Pavogti beveik 19 mln. lenkų medicininiai duomenys

2026 m. rugpjūčio 13 d. 09:23
Lenkijoje buvo surengta „beprecedentė“ kibernetinė ataka prieš elektronines pacientų duomenų bazes, kurios metu pavogti beveik 19 mln. Lenkijos piliečių duomenys, trečiadienį pranešė šalies skaitmeninių reikalų ministras Krzysztofas Gawkovskis, kurį cituoja „TVP World“.
Daugiau nuotraukų (1)
Nutekinta pacientų informacija buvo saugoma platformoje „MyDr“, kuri yra viena iš didžiausių konfidencialių elektroninių pacientų įrašų teikėjų Lenkijoje. Ja naudojasi gydytojai, klinikos bei medicinos įstaigos.
Ministras teigė, kad kibernetinio saugumo tarnybos šiuo metu intensyviai dirba, siekdamos nustatyti, kaip šis pažeidimas įvyko.
„Kaip patvirtino pati įmonė, buvo pavogta 19 mln. įrašų, kuriuose yra įvairių tipų duomenų, kuriuos galima susieti tarpusavyje“, – kalbėjo K. Gawkovskis.
Pasak jo, šiuo metu nėra požymių, kad už duomenų vagystę yra atsakinga užsienio šalis.
Ministro teigimu, panašu, kad šis pažeidimas yra finansinės naudos siekiančių kibernetinių nusikaltėlių darbas. K. Gawkovskis jiems pažadėjo griežtą atsaką.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.