, kad galėčiau ją derinti prie šviesios aprangos“, – sakė kaunietė.
Reklamos projektų vadovė Nijolė Vaičiūnienė rankines ir kuprines sau kuria pati. Žiemą kaunietė nešiojo didelę juodą kuprinę. Šiltajam sezonui pernai ji pasisiuvo nedidelę raudoną.
„Šį pavasarį nutariau gerokai atsinaujinti ir susikūriau net keletą įvairių modelių kuprinių ir rankinių. Visos jos – pastelinių spalvų odos, pagyvintos dekoracijomis“, – pasakojo N.Vaičiūnienė.
Nereikia derinti prie batų
Drabužių ir rankinių dizainerė Gintarė Ačaitė tvirtino, kad dėl talpumo ir galimybės patogiai nešioti žmonės kuprinę pavertė savo kasdienio gyvenimo palydove.
„Viena jos išpopuliarėjimo priežasčių – galimybė einant patogiai ir laisvai naudotis mobiliuoju telefonu. Be to, kuprinę nesunku priderinti prie dalykinio ir net šventinio įvaizdžio. Šis aksesuaras puikiai atrodo ir prie suknelės bei aukštakulnių“, – sakė kaunietė.
Šį pavasarį itin madingos ryškių spalvų ar net blizgios įvairių metalo atspalvių kuprinės. Kūrėja patarė nepamiršti ir šiuo metu ne mažiau madingų labai didelių rankinių, į kurias telpa kone visas gyvenimas. Populiarios ir mažos rankinės plačia rankena per petį. Šiltuoju sezonu jos taip pat neturėtų būti niūrios.
Šiais laikais nei kuprinės, nei rankinės nebūtina skrupulingai derinti prie drabužių ar batų spalvos.
Pasijunta jaunatviškesnės
Rankinių dizainerė Rasa Rožanskienė tvirtino, kad ir šį pavasarį kuprinės išlieka vienu stilingiausių kauniečių aksesuarų.
„Dar visai neseniai kuprinės buvo išskirtinai jaunimo mėgstama stiliaus detalė.
Mieste ar vakarėlyje išvysti penkiasdešimtmetę moterį su kuprine ant pečių pavykdavo retai. Bet kaunietės išdrąsėjo: kuprinių pageidauja net vyresnės moterys, jos su kuprinėmis jaučiasi jaunatviškesnės, laisvesnės, stilingesnės“, – teigė dizainerė.
Tačiau šylant orams moteris vis labiau vilioja žaismingos kuprinių formos ir spalvos.
Susiję straipsniai



