Medikai veržiasi padėti ukrainiečiams: „Jei ten neatsilaikysim, tuoj ir čia prisiminsim rusų kalbą“

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikai taip pat neliko abejingi Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kvietimui registruotis savanoriškai pagalbai Ukrainoje – padėti ten dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams.

Ligoninė<br>P.Katauskio asociatyvinė nuotr.
Ligoninė<br>P.Katauskio asociatyvinė nuotr.
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė,poliklinika,Camelia vaistinė<br>V.Ščiavinsko asociatyvinė nuotr.
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė,poliklinika,Camelia vaistinė<br>V.Ščiavinsko asociatyvinė nuotr.
Ligoninė<br>P.Katauskio nuotr.
Ligoninė<br>P.Katauskio nuotr.
greitoji pagalba, GMP, greitoji, medikai<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
greitoji pagalba, GMP, greitoji, medikai<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Mar 2, 2022, 12:06 PM, atnaujinta Mar 2, 2022, 12:10 PM

Gydymo įstaiga nurodo, kad pirmajame sąraše yra vienuolika ligoninės specialistų.

„Aš esu karo gydytojas. Karo medicina – mano sąmoningai suvokta aplinka. Kai mano tėvelis kalėjo Stalino lageriuose, ukrainietis išgelbėjo jam gyvybę. Mano pareiga dabar tai padaryti. Noriu, kad mūsų žmonės būtų labai gerai parengti, instruktuoti, turiu patirties tai darant“, – sako gydytojas anesteziologas reanimatologas, atsargos karo gydydytojas Gintaras Berkevičius.

„Aš ukrainietė. Aš žinau ukrainiečių kalbą. Aš jau ne jauna, mano vaikai jau užauginti, aš galiu ir turiu važiuoti“, – rydama ašaras, savo pasirinkimą komentuoja akušerė Tatjana Kuzmickienė.

„Jaučiu, kad galiu padaryti daugiau, nei sudarinėti grafikus ir gydyti prostatas“, – sako I-ojo skubiosios pagalbos ir priėmimo skyriaus vedėjas Vitalijus Varyginas.

„Miršta žmonės, kenčia iš skausmo, baimės, o aš turiu specialybę, žinias, kas gali padėti, todėl ir užsirašiau“, – sako gydytoja anesteziologė – reanimatologė Jekaterina Romanovienė.

„Nelabai galėjau neužsirašyti. Nes, jei ką nors galiu padaryti, tai reikia padaryti. Jei Ukrainoje neatsilaikysim, tuoj ir čia prisiminsim rusų kalbą. Ypač verta tai daryti, turint vaikų,“ – Abdominalinio skyriaus laikinasis vedėjas gydytojas chirurgas Andrius Karpavičius.

„Esu pasiryžęs stoti prieš agresiją, okupuojant Ukrainą. Ne žodžiais, o realiu darbu prisidėti prie pagalbos savo, medicinos srityje“, – direktoriaus patarėjas Vaidas Kukarėnas.

„Nežinau, kaip nebanaliai atsakyti… Šitas karas ir mūsų. Kiekvienas prisideda, kaip gali. Naikintuvų nepilotuoju, bet žinau, kuriuo galu skalpelį laikyti, tai taip ir prisidedu. Juk naudingiausiai gali sudalyvauti, darydamas, ką moki geriausiai“ – gydytoja akušerė ginekologė Agnė Marcinkutė.

„Jei mano tiek organizacinė, tiek medicininė patirtis gali būti naudinga, negaliu likti nuošalyje“, – direktoriaus pavaduotojas medicinai, gydytojas chirurgas Eduardas Pabarčius.

„Aš neįsivaizduoju, kaip galima to nepadaryti, esant tokiai situacijai. Tai mano pareiga“, – gydytoja akušerė ginekologė Viktorija Smelevičienė.

„Esu specialistė, turiu galimybę padėti, todėl ilgai negalvojau“, – savo apsisprendimą trumpai komentuoja gydytoja anesteziologė reanimatologė Jolanta Svetikienė.

„Nes patinka ruskių laivus na**ui siųst. Tiesiog reikia dirbti savo darbą“, – trumpai ir konkrečiai savo pasirinkimą komentuoja gydytojas chirurgas, urologas Žydrius Karvelis.

Medikų savanorių, kurie esant poreikiui galėtų vykti į vakarų Ukrainą padėti ten dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams, misijos terminus, logistiką koordinuoja SAM.

Tarp medikų – bent 250 savanorių

Lrytas.lt primena, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį sakė, jog į Ukrainą vyks 24 Lietuvos medikai. Į rezervinį specialistų sarąšą, pasak jo, įtraukti maždaug 250 medikų savanoriškai pareiškusių norą padėti Ukrainai.

„Laukiame konkrečių ligoninių, bet galime formuoti dvi grupes po 12 žmonių. <...> Netruksime suformuoti, sužinosime, kur vykti, ir tas darbas juda. Jiems reikia paramedikų, slaugytojų, anesteziologų, reanimatologų. Būtent tokiu būdu ir formuojame“, – teigė A.Dulkys.

Lietuvos medikai, pasak ministro, turėtų dirbti Vakarų Ukrainos ligoninėse.

Apie savo motyvaciją važiuoti į Ukrainą jau pasakojo ir Vilniaus Santaros klinikų medikai. Plačiau galite paskaityti čia.

Antradienį SAM taip pat pranešė, kad į Ukrainą iškeliavo dalis iš 3,7 mln. eurų vertės medicininės Lietuvos paramos.

Civilinės saugos tarptautinės pagalbos siuntą sudaro vienkartiniai švirkštai ir injekciniai tirpalai, tvarstymo reikmenys, chirurgijos rinkiniai, sterilūs paketai kraujavimams, lūžiams ir nudegimams, neštuvai, vienkartinės veido kaukės, pirštinės, kombinezonai ir kt.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.