VASAROK SU

žiniomis ir žvaigždėmis

Vasarą prenumeruok Lrytas
PREMIUM vos už 12,99 Eur metams
ir gauk bilietą į pasirinktą koncertą
Taujėnų dvare dovanų

Chirurgas ragina pasitikrinti: nedidelis diskomfortas gali būti hemorojaus pradžia

2025 m. gegužės 6 d. 17:41
Hemorojus – itin nemaloni sveikatos problema, su kuria gyvenime susiduria nemaža dalis žmonių. Nors apie šią būklę kalbėti dažnai vengiama, laiku atpažinti simptomai ir tinkamas gydymas gali padėti ją įveikti, sako sveikatos sprendimų centro „Antėja“ abdominalinis chirurgas Žygimantas Židonis.
Daugiau nuotraukų (4)
Anot chirurgo, dažniausiai pasitaikantys hemorojaus simptomai yra pakraujavimai iš išangės, ten užčiuopiami dariniai, taip pat diskomfortas, niežulys ar šlapiavimas išangės srityje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Atskirti, ar skausmas ir kraujavimas iš išangės yra susiję su hemorojumi, o ne kitu sveikatos sutrikimu, galima gana nesunkiai.
„Dažniausiai hemorojui būdingas kraujavimas iš išangės šviežiu krauju po tuštinimosi, kai pats tuštinimasis nėra skausmingas. Paprastai šviežio kraujo galima pastebėti ant tualetinio popieriaus“, – aiškina Ž. Židonis.
Kada kreiptis pagalbos?
Jei simptomai dažnėja, būklė blogėja arba paprastas gydymas nepadeda, chirurgas ragina nedelsti ir kreiptis į gydytoją specialistą dėl pilno proktologinio ištyrimo. Tik konsultacijos metu specialistas gali išsamiai įvertinti situaciją, atlikti reikiamus tyrimus ir paskirti tinkamiausią gydymą.
„Dažnai pasitaiko atvejų, kai nustatomas ne tik hemorojus, bet ir kiti sveikatos sutrikimai. Chirurginis gydymas taikomas tik pažengusios ligos atvejais – kai medikamentai ir kiti gydymo būdai nepadeda“, – pažymi gydytojas. Svarbu suprasti, kad delsti – ne sprendimas. Daugelis žmonių jaučia gėdą ar diskomfortą kalbėti apie šią problemą, tačiau tai dažnas sutrikimas, kurį galima efektyviai gydyti.
Prevencija ir gyvenimo būdo svarba
Hemorojus dažniausiai atsiranda dėl per stipraus stanginimosi tuštinantis, vidurių užkietėjimo arba dažno viduriavimo. Riziką taip pat padidina sunkumų kilnojimas, sėdimas darbas, o moterims – nėštumas ir gimdymas.
Kenčiantiems nuo šio sutrikimo Ž. Židonis rekomenduoja valgyti daugiau skaidulinių medžiagų turinčio maisto, gerti daug vandens, vengti aštraus ir vidurius kietinančio maisto. Taip pat svarbu neužsibūti tualete ir reguliariai judėti – ypač jei dirbate sėdimą darbą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.