Viceministrė: šeimos gydytojai turėtų būti pasiekiami skubiai pagalbai 12 val. per parą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama sumažinti pacientų eiles skubios pagalbos priėmimo skyriuose, imasi šeimos gydytojų darbo pokyčių – registruotas nutarimo projektas, numatantis, kad šeimos gydytojai turėtų būti pasiekiami ligoniams skubiai pagalbai 12 valandų per parą. Šiuo metu teisės aktuose numatyta, kad medikas turėtų būti prieinamas 24 valandas, 7 dienas per savaitę.

Poliklinika<br>T.Bauro nuotr.
Poliklinika<br>T.Bauro nuotr.
Poliklinika<br>V.Balkūno nuotr.
Poliklinika<br>V.Balkūno nuotr.
Priėmimo-skubios pagalbos skyrius.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Priėmimo-skubios pagalbos skyrius.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Feb 7, 2023, 9:36 AM

SAM viceministrė Danguolė Jankauskienė pažymi, kad tokia nuostata nėra reali ar praktiškai įgyvendinama, todėl siekiama sudaryti palankesnes sąlygas medikams, tuo pačiu pacientų, keliaujančių tiesiai į skubios pagalbos skyrių, srautą nukreipiant šeimos gydytojams.

„Kaip tik yra priešinga intencija, kad šeimos gydytojai, kuriems dabar yra įstatymu – pabrėžiu, įstatymu, ne Vyriausybės nutarimu (...) – yra reglamentuota, kad šeimos gydytojas turi būti prieinamas pacientams 24 valandas 7 dienas per savaitę.

Ir mes suprantame, kad šią nuostatą įgyvendinti yra praktiškai neįmanoma dėl to, nes žmogus negali tiek dirbti. Todėl tie susitarimai su ligoninių priėmimo skyriais irgi privedė prie to, kad priėmimo skyriai ligoninėse yra labai apkrauti“, – antradienį LRT radijui teigė viceministrė.

„Todėl mes norime pakeisti tas 24 valandas į 12 valandų – kad šeimos gydytojas būtų prieinamas skubiai pagalbai 12 valandų. Aišku, jie 12 valandų per dieną visi nedirbs, reikės kooperuotis tarp šeimos gydytojų ir įkurti daugiau tų centrų, kaip yra dabar, pavyzdžiui, Centro poliklinikoje Vilniuje, kur yra šeimos gydytojo kabinetas, kuris veikia visą parą“, – pokyčius pavyzdžiu iliustravo SAM atstovė.

Pastarieji siūlymai sulaukė nemenko pasipiktinimo tarp medikų. Visgi, D. Jankauskienė ramina gydytojus. Pasak jos, dirbti naktimis medikams nereiks, o 12 valandų darbo diena turėtų aprėpti įprastas valandas – nuo 8 val. iki 20 val.

Tuo metu pakeitus šeimos gydytojų darbo tvarką, skubios pagalbos priėmimo skyriuose ligonių srautai sumažėtų.

„Pavyzdžiui, Vilniuje – Lazdynų, Antakalnio, Santariškių ligoninėse jie kiekvieną dieną priima po 120–150 pacientų. Iš jų apie 20–30 proc. būna būtent šeimos gydytojo lygmens ligoniai. Tai praktiškai labai didelis tas krūvis“, – nurodė SAM viceministrė.

D. Jankauskienė akcentavo, kad nutarimo projektas yra vis dar derinamas su medikais, todėl ministerija atsižvelgs į gautas pastabas.

„Dėl to mes pateikėme Vyriausybės nutarimo projektą – pabrėžiu, projektą – pateikėme jį derinti su visuomene, su medikų bendruomene ir tikrai atsižvelgsime į pastabas, kurios bus gautos“, – akcentavo ji.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.