Vaistininkai primena, kaip taisyklingai rūšiuoti vaistus

Nebevartotini ar pasibaigusio galiojimo vaistai atsidūrę šiukšlynuose daro žalą mūsų gamtai. „Eurovaistinė“ primena, kaip tinkamai pasirūpinti atliekomis, kurios atsiranda susitvarkius namų vaistinėlę.

vaistai, tabletės<br>M.Astrausko nuotr.
vaistai, tabletės<br>M.Astrausko nuotr.
vaistinė<br>D.Umbraso nuotr.
vaistinė<br>D.Umbraso nuotr.
vaistai, tabletės<br>J.Stacevičiaus nuotr.
vaistai, tabletės<br>J.Stacevičiaus nuotr.
vaistai, tabletės<br>J.Butkutės nuotr.
vaistai, tabletės<br>J.Butkutės nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Nov 19, 2021, 9:27 AM

Netinkamai rūšiuojami vaistai ne tik teršia mūsų aplinką, bet ir gali didinti žorganizmų atsparumą jiems. „Vaistai, jeigu juos išmetame su buitinėmis atliekomis, gali patekti į gamtą ir tikrai teršia aplinka, jie ištirpsta ir gali patekti į gruntinius vandenis, todėl svarbu skirti dėmesio taisyklingam rūšiavimui“, – paaiškina „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.

Vaistininkė pasakoja, kad dažnai sulaukia atnešamų vaistų, todėl jiems laikyti skirtos patalpos užsipildo labai greitai. „Vaistinėje priimame visus vaistus. Maždaug kas pusę metų rekomenduoju patikrinti savo vaistinėlės turinį, peržiūrėti visus turimus vaistus, ypač tuos, kuriuos naudojate rečiau.

Į vaistinę reikėtų nešti ne tik pasibaigusio galiojimo vaistus, bet ir tuos, kurių tikrai nevartosite, mes pasirūpinsime jų utilizavimu“, – sako vaistininkė.

Vaistininkai pastebi, kad vaistų atliekos susidaro, kai klientai netaisyklingai vartoja vaistus, pavyzdžiui, vos pasijutę geriau nutraukia antibiotikų kursą ir nesuvartoja visko pagal gydytojo rekomendacijas.

Pasibaigusio galiojimo vaistai „Eurovaistinėje“ priimame kiekvieną dieną. Per pastarąjį šių metų ketvirtį tinklo vaistinėse iš gyventojų buvo surinkta daugiau nei 1000 kilogramų naikintinų vaistų.

Kaip tinkamai rūšiuoti?

Abejojantiems, ar jų turimas preparatas yra vaistas, J. Aleknienė rekomenduoja atkreipti dėmesį į užrašą ant pakuotės, jis informuoja, kas tai – vaistinis preparatas, receptinis vaistinis preparatas, kosmetika ar maisto papildas.

Taip pat vaistininkė atkreipia dėmesį, kad tokios medicininės priemonės kaip švirkštai, jų priedai, pleistrai, tvarsčiai, maisto papildai, vitaminai, kosmetinės priemonės yra rūšiuojamos pagal bendras atliekų rūšiavimo taisykles ir vaistinėse nėra priimamos. Vaistinės taip pat negali priimti nuodingų atliekų, tokių kaip gyvsidabrio termometrai.

Į vaistinę atnešami vaistai turi būti savo pakuotėse, tvarkingi, neapipilti jokiais skysčiais.

Atnešti į vaistinę:

– vaistus savo pakuotėse.

Pristatyti į didžiagabaričių atliekų aikštelę:

– medicinines priemones (pavyzdžiui, švirkštai, termometrai).

Rūšiuoti su bendromis atliekomis:

– pleistrus, tvarsčius;

– maisto papildus, vitaminus;

– kosmetikos priemones.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių šimtmečio minėjimas