SAM ir devynios profsąjungos atnaujino kolektyvinę sutartį, žada atlyginimų augimą

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir devynios medikams atstovaujančios profesinių sąjungų organizacijos antradienį atnaujino pernai sudarytą Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinę sutartį.

Ministerija žada, kad medikų atlyginimai augs.<br>V.Skaraičio nuotr.
Ministerija žada, kad medikų atlyginimai augs.<br>V.Skaraičio nuotr.
Ministerija žada, kad medikų atlyginimai augs.<br>T.Bauro nuotr.
Ministerija žada, kad medikų atlyginimai augs.<br>T.Bauro nuotr.
Ministerija žada, kad medikų atlyginimai augs.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Ministerija žada, kad medikų atlyginimai augs.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Ministerija žada, kad medikų atlyginimai augs.<br>V.Skaraičio nuotr.
Ministerija žada, kad medikų atlyginimai augs.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Oct 18, 2022, 2:15 PM

Kaip nurodo ministerija, šis susitarimas užtikrins sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų darbo užmokesčio augimą – priklausomai nuo einamų pareigų, atlygis vidutiniškai didės 85–180 eurų, atskaičius mokesčius.

„Valstybei dirbantys ir visuomenei gyvybiškai svarbias sveikatos apsaugos funkcijas užtikrinantys darbuotojai privalo jausti nuolatinį dėmesį, – sakė A. Dulkys. – Šiandien sudėti parašai tik įrodo, kad kartu su darbuotojus atstovaujančiomis organizacijomis žiūrime į vieną pusę.“

Tuo metu medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Regina Jarošienė teigė, kad nors sutartis ir atnaujinta, „dalis klausimų lieka atvirų“.

„Kaip ir pernai, ištvėrėme audringas diskusijas ir kartu su devyniomis profesinėmis sąjungomis ir Sveikatos apsaugos ministerija radome bendrus prioritetus. Dalis klausimų lieka atvirų – kvalifikacijos finansavimas, darbo krūviai, darbo įrankiai, kas ir sąlygoja darbuotojų perdegimą. Tikimės prie šių klausimų grįžti ateityje“, – sakė ji.

Kaip nurodo SAM, vienas svarbiausių LNSS šakos kolektyvinės sutarties pakeitimų – siekiant didinti sektoriaus biudžetinių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo užmokestį, nuo kitų metų didinami minimalūs pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai.

Priklausomai nuo pareigybės lygio ir profesinio darbo patirties, koeficientai šiems darbuotojams didėja nuo 0,5 iki 1,25 punkto. Pasikeitimai galioja tik šakos kolektyvinę sutartį pasirašiusiems profesinių sąjungų nariams.

Padidinus koeficientus, įskaitant bazinio atlyginimo dydžio augimą, darbo užmokestis nuo kitų metų sausio turėtų didėti vidutiniškai apie 14 procentų.

Viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų vidutinis darbo užmokesčio augimas kitąmet turėtų siekti apie 8 procentus. Gydytojo atlyginimas atskaičius mokesčius turėtų didėti vidutiniškai 160–180 eurų, slaugytojų – 85–100 eurų, rezidentų – apie 160 eurų.

Slaugytojams ir akušeriams su aukštuoju universitetiniu slaugytojo ar akušerio išsilavinimu, taip pat inžinerines, technines, ekonomines funkcijas vykdančiam personalui, medicinos psichologams ir socialiniams darbuotojams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams, farmacijos specialistams su aukštuoju universitetiniu išsilavinimu, atsižvelgiant į pareigybės aprašyme keliamus reikalavimus išsilavinimui ir kvalifikacijai, 10 proc. didėja pagrindinio darbo užmokesčio pastovioji dalis, kuri yra nustatoma nuo mažiausios gydytojo vieno etato pagrindinio darbo užmokesčio pastoviosios dalies.

Atnaujintoje kolektyvinėje sutartyje taip pat aiškiai įtvirtinta, kad aktyvus budėjimas, kai darbuotojas privalo būti darbovietėje, būti darbdavio žinioje ir prireikus nedelsiant atlikti savo pareigas, yra laikomas darbo laiku ir už jį yra mokamas darbo užmokestis.

Medikai, dirbantys ugdymo įstaigose penkias dienas per savaitę, galės atostogauti 40 darbo dienų ne tik mokinių atostogų metu, bet ir kitu metu, jeigu ugdymo įstaigoje bus užtikrintas nepertraukiamas sveikatos priežiūros paslaugų teikimas ir nenukentės tokių paslaugų prieinamumas bei kokybė.

Gerinant darbo sąlygas greitosios medicinos pagalbos darbuotojams, reglamentuota fiziologinių pertraukų trukmė ir periodiškumas – turės būti skiriamos ne trumpesnės kaip 20 minučių fiziologinės pertraukos bent kas tris valandas.

Į kolektyvinę sutartį įtraukta rekomendacija darbdaviui pakeisti budintį ekipažą darbo aplinkoje, kurioje nėra sąlygų tenkinti būtinuosius fiziologinius poreikius daugiau negu keturias valandas.

LNSS šakos kolektyvinę sutartį pernai lapkritį pasirašė sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys ir Lietuvos gydytojų sąjunga, Lietuvos slaugos specialistų organizacija, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos greitosios medicinos pagalbos darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“, medicinos įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinių sąjungų federacija „Sandrauga“, Lietuvos sveikatos apsaugos profesinių sąjungų federacija, profesinių sąjungų organizacija „Lietuvos medikų forumas“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.