S. Malinauskas apie sąmyšį dėl koronaviruso „Ikea“ parduotuvėje: toks elgesys visiškai nesuprantamas

2020 m. kovo 2 d. 17:33
Video
Kovo 1 d., žiniasklaidai buvo pateikta informacija apie asmenį, kuris pats išsikvietė medikus prie parduotuvės IKEA, rašoma Vyriausybės išplatintame pranešime spaudai.
Daugiau nuotraukų (9)
Ekstremalių situacijų valdymo centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Skirmantas Malinauskas patikino, kad asmuo, kuris vėliau medikų buvo nugabentas į Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą, nebuvo išlipęs iš automobilio ir laukė medikų.
Šiandien paaiškėjo papildomos įvykio aplinkybės. „Ikea“, atlikusi tyrimą, kreipėsi į Ekstremalių situacijų valdymo centrą su papildoma informacija.
Nors 36-erių metų vilnietis, parvykęs iš Milano, oro uoste ir buvo įspėtas apie koronaviruso grėsmę, paliko savo duomenis, buvo patikrintas termovizoriumi ir aiškiai suvokė visas rizikas (nes pats vėliau išsikvietė medikus), prieš tai jis vis dėlto užėjo į „Ikea“ parduotuvę.

Karo psichologas patarė, kaip nusiraminti apėmus panikai

Po vakar atliktų tyrimų paaiškėjo, kad asmuo nėra virusų nešiotojas.
„Norime patikslinti informaciją tam, kad būtume atviri ir neprarastume pasitikėjimo. Kadangi asmuo nėra viruso nešiotojas, jo kontaktai atskirai nustatomi nebuvo. Tam tiesiog nebuvo būtinybės.
Esame dėkingi, kad „Ikea“ pateikė papildomą informaciją, ir ja iš karto pasidalijame su visuomene. Kartu norime paskatinti ir kitas verslo įmones bendradarbiauti.
Vis dėto šį atvejį ne kartą pats paminėjau kaip pavyzdinį. Šiandien turiu pasakyti, kad matome akivaizdų pavyzdį, kaip nereikėtų elgtis.
Asmuo, žinodamas, kad grįžo iš šalies, kurioje koronaviruso židinys, nuėjo į didelę viešą erdvę, kurioje daug lankytojų. Toks elgesys visiškai nesuprantamas.
Milanas yra miestas, iš kurio grįžusiems žmonėms rekomenduojama karantinuotis namuose. Tokių rekomendacijų nesilaikymas kelia riziką aplinkiniams.
Apgailestauju, kad vakar pateikta informacija nebuvo tiksli. Taip pat pabrėžiame, kad valstybė yra pasirengusi visiems atvejams. Tam yra specialios procedūros, kurių šiuo metu tiesiog neprireikė aktyvuoti“, – sakė S. Malinauskas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.