Gazuoto vandens gaiva: kuo ypatingas aparatas, tapęs internetinių užsakymų hitu

„Ši prekė – neabejotina mūsų internetinės parduotuvės pardavimo žvaigždė. Pirkėjai jos dairėsi ne tik prieškalėdinę ar Juodojo penktadienio savaitę, ji yra itin paklausi ir dabar. Tas stebuklas – tai gazuotų gėrimų gaminimo aparatas „SodaStream“, nurungęs antrą populiarų virtuvės buities prietaisą – gruzdintuvę. Vien prieš šventes buvo parduota daugiau kaip 500 aparatų“, – teigia internetinės parduotuvės „Varlė.lt“ vadovas Marius Butauskas.

Gazuotas vanduo.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Gazuotas vanduo.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Gazuotas vanduo.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Gazuotas vanduo.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Gazuotas vanduo.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Gazuotas vanduo.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jan 25, 2023, 9:54 AM, atnaujinta Feb 5, 2023, 9:01 PM

Tokie skaičiai rodo, jog lietuviams rūpi sveikesnis gyvenimo būdas, todėl jie ieško patogių alternatyvų. Tačiau kai kurie žmonės abejoja, ar gerti gazuotą vandenį naudinga sveikatai. O gal nereikia baimintis vandens su burbuliukais?

Becukris gėrimas

Bene svarbiausias dalykas, kurį pažymi apžvalgininkai, kalbėdami apie namuose paruoštą gazuotą vandenį (jei nepilate į jį sirupo, žinoma), tokiame gėrime nėra kalorijų ar cukraus. Taigi jau vien tai turėtų priversti susimąstyti apie investiciją į savo sveikatą.

Antra, dažnai klaidingai manoma, jog gazuotas vanduo ardo dantų emalį, tačiau taip nėra. Dantų emalį ardo gėrimuose esantis cukrus. Tyrimais nustatyta, kad gaivieji gėrimai 100 kartų labiau pažeidžia dantų emalį nei gėrimas, paruoštas gazuojant vandenį iš čiaupo. Jei gardinate gėrimą sirupais, tuomet cukraus bus, tačiau vis tiek perpus mažiau, nei parduotuviniuose gaiviuosiuose gėrimuose, o tai jau sveikesnė alternatyva.

Galima paskaninti

Į aparatu namuose (ar biure, vieta čia visai nesvarbi) pagamintą gazuotą gėrimą galite dėti, ko norite: uogienės, sirupo, ledukų, agurkų griežinėlių, citrusinių vaisių ar mėtų lapelių. Be to, gėrimą galite ne tik gardinti pagal poreikį, bet ir pasirinkti gazavimo lygį.

Dar vieną dalyką pažymi ekspertai – gazuotas vanduo skatina mus daugiau gerti, todėl net patys nepajusite, kaip vietoj 8 įprastų stiklinių per dieną išgersite ir 12.

Nauda virškinimui

Gazuotas vanduo gali pagerinti virškinimą. Pavyzdžiui, vieno tyrimo metu nustatyta, jog gazuotas vanduo labiau nei bet kuris kitas gėrimas stimuliuoja valgymui reikalingus nervus. Mokslininkai taip pat mano, jog gazuotas vanduo gali numalšinti kitų virškinimo sutrikimų, pavyzdžiui, skrandžio skausmų, sunkumą.

Gali padėti numesti svorio

Argumentas dėl gazuoto vandens poveikio atsikratant nepageidaujamų kilogramų nėra tuščias. Toks gėrimas tarnauja kaip „tuščios kalorijos“, kurios sumažina norą valgyti.

Mažina gamtos taršą

Ar žinote, kiek plastiko atliekų kasmet atsiduria jūrose ir vandenynuose? Skaičius įspūdingas – net iki 8 tonų! Pakeitę gazuoto vandens gėrimo įpročius, plastiko galima gerokai sumažinti. „SodaStream“ PET gazuoto vandens butelius galima naudoti 3 metus, o kiekvienas jų padeda atsisakyti iki tūkstančio vienkartinių plastikinių butelių. Tai patogus ir aplinką tausojantis būdas.

CO2 cilindrai

Gazuotų gėrimų gaminimo aparatą įsigijęs žmogus turi galimybę pakeisti seną/išnaudotą CO2 angliarūgštės cilindrą į naują. Atnešę tuščią butelį į „Varlė.lt“ parduotuvę, jį pakeisite užpildytu buteliu perpus pigiau, nei pirkdami naują CO2 cilindrą. Vieno butelio vidutiniškai užtenka 60 l vandens pagaminti (aišku, priklauso nuo gazavimo lygio).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.