Skausmų neliks, jei žinosite šias žoleles ir jogos pratimus

Per gyvenimą vienokie ar kitokie skausmai kamuoja visus. Jei jie nėra susiję su rimtomis lėtinėmis ligomis ir nesikartoja dažnai, kaip pirmąją pagalbą drąsiai galima naudoti įvairias žoleles. Štai keli patarimai, kaip numalšinti dažniausius skausmus.

Asociatyvi nuotr.<br>123rf nuotr.
Asociatyvi nuotr.<br>123rf nuotr.
Asociatyvi nuotr.<br>123rf nuotr.
Asociatyvi nuotr.<br>123rf nuotr.
Asociatyvi nuotr.<br>123rf nuotr.
Asociatyvi nuotr.<br>123rf nuotr.
Asociatyvi nuotr.<br>123rf nuotr.
Asociatyvi nuotr.<br>123rf nuotr.
Asociatyvi nuotr.<br>123rf nuotr.
Asociatyvi nuotr.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Jul 23, 2016, 9:30 AM, atnaujinta May 18, 2017, 1:20 AM

1. Galvos skausmas

Jei suskaudo galvą, reikėtų žinoti, kad dilgėlės yra geriausiai kraują valantis ir kraujo gamybą skatinantis augalas. Jomis sustiprinus organizmą, varginantis ir ilgai trunkantis galvos skausmas dažniausiai praeina.

Per dieną reikėtų išgerti 3-4 puodelius dilgelių arbatos. 1 arbatinis šaukštelis 1 stiklinei vandens.

Nuo nervinio pobūdžio galvos skausmų išgelbės raktažolių arbata.

Galvos skausmą gerai gydo ir kraujažolė.

Suskaudus galvai išbandykite ir Vaiko pozą. Ši poza nuramina nervų sistemą ir yra puiki streso mažinimo priemonė.

Atsisėskite ant grindų, kojas sulenkę per kelius, o kulnais turite siekti sėdmenis.

Prispauskite pėdas prie grindų, šlaunų nesuspauskite ir giliai įkvėpkite.

Kai iškvėpsite, susilenkite per liemenį ir pritraukite krūtinę prie šlaunų.

Ištieskite savo rankas į priekį, tempdami nugarą.

Atremkite kaktą tarp rankų ant grindų.

Kelis kartus giliai įkvėpkite ir pabūkite tokioje pozoje 3 minutes.

2. Pilvo skausmai

Virškinimo sutrikimai neretai lydimi nemalonių pojūčių ir skausmų. Jeigu kamuoja skrandžio spazmai ir viršutinės pilvo dalies skausmai, patartina vartoti ramunėlių žiedų arbatą, kurią reikėtų gerti mažais gurkšneliais šiek tiek pravėsusią.

Tai reikėtų daryti tris kartus per dieną prieš pagrindinius valgymus. Atpalaiduojamuoju poveikiu taip pat pasižymi melisų ir pipirmėčių lapai.

O jei kamuoja skrandžio sunkumas ir pilvo pūtimas, geriausiai padės kmynų, saldžiojo pankolio vaisių, pipirmėtės lapų arbata.

Pilvo pūtimui mažinti taip pat puikiai tinka anyžių, kalendrų ir krapų vaisiai.

Galite išbandyti ir tokį jogos pratimą:

Atsisėskite lotoso poza: kojas sukryžiuokite taip, kad kairė pėda būtų užkelta ant dešiniosios šlaunies.

Kairį delną uždėkite ant pilvo viršutinės dalies skrandžio srityje. Dešinę ranką sulenkite per alkūnę, kilstelkite, o delną nusukite nuo savęs.

Visą dėmesį, taip pat ir žvilgsnį, sutelkite į dešinės rankos pirštų galiukus. Įkvėpdami delnu stumkite nuo savęs įsivaizduojamą sunkų daiktą, iškvėpdami grįžkite į pradinę padėtį.

Pratimą pakartokite bent 7 kartus.

3. Gerklės skausmas

Kai skauda gerklę, reikia valgyti citrinas kartu su luobele. Gerklę galima skalauti šalavijų arbata.

Taip pat gali padėti ir jogos pratimas – liūto poza.

Atsiklaupkite, sėskite ant kulnų, išsitieskite, priekyje padėkite rankas, iškelkite galvą, iškiškite liežuvį ir žiūrėkite aukštyn. Pavartykite akis, o liežuvį tempkite prie smakro.

Tokia poza reikėtų išbūti 50–60 sekundžių, tada grįžti į pradinę padėti ir vėl pakartoti.

4. Sąnarių skausmas

Skaudamus sąnarius galima gydyti kaštonų žievelių užpilu ir skausmas turėtų pamažu atlėgti.

50 g kaštonų vaisių arba žiedų reikia užpilti puse litro vandens. Palikti 2 savaites pastovėti tamsioje šiltoje vietoje, kasdien suplakti. Paskui nukošti ir laikyti tamsioje vietoje.

Gerti po 30 – 40 lašų 3 – 4 kartus per dieną 3 – 4 savaites.

Nuo sąnarių skausmų padeda ir ugniažolės. Pavasarį, kai žydi ugniažolės, prisiskinkite ir sumalkite mėsmale. Paskui sudėkite masę į marlę, išspauskite sultis. Lygiomis dalimis praskieskite su spirtu. Šiuo skysčiu trinkite sąnarius.

Galima ir jogos mankšta sąnariams. Pirmiausia reikia pavaikščioti pasistiebus. Pasistiebkite, rankos ant liemens, viršugalviu tempkitės aukštyn, žvilgsnis nukreiptas į priekį. Vaikščiokite pirmyn ir atgal keletą minučių. Stenkitės pėdas laikyti tiesiai, statykite pėdą švelniai.

Tuomet pasukite kelius. Pėdos pečių plotyje ir lygiagrečios viena kitai, kojas sulenkite, rankas padėkite ant kelių. Sukite abu kelius pagal laikrodžio rodyklę, po to atlikite pratimą priešinga kryptimi. Į abi puses po 10 kartų.

Pasukite klubus. Rankas uždėkite ant liemens, atsistokite ant kairės kojos, dešinę koją sulenkite per kelio sąnarį stačiu kampu. Keliu pieškite didelius apskritimus į vieną pusę, po to – į kitą. Atlikite pratimą kita koja. Pratimas atliekamas po 10 kartų į kiekvieną pusę.

Pasukite riešus. Atsistokite tiesiai, ištieskite rankas pirmyn, įlenkite nykštį į delno vidų ir suspauskite kumštį. Sukite rankas per riešų sąnarius kaip įmanoma daugiau. Pratimą atlikite po 10 kartų į kiekvieną pusę.

Palankstykite rankas per alkūnes. Atsistokite tiesiai, rankas nuleiskite prie šonų, delnus pasukitei pirmyn, pirštus ištieskite ir suglauskite. Lenkite ir ištieskite rankas. Pratimą atlikite 10 kartų.

Pasukite pečius. Atsistokite tiesiai, rankos nuleiskite ir sugniaužkite kumščius. Sukite rankas dideliais ratais pirmyn, po to – atgal. Atlikite po 10 kartų. Pratimo metu nelenkite rankų per alkūnes ir riešus.

Pasukite liemenį. Kojos pečių plotyje, rankos ant liemens. Išsitieskite. 10 kartų sukite liemenį ratais į vieną pusę, po to 10 kartų – į kitą. Lenkdamiesi pirmyn – įkvėpkite, tiesdamiesi atgal – iškvėpkite.

Galiausiai pasukite galvą. Atsistokite tiesiai, rankos nuleistos. Laikydami ištemptą ir tvirtą kaklą, sukite galvą 10 kartų į vieną pusę, po to į kitą. Įkvėpdami galvą atloškite, iškvėpdami – nuleiskite.

5. Nugaros skausmai

Nugaros skausmams malšinti liaudies medicina taip pat siūlo įvairiausių receptų ir patarimų.

Skaudamas vietas 3-4 kartus per dieną galite patrinti obuolių actu.

Galite skaudamas vietas trinti ir tarkuotų ridikų arba krienų tyrele.

Skaudamas vietas patartina įtrinti spiritiniais valerijonų, čiobrelių, česnakų ar krienų antpilais.

Prie skaudamų vietų patariama dėti ir šviežius kopūstų, krienų lapus.

Galite ir išbandyti tokį jogos pratimą. Įkvėpdami lėtai pakelkite rankas per šonus. Įtraukite pilvą. Sunerkite pirštus taip, kad nykščiai švelniai liestųsi. Pasitempkite tiek, kiek galite. Laikykite alkūnes tiesias ir įsitikinkite, kad dvigalviai raumenys liečia ausis. Išlaikykite šią padėtį, kol 2-3 kartus giliai įkvėpsite.

Jei natūralios priemonės visgi nepadeda, pasitarkite su vaistininku, jis rekomenduos geriausius vaistus nuo skausmo. Jei skausmas tęsiasi ilgiau nei savaitę, pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: ekonomikos apžvalga apie iššūkius ir ateities perspektyvas