Tauragės ligoninėje bus atnaujinti reanimacijos, terapijos ir skubiosios pagalbos skyriai

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad artimiausiu metu bus modernizuoti net trys – reanimacijos, terapijos ir skubaus priėmimo – Tauragės ligoninės skyriai.

Tauragės ligoninė<br>Tauragės ligoninės nuotr.
Tauragės ligoninė<br>Tauragės ligoninės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 9, 2023, 1:18 PM

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nurodo, kad regioninės ligoninės sulaukia nemažų srautų iš rajonų, todėl būtina stiprinti jų skyrius, kad pacientai ne tik gautų kokybiškas sveikatos paslaugas, bet ir gydymas vyktų modernizuotoje aplinkoje.

„Pacientai kelia vis daugiau reikalavimų ne tik gydymo kokybei, tačiau ir gydymo aplinkai. Būtina atliepti šiuos poreikius. Net trys – reanimacijos, terapijos ir skubaus priėmimo – Tauragės ligoninės skyriai sulaukė investicijų. Jos padės užtikrinti efektyvesnį paciento kelią gydymo proceso metu bei užtikrins šiuolaikines darbo ir gydymo sąlygas pacientams bei darbuotojams“, – teigia ministras.

Skelbiama, kad šiuo metu Tauragės ligoninė aptarnauja daugiau nei 90 tūkst. apskrities gyventojų iš Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Pagėgių bei šių miestų rajonų teritorijų.O staiga užklupusi pandemija parodė, kad reorganizacija bei plėtra yra itin reikalinga keliuose ligoninės skyriuose.

„Modernizavimas būtinas dėl kelių priežasčių. Pirmiausiai, ligoninės infrastruktūra turi atitikti šiuolaikinius architektūrinius reikalavimus, kurie yra keliami medicinos įstaigoms. Antra, jaučiamas poreikis išplėsti asmens sveikatos paslaugų pasiūlą. Taip pat būtina užtikrinti pacientų saugą pandemijų atvejais. Todėl mūsų ligoninės reanimacijos ir intensyviosios terapijos bei skubiosios medicinos pagalbos teikimo infrastruktūros modernizavimas yra reikalingas. Šio projekto metu bus atliekami esminiai ligoninės atnaujinimo darbai – naujo Intensyviosios terapijos skyriaus statyba ir esamo Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriaus išplėtimas“, – sakė Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai D. Masiulionis.

Nurodoma, kad naujame Priėmimo ir skubiosios medicinos pagalbos skyriuje bus užtikrinamas pacientų srautų valdymas, todėl skubiąją medicinos pagalbą laiku gaus ir sergantieji infekcinėmis ligomis, ir kiti pacientai. Tokiu būdu tikimasi geriau suvaldyti epidemijas ir efektyviau organizuoti darbą.

Pasak D. Masiulionio, „įrengus naują statinį, bus sukurta priešepideminė patalpų dalis, o pokyčius pajus visi: pacientams bus teikiamas didesnis asortimentas paslaugų regione, todėl jiems nereikės vykti į didesnius medicinos centrus kituose miestuose“.

Permainų sulauks ir 2020 m. pastatytas naujas Tauragės ligoninės Geriatrijos skyrius. Nuspręsta virš jo pristatyti naują priestatą, kuriame įsikurs Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius.

„Dėl šio naujo statinio išsiplės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius, o jame esanti įranga bus atnaujinta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos keliamus reikalavimus regiono ligoninei“, – teigė Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai D. Masiulionis.

Pokyčiai Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje reikalingi ir dėl naujų reikalavimų intensyviosios terapijos skyrių palatų plotui, kurie įsigalios jau 2025 metais. Vienas iš jų – vienai intensyviosios terapijos lovai patalpoje turi būti skirtas 20 kv. m. plotas. Todėl pastačius priestatą bus galima užtikrinti didesnį lovų skaičių. Po numatomų modernizavimo darbų, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje esančias 6 lovas, papildys dar 4, rašoma ministerijos pranešime.

Tauragės ligoninės Reanimacijos bei intensyviosios terapijos ir skubiosios medicinos pagalbos teikimo skyrių modernizavimo projektui numatyta skirti 2 mln. eurų Europos Sąjungos plano Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų bei 438 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto. Minėtos pinigų sumos yra skirtos statybos darbams ir renovacijos metu atliekamiems remonto darbams.

Ministerija pažymi, kad modernizavimo procesas medicinos įstaigoje jau prasidėjo. Šiuo metu jau vyksta projektavimo darbai, juos užbaigus bus kreipiamasi į Tauragės rajono savivaldybę dėl statybos leidimo išdavimo. Kai tai įvyks, Tauragės ligoninės teritorijoje bus pradedami rangos darbai. Modernizavimo darbus planuojama atlikti iki 2025-ųjų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.