1. Vartokite saldžių ir vitamino C turinčių produktų.
Jeigu leidote sau per daug atsipalaiduoti ir suvartojote per daug alkoholio, jums reikalingas saldus ir daug vitamino C turintis maistas. Dietologai teigia, kad vienas pagrindinių pagirių požymių – hipoglikemija – sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje, todėl kamuojant pagirioms reikalingas saldesnis maistas. O vitaminas C pagreitina acetaldehido – nuodingos medžiagos, į kurią mūsų organizmuose oksiduojasi alkoholis – skilimą ir šalinimą iš organizmo. Pagirių atveju verta vartoti serbentų, kivių, braškių, aktinidijų, apelsinų, mangų, citrinų, žalių daržovių. Visi jie pasižymi dideliu vitamino C kiekiu
2. Atkurkite skysčių balansą.
Pagirių dieną reiktų išgerti apie iki dviejų litrų negazuotų skysčių, geriausiai – vandens. Greta galite gerti ir šlapimo išsiskyrimą skatinančių nuovirų, pavyzdžiui, petražolių, ar stiprios kavos, arbatos. Taip organizmas greičiau išsivalys.
3. Daug ilsėkitės.
Jei įmanoma, pasistenkite „išmiegoti“ pagirias. Miegas – patikimiausias būdas pagirioms palengvinti. Dieną pasistenkite bent valandą skirti pietų miegui. Jei galite sau leisti pamiegoti ilgiau – taip ir padarykite. Daugiau nei įprasta poilsio išgydys nuo pagirių greičiau nei bet kokia kita priemonė.
4. Galite vartoti vaistų, bet...
Prasidėjus galvos skausmui, kuris tampa įkyrus, trukdantis, rekomenduojama vartoti įvairius vaistus nuo skausmo ir uždegimo. Tokių tablečių galima nusipirkti vaistinėje be recepto. Skausmui malšinti tinka tiek aspirino, tiek ibuprofeno sudėtyje turintys medikamentai, tačiau nereikėtų šių vaistų vartoti tuščiu skrandžiu, mat jie dirgina skrandį. O jei ligonį pykina, jis vemia, vaistai gali išprovokuoti dar prastesnę savijautą ir skrandžio skausmus.
5. Niekada nesigydykite tuo, nuo ko susirgote
Šis mitas, deja, vis dar sklando tarp lietuvių. Kitą dieną pavartoję alkoholinių gėrimų tik pratęsite organizmo apnuodijimo laiką, be to, taip rizikuojate organizmą pripratinti prie apsvaigimo būsenos.