Kartu su pavasariu atkeliauja ir nemalonumai – štai kas jums gresia

Tikriausiai nesuklysime pasakę, kad pavasario laukiame visi. Šiltėjantys orai, bundanti gamta, besiplečianti spalvų paletė lauke išties džiugina. Tačiau šalia visų teigiamų pavasario aspektų pasitaiko ir tokių, kurie kelia diskomfortą ir šiek tiek pavasarinį džiaugsmą apkartina. Kokie pavojai akims tyko šiuo nuostabiu metų laiku?

Pavasarį žaliuoja medžiai, žiedus skleidžia gėlės, o štai vėjas nešioja žiedadulkes, kurios, patekusios į kvėpavimo takus ar akių junginę, nesunkiai sukels alerginį konjunktyvitą.<br>123rf nuotr.
Pavasarį žaliuoja medžiai, žiedus skleidžia gėlės, o štai vėjas nešioja žiedadulkes, kurios, patekusios į kvėpavimo takus ar akių junginę, nesunkiai sukels alerginį konjunktyvitą.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 6, 2017, 11:13 AM, atnaujinta Apr 13, 2017, 8:57 PM

Žiedadulkės „dovanoja“ alerginį konjunktyvitą

Kaip vieną kertinių pavojų reikia išskirti žiedadulkes. Pavasarį žaliuoja medžiai, žiedus skleidžia gėlės, o štai vėjas nešioja žiedadulkes, kurios, patekusios į kvėpavimo takus ar akių junginę, nesunkiai sukels alerginį konjunktyvitą. Šią alerginę ir didelį diskomfortą keliančią akių ligą galite įtarti, jeigu paraudo akys, jas niežti ar net juntamas skausmas, akių vokai paburksta ar sutinsta, akys gausiai ašaroja. Išskyros iš akių bene geriausiai parodo, kad susidūrėte su konjunktyvitu. Svarbu tai, kad alerginiam konjunktyvitui būdingos skaidrios išskyros iš akių.

Alerginio konjunktyvito atveju būtina nustatyti alergijos šaltinį ir jo, žinoma, vengti. Jei jau žinote, kas konkrečiai sukelia alergiją, kitus pavasarius galbūt galėsite šios ligos visai išvengti. Kontaktinių lęšių akims www.superlersiai.lt parduotuvės atstovė sako, kad niežėjimui ir skausmui, paburkimui mažinti naudokite šaltus kompresus, būtinai įsigykite dirbtinių ašarų, jei dar neturite. Žinoma, reikėtų apsilankyti ir pas okulistą arba paprašykite tinkamų vaistų vaistininko, kuris Jums pasiūlys alerginiam konjunktyvitui gydyti skirtų lašų.

Saulė – ne tik maloni, bet ir pavojinga

Saulė, kad ir kokia maloni ji būtų pavasarį, akims yra pavojinga. Ypač pavasarinės saulės spindulių saugotis reikėtų turintiems regos problemų, kadangi ultravioletiniai saulės spinduliai labiausiai veikia akies lęšiuką. Akių jautrumą saulės šviesai išduoda ašarojimas, perštėjimas. Jokiu būdu nežiūrėkite tiesiai į saulę, lauke nešiokite kokybiškus akinius nuo saulės – taip ne tik išvengsite diskomforto akyse, bet ir gerokai sumažinsite tokių akių ligų kaip glaukoma ir katarakta riziką. Jei ilgai pabuvus lauke saulėtą dieną juntate, kad akys pavargusios, paraudo ir peršti, palepinkite jas specialiais lašiukais, dirbtinėmis ašaromis. Jei nemalonūs pojūčiai, diskomfortas akyse prasidėjo pavasarį, bet lašiukai negelbsti ir problemos tęsiasi, būtinai skirkite laiko vizitui pas oftalmologą.

„Nekalti“ kondicionieriai?

Pavasariui persiritus į antrą pusę pas medikus pacientus atgina ir nemalonus akių sausumas. Atmetus „nepavasarines“ priežastis (vartojamus vaistus, darbą kompiuteriu, apšvietimą ir pan.) dažnai paaiškėja, kad akių sausumą suponuoja kondicionieriai, kuriuos pavasarį įsijungiame vis dažniau. Ypač problema aktuali biuruose dirbantiems. Tokiu atveju, jei kondicionierius būtinas, reikia naudoti dirbtines ašaras.

Dar viena pavasario „dovanėlė“ – šienligė

Dar viena pavasarinė problema – šienligė, kuri, kaip ir alerginis konjunktyvitas, sukeliama žiedadulkių. Joms alergiški asmenys skundžiasi gausiai ašarojančiomis akimis, neretai jos ir parausta ar net patinsta. Jei žinote, kad esate alergiškas žiedadulkėms ir būtent jos yra akių ašarojimo priežastis, naudokite priešalerginius akių lašus, taip pat galite apsilankyti ir pas akių gydytoją, kuris tiksliai nustatys diskomforto akyse priežastį ir paskirs tikslingą gydymą.

Darbai sode

Pavojai akims tyko ir soduose bei daržuose – vietose, kur pavasarį pats darbymetis. Po žiemos soduose ir daržuose veiklos netrūksta: medelių purškimas, genėjimas, dirvos ruošimas, sėja, aplinkos tvarkymas, remontavimas, sodo technikos priežiūra ir daug kitų darbų. Visus juos dirbant yra sąlytis su dulkėmis, cheminiai preparatais, nešvarumais ir kt. Todėl siekiant apsaugoti akis būtina dėvėti pasauginius akinius.

Pabaigai...

Taigi, paminėjome kelis esminius pavasarinius akių priešus. Norėdami turėti sveikas akis ir nejusti diskomforto, pasistenkite išvengti šių pavojų, naudoti specialius lašus akims, subalansuoti darbo bei poilsio režimą ir sveikai maitintis. Po žiemos organizmas neretai stokoja vitaminų bei mineralų, tad palepinkite savo akis valgydami daug šviežių vaisių bei daržovių, ypač mėlynių (tinka šaldytos), morkų ir brokolių, tikslinga suvartoti kursą kokybiškų maisto papildų akims.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.