Vilniaus ir Kauno oro uostuose kvietė išmokti padėti širdžiai ir naudotis automatiniais defibriliatoriais

Lietuvos oro uostai nuo sausio Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų keleivių terminaluose įdiegė visiškai naujus, papildomus ir automatizuotus defibriliatorius. Valentino dieną Vilniaus ir Kauno oro uostų terminaluose vyko atvirieji automatinių defibriliatorių naudojimo mokymai – iniciatyva „Mylėti padėti“, kurios metu keleiviai ir jų artimieji buvo kviečiami išmokti padėti šalia esantiems, kai jų širdims reikia pagalbos.

Defibriliatorius, oro uostas.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Defibriliatorius, oro uostas.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Defibriliatorius, oro uostas.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Defibriliatorius, oro uostas.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Defibriliatorius, oro uostas.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Defibriliatorius, oro uostas.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lietuvos oro uostai

Feb 14, 2023, 12:30 PM

Lietuvos oro uostuose mokymus vedė „Raudonojo kryžiaus“ instruktoriai, kurie ne tik supažindino su automatinių širdies defibriliatorių naudojimu, bet ir priminė kitus būtinus pirmosios pagalbos, gaivinimo veiksmus. Iniciatyva „Mylėti padėti“ kvietė atkreipti dėmesį į šalia esančius žmones, kai jiems reikia pagalbos dėl širdies problemų, o, svarbiausia – mokėti padėti iškart, naudojant būtent išorinius automatinius defibriliatorius.

„Operatyvus defibriliatoriaus panaudojimas įvykusio staigaus širdies veiklos sustojimo atveju, gali ženkliai (iki 75 proc.) padidinti nukentėjusiojo išgyvenamumą. Turint galvoje, kad naudojimasis šiuo aparatu yra ypač paprastas ir visiškai saugus, būti pasiruošęs teikti pagalbą nukentėjusiajam, pasitelkiant ir automatinį išorinį defibriliatorių, privalo kiekvienas pilietis“, – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Pirmosios pagalbos mokymų koordinatorė Nijolė Čiūtienė.

Viso 15 papildomų išmanių pagalbos teikimo įrenginių sumontuoti ir prieinami oro uosto vietose, kuriose susirenka didžiausias kiekis žmonių.

Parengė video pamoką

Lietuvos oro uostai kartu su „Raudonojo kryžiaus“ instruktoriais taip pat parengė video pamoką, kuri prieinama viešai, jos metu visi norintys gali prisiminti arba išmokti naudotis automatiniais defibriliatoriais. Video pamoką galite rasti čia.

Anot sveikatos ekspertų, tokie automatiniai išoriniai defibriliatoriai yra išmanūs ir patikimi kompiuterizuoti prietaisai, kurie garso ir vaizdo nurodymais padeda saugiai atlikti defibriliaciją, tai gali padaryti net specialių žinių neturintis žmogus.

Atidarius prietaisą, žmogus išgirsta garsinius ir mato tekstinius nurodymus, ką daryti ir koks turi būti tolimesnis gaivinimo veiksmas. Prie nelaimės ištikto žmogaus prijungus elektrodus, prietaisas pats išanalizuoja širdies veiklą, nurodo, ar reikalinga defibriliacija, o jei reikalinga, ją atlieka.

Automatinis defibriliatorius yra skirtas atkurti širdies veiklą, kai ji netikėtai sustoja. Aparatas automatiškai analizuoja situaciją ir sprendžia, ar reikia elektros impulso, instrukcijos teikiamos lietuvių kalba. Pakenkti žmogui šiais defibriliatoriais yra neįmanoma, nes pats įrenginys renka visą reikiamą informaciją.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.