Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė drauge su maždaug 50 išdrįsusiųjų nėrė į žaliųjų ežerų ledinį vandenį.
Maudynės taip pat vyko Kaune, Klaipėdoje, Raseiniuose ir dar daugiau nei penkiolikoje miestų. O štai Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė su artimaisiais sausio 1-osios tradiciją įvykdė Laplandijos sniego pusnyse.
Lietuvos sveikuolių sąjungos duomenimis, maudynių dalyvių – dar daugiau nei užsiregistravo miestuose, nes dažnas nė neužsiregistravęs žino tradiciją, kad sausio 1-osios rytą pirma veikla pabudus – ledinės
maudynės.
Geriausia priemonė stiprinti imunitetą
Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė, šįkart su grupe bendraminčių nėrusi į Kaune esančio Lampėdžių ežero ledinį vandenį pabrėžia, jog tokios
maudynės, visų pirma – geriausia priemonė stiprinti imunitetą.
„Jei nori nesnargliuoti, nesloguoti, reikia šaltą vandenį pasitelkti į pagalbą. Lediniame vandenyje panirusio žmogaus organizmas gauna šalčio gūsį, kraujagyslės susitraukia, po to išsiplečia, kūno temperatūra pakyla, gaunasi sujudimas kūne, tad gauname energijos pliūpsnį ir sveikatą“, – sako L. Augustaitytė.
Gyvo ledinio vandens galia
Jos teigimu, tai – taip pat nepakeičiama prevencinė priemonė, masažas kraujagyslėms, mūsų kapiliarams, apsauga nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Galiausiai, nors šaltas, kontrastinis dušas yra naudinga sveikatai, ekspertė labiausiai ragina patirti ežero, upės ar jūros – gyvo ledinio vandens jėgą, ne atitekančio iš vamzdynų.
Apšilimas prieš grūdinimosi šventę
Šios dienos
maudynės – apšilimas prieš vasario 16-18 d. vyksiančią grūdinimosi šventę „Palangos ruoniai 2018“. Čia tūkstančiai žmonių atvyksta išsimaudyti ledinėse Baltijos jūros bangose ir paklausyti geriausių Lietuvos sveikatingumo lektorių paskaitų apie sveiką gyvenseną.