Plungės medikai staiga suprato, kodėl silpo Broniaus sveikata: vyro bronchuose – netikėtas radinys

Šįkart – istorija, kuri turi ne tik sėkmingą pabaigą, bet ir gražų pavadinimą – „Žirnio istorija“. Nutiko ji Plungės ligoninėje, Vidaus ligų skyriuje. Apie ką ji? Sužinosite perskaitę šį straipsnį.

Broniau kvėpavimo takuose medikai rado žirnį.<br>lrytas.lt montažas
Broniau kvėpavimo takuose medikai rado žirnį.<br>lrytas.lt montažas
Darius Cirulis<br>Plungės ligoninės nuotr.
Darius Cirulis<br>Plungės ligoninės nuotr.
Danielė Ivanauskaitė<br>Plungės ligoninės nuotr.
Danielė Ivanauskaitė<br>Plungės ligoninės nuotr.
Iš bronchų ištrauktas žirnis<br>Plungės ligoninės nuotr.
Iš bronchų ištrauktas žirnis<br>Plungės ligoninės nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Plungės ligoninės inf.

2024-03-20 06:29

Paciento padėka

Prieš kurį laiką į Plungės ligoninės elektroninį paštą atskriejo tokia padėka: „Labai noriu padėkoti Vidaus ligų skyriaus gydytojai Danielei Ivanauskaitei už profesionalumą, nuoširdumą ir atsidavimą savo darbui.

Ilgiau negu pusmetį mane vargino aukšta temperatūra ir plaučių uždegimai. Jau nebeatrodė, kad pasveiksiu ir sulauksiu pavasario. Visą šį laikotarpį varsčiau gydytojų kabinetų duris ir dar blogiau – laiką leidau ligoninėje. Savijauta buvo labai prasta su nežymiais pagerėjimais po stacionaro. Bet likimas lėmė, kad mano sveikata būtų patikėta gydytojai Danielei Ivanauskaitei.

Ir ne veltui – po keleto atliktų tyrimų, padedant gydytojui krūtinės chirurgui Dariui Ciruliui, mano bronchuose buvo rastas svetimkūnis, kuris ir lėmė mano sveikatos pablogėjimą. Šiai dienai jaučiuosi pakankamai neblogai, sveikstu ir stiprėju.

Dar kartą ačiū tariu gydytojai Danielei Ivanauskaitei ir gydytojui Dariui Ciruliui. Gydymo planas įvykdytas kokybiškai, operatyviai ir sklandžiai. Linkiu kuo didžiausios profesinės sėkmės ir sveikatos. Taip pat dėkoju visam Vidaus ligų skyriaus personalui už rūpestį ir kantrybę.

Pacientas Bronius Stuopelis“

Skaitydamas šią padėką Plungės ligoninės direktorius Remigijus Mažeika džiaugėsi ir sėkminga gydymo atomazga ir įstaigos medikų profesionalumu bei atsidavimu savo darbui: „Tai išties puiki istorija, ko gero, vienas sėkmingiausių gydymo atvejų per keletą pastarųjų metų. Džiugu, kad atomazga būtent tokia ir kad prie to prisidėjo itin profesionaliai dirbantys mūsų ligoninės gydytojai. Tegul jie ir papasakoja, kaip viskas vyko.“

O tie gydytojai – Vidaus ligų skyriaus gydytoja Danielė Ivanauskaitė ir Chirurgijos-traumatologijos skyriaus gydytojas krūtinės chirurgas Darius Cirulis.

„Tai bendras mūsų darbas“

„Kai tik pateko į Vidaus ligų skyrių, pacientas pasakojo, kad vargsta jau gana seniai ir nuo ko viskas prasidėjo: valgant žirnius, jį ištiko kažkas panašaus į dusulio priepuolį, tada jis pirmąkart atsidūrė ligoninėje. Gali būti, kad tas dusulio priepuolis buvo palaikytas epilepsija, todėl pacientas pirmiausiai nukreiptas pas neurologus. Vėliau jam prasidėjo pneumonija – plaučių uždegimas. Tada jau jis pateko į Vidaus ligų skyrių“, – pasakojo gydytoja Danielė Ivanauskaitė.

Anot terapeutės, pneumonija pacientui vis kartojosi. Ir kaskart – toje pačioje plaučių pusėje, toje pačioje vietoje. Po stacionarinio gydymo jam pagerėdavo, jis išvykdavo į namus, bet netrukus ir vėl sugrįždavo. Dėl diagnozės klausimų nekilo – radiologiniai tyrimai rodė plaučių uždegimą, tačiau nerimą kėlė tai, kad buvo neaiški to uždegimo priežastis.

Gydytoja Danielė pasakojo: „Sausį Bronius Stuopelis eilinį kartą atvyko pas mus. Vėl dėl pneumonijos. Žmogus buvo pesimistiškas, be nuotaikos, apgailestavo, kad niekaip nepavyksta iki galo pasveikti. Padarėme plaučių rentgeno nuotrauką, kuri tąkart rodė kiek didesnį uždegimą, tada – dar ir kompiuterinę tomografiją. Tąkart mūsų radiologai įžiūrėjo, kad vienas bronchas užkimštas.

Kadangi ligoninėje turime krūtinės chirurgą, gydytoją Darių Cirulį, paprašiau jo pagalbos – parodžiau jam kompiuterinės tomografijos nuotraukas, paprašiau, kad padarytų bronchoskopiją ir džiaugiausi, kad jis sutiko man ir pacientui pagelbėti. Tada ir aptiktas tas svetimkūnis – žirnis, kurį jis buvo įtraukęs valgydamas. Ir tai nutiko maždaug prieš metus. Atrodė visiškai nerealu – rasti prieš metus įtrauktą svetimkūnį, bet dirbant tokį darbą visko pasitaiko.“

Žirnis buvo aptiktas ir, žinoma, pašalintas. Pasak gydytojos, tuomet viskas tarsi nušvito – tapo aišku, kodėl nuolat laikėsi infekcija ir pacientą vis kamavo pneumonija, kodėl jis negalėjo atsikosėti, kodėl subliuško plautis.

„Pašalinę svetimkūnį, pacientą dar kurį laiką gydėme antibiotikais. Jis pradėjo atsikosėti, sumažėjo uždegimas. Po kurio laiko išleidome jį į namus, perspėdami, kad gijimo procesas dar šiek tiek užtruks ir kad tyrimus dar kartosime“, – apie sėkmingą atvejo atomazgą pasakojo Danielė Ivanauskaitė.

„Bet tai jokiu būdu ne mano vienos nuopelnas. Tai bendras visų mūsų, kurie prisilietė prie šio atvejo, darbas. Puikiai padirbėjo ir radiologai, įžvelgę, kad bronchas užkimštas, ir kolega Darius Cirulis, kuris – gydytojas iš pašaukimo. Visi mes prisidėjome, kad pagerėtų žmogaus gyvenimo kokybė, o kartu – ir nuotaika“, – akcentavo gydytoja.

Pacientas darinį… iškosėjo

Pasak gydytojo Dariaus Cirulio, pacientą gydžiusi gydytoja Danielė Ivanauskaitė jam parodė kompiuteriniu tomografu darytus radiologinius tyrimus, kurie patvirtino uždegimą dešiniajame plautyje.

„Buvo matyti, kad dalis plaučio – neoringa, apimta uždegimo ir pakitusi. Nuotraukose įžvelgiau, kad kvėpavimo takuose yra ovalo formos darinys, kuris užkemša dešiniojo plaučio apatinius kvėpavimo takus, ta plaučio dalis nesiventiliavo, o tai sudarė palankias sąlygas kartotis uždegimui. Todėl ligonis nesveiko. Kas tas darinys, nesupratome, kilo minčių net apie blogiausią variantą. Tą darinį reikėjo šalinti“, – pasakojo Darius Cirulis.

Gydytojas Darius Cirulis kartu su kolege Daniele Ivanauskaite nusprendė: reikia atlikti bronchoskopijos tyrimą – apžiūrėti kvėpavimo takus, įvertinti pakitimus. Bronchoskopija, kaip paaiškino krūtinės chirurgas, – vaizdinis tyrimas, leidžiantis su kamera iš vidaus apžiūrėti kvėpavimo takus.

„Šiuo atveju, atliekant bronchoskopiją ir siurbiant turinį iš kvėpavimo takų bei praplaunant fiziologiniu tirpalu, pavyko tą darinį išjudinti. Procedūros, kuri refleksiškai dirgina kvėpavimo takus, metu ligonis intensyviai kosėjo ir jam pavyko tą darinį… tiesiog iškosėti. Tuomet paaiškėjo, kad visos šitos daug problemų sukėlusios situacijos kaltininkas – žirnis!“ – istoriją pasakojo Darius Cirulis.

Po procedūros gydytojas išsiaiškino, jog maždaug prieš metus buvo tokia situacija, kai valgydamas žirnius žmogus ėmė dusti. Tuomet, matyt, žirnis ir pateko į kvėpavimo takus.

„Taigi ten jis išbuvo metus. Radome jį tokį, koks ir pakliuvo, – nesudygusį, – pajuokavo medikas. – Ir išties džiaugėmės, kad radome žirnį, o ne kokį „piktą“ darinį.“

Paklaustas, ar rentgeno nuotraukoje svetimkūnio nesimatė, gydytojas Darius atsakė: „Ne, nesimatė. Jei jis būtų tokio intensyvumo kaip, tarkim, metalas, būtume pamatę. Ir tokių atvejų yra buvę – prieš kokius trejus metus su kolegomis pulmonologais paciento kvėpavimo takuose radome auksinius dantis – visą keturių dantų tiltelį, kurio žmogus nebuvo pasigedęs.“

Savijauta – kur kas geresnė

„Labai džiaugiuosi, kad Plungės ligoninėje dirba tokie profesionalūs gydytojai ir kad aš pakliuvau būtent į jų rankas. Ir kaip nesidžiaugsi – mažiau kosėju, pagerėjo kvėpavimas, atsigavau, priaugau svorio, o buvau jau, kaip sakoma, – vieni kaulai ir oda. Ir kosėdavau po valandą, iki pamėlynavimo.

Tiek kartų ligoninėje, tiek vaistų sugerta ir vis nesveikau. Tiesą sakant, jau pačios blogiausios mintys į galvą ateidavo. O dabar – liga atsitraukė, savijauta – kur kas geresnė. Dar kartą – AČIŪ visiems, kas pagelbėjo“, – sakė 69-erių pacientas Bronius Stuopelis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.