Kaune viešėjo garsus tranpslantacijų specialistas

Pirmąją rugsėjo savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir Kauno klinikose lankėsi Heidelbergo universiteto profesorius Anthony D. Ho iš Vokietijos. Jis skaitė paskaitas apie kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijas, susipažino su naujausiais kraujo ligų gydymo būdais Kauno klinikose, su ligoninės administracija aptarė šių procedūrų svarbą ir perspektyvas Lietuvoje.

Kaune viešėjo garsus tranpslantacijų specialistas<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Kaune viešėjo garsus tranpslantacijų specialistas<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Sep 4, 2015, 4:17 PM, atnaujinta Oct 17, 2017, 12:15 PM

Gavus Švietimo ir mokslo ministerijos finansavimą, iš Heidelbergo atvykęs profesorius savo paskaitose LSMU studentus supažindino su autologinių ir alogeninių kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų indikacijomis ir procedūrų ypatumais, taip pat pacientų stebėsena po šių procedūrų. Prof. Ho apsilankė Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikoje, susipažino su kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų sąlygomis, bendravo su gydomais pacientais.

Prof. A. Ho, po vizito didžiausioje Lietuvos ligoninėje, nuo šių metų sėkmingai pradėjusioje kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijas, konstatavo, kad Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinika puikiai pasirengusi atlikti kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijas, kadangi turi moderniausią medicinos įrangą, reikiamą infrastruktūrą ir kvalifikuotus medikus.

Šiuo metu Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinika turi galimybę atlikti bent 20 kaulų čiulpų transplantacijų per metus. Vos prasidėjus programai Kauno klinikose, procedūra sėkmingai atlikta vienam pacientui, dar 4 pacientai ruošiami šiai sudėtingai procedūrai.

Svečias iš Vokietijos taip pat pabrėžė, kad tokiai šaliai kaip Lietuva reikėtų mažiausiai dviejų centrų, nes kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų indikacijos plečiasi. Profesorius A. Ho pabrėžė, kad autologinė kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacija kai kurių ligų atvejais yra bent 3 kartus pigesnė nei gydymas vaistais.

Šių pacientų gydymas yra kompleksinis, apimantis prieštransplantacinę aukštų dozių imunochemoterapiją, esant reikalui, specializuotą spindulinę terapiją ar chirurginį gydymą, autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją ir gydymą po jos.

Pasak prof. A. Ho, svarbiausia, kad pacientas pasitikėtų jį gydančiais gydytojais, slaugančiu personalu ir mylinčiais artimaisiais. „Ypač svarbus yra medicinos personalo ir paciento artimųjų bendradarbiavimas, kuris Jūsų klinikoje yra labai nuoširdus.

Jūs suprantate savo pacientus ir mokate jautriai bendrauti su jų artimaisiais“, – gyrė svečias. Profesorius neslėpė susižavėjimo Kauno klinikų hematologų profesionalumu, greitu tobulėjimu.

„Mes laimingi, gavę gerus Vakarų specialistų įvertinimus. Esame surinkę stiprią komandą, kuri jau keletą metų vyksta mokytis ir semtis patirties užsienio šalių onkohematologijos centruose Vokietijoje, Italijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, – džiaugiasi Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė prof. Elona Juozaitytė.

– Mes pasirengę užtikrinti kokybišką pagalbą visais etapais: atliekant įvadinę chemoterapiją ar spindulinę terapiją, surenkant apdorojant, užšaldant ir saugant kamienines kraujodaros ląsteles, užtikrinant kraujodaros kamieninių ląstelių kokybės sistemą ir atliekant autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją, taip pat vykdant transplantuotų pacientų tolesnę stebėseną.“

Prof. A. Ho nuo 1998 m. vadovauja Hematologijos, onkologijos ir reumatologijos klinikai Heidelbergo universiteto ligoninėje, aktyviai dalyvauja kamieninių ląstelių transplantacijų, sergant leukemija ir limfoma, klinikiniuose ir moksliniuose tyrimuose. Jo domėjimosi ir tyrimų sritis – mezenchiminių ląstelių panaudojimas regeneracinėje medicinoje.

Heidelbergo universiteto ligoninėje pirmoji kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos procedūra atlikta 1985 metais. Prof. A. Ho su bendradarbiais pirmieji pasaulyje prestižiniame žurnale Blood išspausdino straipsnį apie sėkmingą transplantacijų iš periferinio kraujo surinktų kamieninių ląstelių pradžią. Per 30 metų Heidelbergo ligoninė tapo vienu didžiausių centrų Vokietijoje, kuriame kasmet atliekama daugiau nei 350 kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų.

Be prof. A. Ho, su LSMU ir Kauno klinikomis kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų srityje bendradarbiauja didžiulę patirtį turintis buvęs Pasaulio kaulų čiulpų transplantacijos bendrijos prezidentas profesorius Dietger Niederwieser. Profesorius yra Leipcigo universiteto ligoninės Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovas, ir nuo šių metų liepos mėnesio konsultuoja Kauno klinikose.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.