JAV lietuvis prisidėjo rengiant rekomendacijas, kaip gydyti lėtinį ar ūmų skausmą

Gegužės 10 d. vyko Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamente (U.S. Department of Health and Human Services, HHS) veikiančios Tarpvyriausybinės skausmo valdymo gerosios patirties darbo grupės (Pain Management Best Practices Inter-Agency Task Force (Pain Task Force) metinės sesijos baigiamasis susirinkimas, po kurio Kongresui bus išsiųsta šios grupės darbo ataskaita.

J.Prunskis devynis kartus buvo išrinktas geriausiu Čikagos gydytoju<br>Nuotr. iš asmeninio albumo.
J.Prunskis devynis kartus buvo išrinktas geriausiu Čikagos gydytoju<br>Nuotr. iš asmeninio albumo.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 27, 2019, 2:28 PM

Ilinojaus skausmo instituto (Illinois Pain Institute) įkūrėjas bei medicinos direktorius dr. Jonas Prunskis, kuris yra vienintelis šiai darbo grupei priklausantis gydytojas iš Ilinojaus valstijos, sakė jaučiantis didelę garbę ir atsakomybę dirbdamas Tarpvyriausybinėje skausmo valdymo gerosios patirties darbo grupėje. 

„Į šias atsakingas pareigas buvau pakviestas, kadangi Ilinojaus skausmo institutas daugiau kaip 25 metus sėkmingai darbuojasi tiksliai diagnozuojant ir gydant skausmą patiriančius ligonius ribotu opioidinių vaistų kiekiu. Kuriant darbo grupės gaires ir rekomendacijas teko praleisti daug daugiau valandų, nei iš pradžių galvojau, vyko daug diskusijų, teko priimti ir kompromisinių sprendimų. Galutinė ataskaita bus plačiausias tokio pobūdžio dokumentas, susijęs su pasiūlymais ir rekomendacijomis siekiant įdiegti pažangias lėtinio bei ūmaus skausmo gydymo praktikas“, – sakė dr. J.Prunskis.

2018 m. balandžio mėn. Vašingtone vyko steigiamasis darbo grupės, kurią sudaro 29 nariai, posėdis. Šioje grupėje darbuojasi atstovai iš Maisto ir vaistų administracijos (Food and Drug Administration), Nacionalinės narkotikų kontrolės politikos biuro (The Office of National Drug Control Policy), Gynybos departamento (Department of Defense), Veteranų reikalų departamento (Department of Veteran Affairs), Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (Centers for Disease Control and Prevention), Nacionalinių sveikatos institutų (National Institutes of Health), nacionalinių sveikatos priežiūros ir nevyriausybinių organizacijų, taip pat federaliniai nariai, tarp jų – ir dr. J.Prunskis.

Tarpvyriausybinė skausmo valdymo gerosios patirties darbo grupė didžiausią dėmesį skyrė pažangioms ūmaus ir lėtinio skausmo gydymo praktikoms, atsižvelgiant į besitęsiančią opioidų krizę.

Statistika rodo, kad 50 milijonų suaugusių JAV gyventojų patiria lėtinį skausmą, o 19 milijonų patiria skausmą, kuris trukdo normaliam kasdieniniam gyvenimui ar darbui. Šiuo metu skausmą sukeliančiomis ligomis sergantiems pacientams gydymo metu kyla daug iššūkių, įskaitant netinkamą priežiūrą ir neadekvatų visuomenės požiūrį į šią problemą.

HHS darbo grupė 2019 balandžio mėn. ataskaitos projekte ypač pabrėžė daugiadisciplininio požiūrio į skausmo gydymą reikšmę ir individualizuotos pacientų priežiūros diagnozuojant ir gydant ūmų bei lėtinį skausmą svarbą. 

Ataskaitoje taip pat apibūdinami pagrindiniai dalykai, padedantys siekti geresnių skausmo gydymo rezultatų: vaistai, fizioterapija, minimaliai invazinės procedūros, psichologinė pagalba pacientams, taip pat masažas, akupunktūra, joga. Darbo grupės išvados bus naudojamos kaip gairės gydant lėtinį skausmą patiriančius pacientus ir siekiant išspręsti dabartinę opioidų krizę.

Dr. J.Prunskis, kuris devynis kartus buvo išrinktas geriausiu Čikagos gydytoju, savo darbo praktikoje visų pirma siekia pacientams nustatyti tikslią diagnozę ir skiria gydymą sutelkdamas dėmesį į problemą, kuri sukelia skausmą, o ne slopina ligos simptomus vaistais. 

„Džiaugiuosi, kai mano pacientai  grįžta į normalų gyvenimą ir labai vertinu suteiktą galimybę taip plačiai pasidalinti savo patirtimi“, – sako dr.J.Prunskis.

Daugiau informacijos apie dr. Joną Prunskį ir Ilinojaus skausmo institutą galite rasti tinklapyje IllinoisPain.com

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: LB ekonomikos raidos apžvalga ir naujausių prognozių pristatymas