Senjorus kviečia mankštintis pagal individualizuotas fizinio aktyvumo programas

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų organizuojamos mankštos senjorams tapo dar efektyvesnės, nes programos poveikis kiekvienam dalyviui nuo šiol yra vertinamas individualiai. Atsižvelgdami į žmogaus fizinę ir psichinę sveikatą, specialistai kiekvienam dalyviui parinks individualų fizinio aktyvumo planą ir geriausiai jo poreikius atitinkančius pratimus.

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų organizuojamų mankštų senjorams metu programa kiekvienam dalyviui nuo šiol yra parenkama individualiai. <br>123rf nuotr.
Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų organizuojamų mankštų senjorams metu programa kiekvienam dalyviui nuo šiol yra parenkama individualiai. <br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 11, 2021, 2:57 PM

Gegužės 1 d. įsigaliojusi nauja sveikatinamojo fizinio aktyvumo skatinimo mokymų, skirtų vyresnio amžiaus asmenims, vykdymo savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose tvarka leidžia įvertinti dalyvių fizinę ir psichinę sveikatą pagal nustatytą algoritmą.

Pradedant, įpusėjus ir baigiant sveikatinamojo fizinio aktyvumo programą specialistai turi patikrinti žmogaus fizinio aktyvumo lygį ir žinias, tam tikrų kūno raumenų jėgą ir kūno dalių lankstumą, širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumą ir kitus fizinės bei psichinės sveikatos rodiklius.

Atsižvelgiant į rodiklius, kiekvienam dalyviui bus sudaromas individualus fizinio aktyvumo planas, kuriame nurodomos rekomenduojamos veiklos ir jų dažnumas pagal visuomenės sveikatos biure teikiamų fizinio aktyvumo užsiėmimų tvarkaraštį bei asmens galimybes atlikti veiklą savarankiškai.

Nauja tvarka leis visuomenės sveikatos biurų darbuotojams įvertinti taikomų programų efektyvumą ir parinkti geriausiai vyresnio amžiaus žmonių sveikatos gerinimo poreikius atitinkančias sveikatinamojo fizinio aktyvumo priemones. Taikyti naują metodiką biurų specialistai jau išmoko tiksliniuose Lietuvos sporto universiteto ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro organizuotuose mokymuose.

Visus metus trunkančių programų metu senjorai kviečiami dalyvauti įvairaus pobūdžio aerobinės ištvermės ugdymo, raumenų stiprinimo, koordinacijos palaikymo ir kituose užsiėmimuose, įgyti savarankiškų judėjimo ir sveikatos stiprinimo įgūdžių, kurie pravers kasdieniame jų gyvenime.

Dalyvavimas visuomenės sveikatos biurų vykdomose programose padeda mažinti senatvinio silpnumo sindromo riziką, su tuo susijusių traumų dėl griuvimų riziką, o tuo pačiu gerina ir emocinę sveikatą.

Senjorams siūlomos keturios fizinio aktyvumo programos:

– griuvimų prevencijos programa;

– gyvenimo kokybę gerinanti programa;

– bendrą organizmo fizinį pajėgumą gerinanti programa;

– programa asmenims, kuriems nustatytas senatvinio silpnumo sindromas.

Sveikatinamojo fizinio aktyvumo skatinimo mokymai yra skirti asmenims nuo 65 metų ir yra visiškai nemokami. Dėl registracijos reikėtų kreiptis į visuomenės sveikatos biurus, kurie veikia daugelyje savivaldybių.

Artimiausio visuomenės sveikatos biuro kontaktus rasite ČIA.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.