Atlikėja D. Meškaitė-Kisielienė prabilo apie scenoje patiriamą emocinį nuovargį: „Po koncerto, tenka save susirinkti iš naujo“

Žinoma atlikėja, dainininkė Dileta Meškaitė-Kisielienė atvirauja, jog jos profesinėje srityje streso ir įtampos niekada netrūko. Net ir koncertinę veiklą sustabdžiusi COVID-19 viruso pandemija sukėlė tik dar didesnį nerimą dėl ateities, mat vietoje nenustygstančiai atlikėjai tapo be galo sunku susikaupti ir atsipalaiduoti.

Dileta Meškaitė-Kisielienė<br>Stop kadras
Dileta Meškaitė-Kisielienė<br>Stop kadras
Dalia Vasiliauskienė<br>Stop kadras
Dalia Vasiliauskienė<br>Stop kadras
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Feb 22, 2021, 9:01 AM

Psichologai pastebi, jog karantinas ir socialinė izoliacija turi didelį neigiamą poveikį žmonių sveikatai. Tai veikia ne tik psichinę savijautą, bet ir fizinę būklę bei protinius gebėjimus. Gydytojai tikina, kad ilgą laiką būnant atskirtyje, gali prastėti gebėjimas susikaupti, įsiminti informaciją, tampa sunkiau bendrauti ar net rišliai dėlioti mintis.

„Yra tikrai didelė dalis žmonių, kuriems padidėjo nerimas, įtampa, atsirado nemigos. Pablogėja ir santykiai su kitais artimais žmonėmis. Ne be reikalo mes girdime, jog ir skyrybų padaugėjo. Kuomet žmogus yra įsitempęs, gali kentėti jo ir atmintis, ir miego kokybė“, – teigia psichologė Dalia Vasiliauskienė.

Sekmadienį, TV8 televizijos medicinos laidoje „Sveikatos medis“ apie patiriamą nerimą ir stresą sutiko prabilti ir atlikėja Dileta Meškaitė-Kisielienė. Moteris pripažįsta, jog jos profesijos žmonėms šis laikotarpis – ypatingai nelengvas. Negana to, jos pačios darbas ir iki pandemijos buvo kupinas įtampos.

„Tai yra emocijų bomba: tuo, ką mes išgyvenam, tais išgyvenimais pasidaliname. Atiduodam save, išdalinam į gabalus ir po viso koncerto aptinka tuštumo būsena, kuomet turi vėl iš naujo save susirinkti. Tačiau man tai patinka, aš pasirinkau šią profesiją galbūt dėl to, kad ir pati esu emocijų bomba“, – laidoje pasakos Dileta.

Laimei, Diletai iki šiol neprireikė specialistų konsultacijos, nors moteris neslepia stipriai nerimaujanti, dėl savo profesinės ateities. Bet kartu atlikėja karantiną sugebėjo paversti naudingu laiku: kai pagaliau pilnai gali atsiduoti dainų kūrybai.

„Visgi kartais nuo tų emocijų, kyla ir kitų problemų: sutrinka miegas, atsiranda valgymo sutrikimai. Aš dabar esu susikoncentravusi į kūrybą, visą save atidavusi dainų, tekstų rašymui ir tai mane atpalaiduoja. Tačiau kartais tas stresas perauga į nerimą, o tai – į neretai kamuojančias bemieges naktis“, – atviraus moteris.

Neuropsichologai nustatė, jog miego metu vyksta įvairūs smegenų atkuriamieji procesai, o kuomet žmogus yra nervingas ir nepasiekia kieto miego stadijos – nukenčia smegenų sveikata.

„Kaip kūnui reikia judesio ir sveiko maisto, taip psichikai reikia pertraukų, poilsio ir miego. Nerimo ar nemigų įveikimui yra įvairių priemonių: vieniems padeda meditacija, kitiems pasivaikščiojimas, tretiems – muzikos klausimas. Kiekvienas turi atrasti sau tinkamą būdą, galbūt išbandyti augalinius preparatus, o jau tik tuomet, kai niekas nepadeda, kreiptis į gydytoją konsultacijai. Visada geriausia pradėti nuo natūralių priemonių, padedančių gerinti protinę veiklą, emocinę būseną, fizinę savijautą“, – pasakos psichologė D. Vasiliauskienė.

Esant poreikiui, medikai rekomenduoja rinktis maisto papildus, skirtus protinei ir nervų sistemos veiklai. Jeigu jaučiamas nuovargis, emocinis išsekimas, apatija, sunku išlaikyti režimą ar daug dirbate – patariame atkreipti dėmesį į maisto papildus, kuriuose glūdi kompleksinio poveikio maistas smegenims.

Maisto papilduose esantis jodas, magnis, varis, vitaminai B1, B2, B3 B6, B12 padeda palaikyti normalią nervų sistemos veiklą, cinkas bei geležis palaiko pažinimo funkciją, o pantoteno rūgštis suaktyvina protinę veiklą ir kai kurių neuromediatorių sintezę bei apykaitą. Negana to, antioksidacinėmis savybėmis pasižymintys vitaminai C, E bei mineralai, tokie kaip cinkas, manganas, selenas, varis, saugo smegenų ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.

„Aš negaliu medituot, nes nemoku atjungti minčių ir atsipalaiduoti. Man daug labiau padeda kažką veikti, daryti ir neturėti laiko tam galvojimui. Visgi, kuomet jaučiu, kad esu emociškai pavargusi, stengiuosi pavargti ir fiziškai – pabėgioti, pasportuoti, jog atsirastų balansas. Tačiau ypatingai dabar, kuomet lauke šalta, niūru, o pandemijos situacija yra itin slegianti, vos tik pajaučiu, kad esu išsekusi, bėgu į vaistinę ir savo mitybą papildau vitaminų ir mineralų kompleksais, skirtais būtent smegenims“, – laidoje pasakos atlikėja Dileta.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.