Aistė išgirdo, kad veiksmingų vaistų jos ligai nėra: paskutinę minutę išgelbėjo netikėta žinia

Pacientei Aistei paauglystėje diagnozuota paveldėta inkstų policistozė. Sulaukusi 30-ies metų, moteris sužinojo, kad liga pradėjo sparčiai progresuoti. „Moteriai sutriko inkstų funkcija, prasidėjo ir ryškėjo inkstų nepakankamumas. Galiausiai liga pasiekė galutinę ligos stadiją, – pasakoja Kauno klinikų Nefrologijos klinikos Klinikinės nefrologijos ir rezistentiškos gydymui arterinės hipertenzijos sektoriaus vadovė prof. Inga Skarupskienė. – Deja, efektyvių vaistų, galinčių sustabdyti inkstų policistozės progresavimą, kol kas medicinos praktikoje nėra.“

I.Skarupskienė pasakoja, kad Aistei tinkamas donoras atsirado paskutinę minutę.<br>lrytas.lt koliažas
I.Skarupskienė pasakoja, kad Aistei tinkamas donoras atsirado paskutinę minutę.<br>lrytas.lt koliažas
Organų transplantacijos operacijos akimirka.<br>Kauno klinikų asociatyvinė nuotr.
Organų transplantacijos operacijos akimirka.<br>Kauno klinikų asociatyvinė nuotr.
profesorė Inga Skarupskienė<br>Kauno klinikų nuotr.
profesorė Inga Skarupskienė<br>Kauno klinikų nuotr.
atliekama 300-oji inksto transplantacija iš gyvojo donoro operacija donoryste<br>T.Bauro nuotr.
atliekama 300-oji inksto transplantacija iš gyvojo donoro operacija donoryste<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Jan 24, 2022, 5:54 PM, atnaujinta Jan 24, 2022, 6:02 PM

Kadangi efektyvaus gydymo nėra, nuspręsta, kad pacientei reikalinga inksto transplantacija. „Inkstų transplantacija – dar vienas pakaitinės inkstų terapijos būdas, kuris taikomas pacientams su galutinės stadijos lėtine inkstų liga“, – sako profesorė.

Aistė tikina, kad transplantacijos laukė, tačiau labai bijojo. „Kiekvieną kartą atsiradus galimai tinkamam inksto donorui, ligoninėje, laukdama tyrimų rezultatų, drebėdavau, negalėdavau pratarti žodžio“, – prisimena Aistė.

Moteris tinkamo inksto donoro laukė metus laiko. Jos būklė po truputį blogėjo. „Tinkamas donoras nerastas, ilgiau laukti negalėjome, todėl sausio 3 dieną pacientei buvo suplanuota peritoninės dializės kateterio implantacija, ruošiantis pastoviosios peritoninės dializės pradžiai“, – apie planuojamą ligos gydymo eigą pasakoja prof. I. Skarupskienė.

Tačiau, kaip pati Aistė sako, įvyko šventinis stebuklas. „Vienas iš tų pilnų baimės laukimų ligoninėje tapo lemtingas. Pagaliau, tinkamas inksto donoras atsirado ir gruodžio 29-tają man buvo atlikta transplantacija, – džiaugiasi pacientė.

Operacija praėjo sklandžiai ir Aistė greitai atgavo jėgas. „Nors labai bijojau, tačiau po transplantacijos supratau, kad jaudintis nebuvo dėl ko, – šypsosi ji. – Džiaugiuosi, kad greitai atsigavau. Jau antrą dieną po operacijos atsisakiau vaistų nuo skausmo“.

Prof. I. Skarupskienė teigia, kad ši istorija yra nuostabi tuo, jog likus vos kelioms savaitėms iki peritoninės dializės kateterio implantacijos buvo surastas tinkamas donoras. Nors moteriai kasdien reikės vartoti imunosupresinius vaistus, tačiau jai pavyko išvengti kasdieninių dializių.

„Laikas, praleistas Kauno klinikose, neprailgo. Ačiū gydytojams ir visam personalui už pagalbą, palaikymą ir profesionalų darbą“, – dėkoja Aistė.

Lietuvoje kasmet atliekama apie 80-100 kadaverinio inksto ir gyvo donoro inksto transplantacijų. 2021 metais vien Kauno klinikose atlikta 50 kadaverinio inksto transplantacijų, kai inkstas transplantuojamas iš mirusio žmogaus, ir viena gyvoji donorystė, kai tėvas padovanojo sūnui savo inkstą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.