Vienoje didžiausių Vilniaus ligoninių – pokyčiai: laikinai keičiasi skubios pagalbos teikimo vieta

„Skubios pagalbos paslaugos bus teikiamos įprasta tvarka ir apimtimi, tačiau keisis skyriaus lokacija. Numatoma, kad šie pasikeitimai truks maždaug pusę metų – tiek, kiek užtruks Skubios pagalbos skyriaus patalpų renovacija“, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas. Jis pristatė laikinus pasikeitimus ir laukiamus skyriaus renovacijos rezultatus.

RVUL skubios pagalbos skyrius<br>RVUL nuotr.
RVUL skubios pagalbos skyrius<br>RVUL nuotr.
Paulius Uksas<br>RVUL nuotr.
Paulius Uksas<br>RVUL nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės inf.

Feb 22, 2024, 9:17 AM

Nuo 2024 m. vasario 27 d. RVUL Skubios pagalbos skyrius dėl renovacijos darbų laikinai persikelia į dalį šalia esančių Konsultacijų skyriaus patalpų. Numatoma, kad Skubios pagalbos skyrius laikinose patalpose veiks apie 6–7 mėnesius.

Skubios pagalbos skyriaus vedėjas P. Uksas užtikrina, kad visos skubios pagalbos paslaugos bus teikiamos įprastai. „Kasdien į mūsų skyrių kreipiasi 250–300 žmonių, toks pacientų skaičius numatytas ir laikinai persikėlus į kitas patalpas. Pacientų srautų neribosime, paslaugos išliks tokios pačios, veiksime 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą“, – tvirtina jis.

P. Uksas pasakoja, kad naujas įėjimas į Skubios pagalbos skyrių bus per buvusį Konsultacijų skyriaus įėjimą – jis bus skirtas tiek GMP automobiliais atvežamiems, tiek savarankiškai atvykstantiems pacientams. Perplanuojant patalpas ir įėjimus papildomas dėmesys buvo skirtas sklandžiam GMP automobilių privažiavimui – tam suformuotos eismo juostos, įrengti automatiniai užtvarai, taip pat speciali pacientų išlaipinimo zona.

Laikini pokyčiai planuojami dėl netrukus prasidėsiančių Skubios pagalbos skyriaus renovacijos darbų pagal projektą „Skubios pagalbos skyriaus ir Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus infrastruktūros modernizavimas“.

Bendra projekto vertė yra 10,9 milijono eurų, jis finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis. Skubios pagalbos skyriuje bus atnaujintos registratūros, pacientų rūšiavimo bei laukimo zonos, bus įrengti nauji greitosios apžiūros, vadinamojo „fast track“ kabinetai, padidės lovų skaičius stebėjimo palatose ir reanimacijos ir intensyviosios terapijos palatoje, atsiras dar vienas papildomas apžiūros kabinetas traumas patyrusiems pacientams ir kt. Taip pat bus įrengtos modernios vėdinimo bei kondicionavimo sistemos, inžineriniai tinklai ir įdiegtos informacinės technologijos.

„Po renovacijos grįšime į atnaujintas patalpas, kuriose bus ženkliai pagerintos sąlygos tiek pacientams, tiek medicinos personalui. Jos bus pritaikytos didesniems pacientų srautams, efektyviam masinių nelaimių valdymui, pavyzdžiui, netikėtai užklupus plikledžiui ar didelei avarijai. Atsiras nauja pacientų eilių valdymo sistema, kuri pacientams bus gerokai aiškesnė ir suteiks daugiau informacijos apie skyriaus apkrovą.

Planuojame, kad daugiausiai pacientų sulaukiančių gydytojų – ortopedų traumatologų ir terapeutų – apžiūros laukimo trukmę skelbsime realiuoju laiku tiek pačiame skyriuje, tiek ligoninės interneto svetainėje. Taip pacientai galės įvertinti, ar jiems tikrai verta važiuoti ir laukti, ar geriau kreiptis į šeimos gydytoją, ar galbūt važiavimą atidėti kelioms valandoms, kai eilė sumažės“, – pasakoja skyriaus vedėjas.

Konsultacijų skyriaus pacientai taip pat neturėtų baimintis – paslaugos išliks tokios pačios apimties, bus teikiamos visos planinės paslaugos (gydytojų konsultacijos, tyrimai, procedūros).

Į Konsultacijų skyrių bus galima patekti per pagrindinį ligoninės įėjimą iš Šiltnamių gatvės pusės. Konsultacijų skyriaus veiklos apimtis išliks ta pati – bus teikiamos visos planinės paslaugos (gydytojų konsultacijos, tyrimai, procedūros). Kai kuriais atvejais pacientai bus konsultuojami ir ligoninės stacionare esančiuose atitinkamos specializacijos skyriuose – informacija apie tai jiems bus suteikta Konsultacijų skyriaus registratūroje, paaiškinant, kaip nueiti iki reikiamo gydytojo kabineto.

„Renovacijos laikotarpiu perorganizuotose patalpose orientuotis padės informaciniai ženklai ir darbuotojai. Todėl tikimės pacientų supratimo ir kantrybės – pasikeitimai yra laikini, o pasibaigus renovacijai, Skubios pagalbos skyriaus aplinka taps kur kas patogesnė, šiuolaikiškesnė ir saugesnė, padės kurti teigiamą pacientų ir jų artimųjų patirtį ligoninėje bei geresnes darbo sąlygas mūsų personalui“, – viliasi Skubios pagalbos skyriaus vedėjas P. Uksas.

Išsamią informaciją apie pasikeitimus galima rasti ligoninės interneto svetainėje www.rvul.lt

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.