Apeliacinis teismas nuo pareigų nušalintam I. Dorošui turi liūdnų žinių

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį atmetė nuo pareigų laikinai nušalinto Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Ivano Dorošo skundą, nutartis yra neskundžiama. 

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį atmetė nuo pareigų laikinai nušalinto Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Ivano Dorošo skundą.<br>D.Umbraso nuotr.
Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį atmetė nuo pareigų laikinai nušalinto Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Ivano Dorošo skundą.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Dec 13, 2017, 2:39 PM

I. Dorošą, kaltinamą dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo ir kitų nusikaltimų, nuo pareigų trims mėnesiams lapkričio 15 dieną nušalino Kauno apygardos teismas. Toks sprendimas priimtas prokuratūrai pateikus duomenis, kad ligoninės vadovas bandė daryti neteisėtą poveikį savo pavaldiniams. 

Apeliacinis teismas pritarė žemesnės instancijos teismo motyvams ir konstatavo, kad kaltinamasis, toliau vykdydamas tarnybines funkcijas, gali trukdyti tirti bylą teisme, ketindamas paveikti kitus asmenis tiesiogiai, taip pat per kitus darbuotojus ar kitaip trukdyti greitai ir nešališkai išnagrinėti bylą bei nustatyti joje tiesą. 

Teismo įsitikinimu, I. Dorošo laikinai nenušalinus nuo ligoninės direktoriaus pareigų, „gali kilti grėsmė įgyvendinti vieną iš pagrindinį baudžiamojo procesą tikslų, t. y. tinkamai pritaikyti įstatymą, kad nusikalstamą veiką padaręs asmuo būtų teisingai nubaustas ir niekas nekaltas nebūtų nuteistas“. 

Anksčiau I. Dorošas vienam mėnesiui nuo pareigų jau buvo nušalintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu, specialiai sudarytai Sveikatos apsaugos ministerijos komisijai tiriant galimus pažeidimus gydymo įstaigoje. 

Kauno apygardos teisme šiuo metu nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje I. Dorošas kaltinamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimu, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimu, kyšininkavimu, svetimo turto iššvaistymu. Kartu su juo teisiami dar trys asmenys. 

Atliekant tyrimą, I. Dorošas 2015 metais mėnesį buvo suimtas, vėliau devynis mėnesius nušalintas nuo pareigų. 

Pasak prokuratūros, vykstant I. Dorošo bylos teisminiam nagrinėjimui, spalio 23 dieną Panevėžio apygardos prokuratūra gavo oficialią informaciją iš Sveikatos apsaugos ministerijos apie Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus galbūt daromą neteisėtą poveikį savo pavaldiniams bei trukdymą teismo procesui. 

Prašyme nušalinti I. Dorošą nuo pareigų prokurorė rėmėsi ministerijos pateikta informacija. Pasak prokurorės, įtariama, kad pasinaudodamas tarnybinėmis pareigomis I. Dorošas siekė paveikti ir galbūt paveikė jam pavaldžius ligoninės darbuotojus. 

Manoma, kad I. Dorošas reikalavo iš darbuotojų, kad šie jo paties išleistų įsakymų pagrindu priimtų jam palankius sprendimus, galinčius turėti esminę reikšmę baudžiamajame procese, sprendžiant jo tiek baudžiamosios atsakomybės, tiek turtinės atsakomybės – civilinio ieškinio – klausimus, siekdamas pakreipti procesą sau palankia linkme. 

I. Dorošas su jam metamais kaltinimais kategoriškai nesutinka. Žurnalistams jis yra sakęs, kad jam iškelta byla dėl piktnaudžiavimo yra susijusi su buvusia ligoninės vadovybe ir jos nusikalstamais veiksmais. 

Portalui lrytas.lt I. Dorošas yra sakęs, kad iš ministerijos vadovybės sulaukė raginimų trauktis savo noru. Tai, kad siūlė I. Dorošui trauktis šalių susitarimu, portalui patvirtino ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bei jo patarėja Nendrė Černiauskaitė. 

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.