Paskelbti 2020-ųjų pirmo pusmečio vaikų vardai: vienas populiariausių vėl grįžta į trejetuką

Vieni tėvai svajoja, jog vaiko vardas būtų populiaresnis, kiti tik liūdi, kai jis kyla populiariausių vardų sąrašuose. Registrų centras skelbia šių metų pirmojo pusmečio vardų dešimtukus, kuriuose galima pamatyti populiariausius berniukų ir mergaičių vardus.

Dešimtmečio populiausiu vardu paskelbta Emilija vėl užkariauja tėvų širdis ir grįžta į trejetuką.<br>123rf nuotr.
Dešimtmečio populiausiu vardu paskelbta Emilija vėl užkariauja tėvų širdis ir grįžta į trejetuką.<br>123rf nuotr.
Per pirmąjį 2020 m. pusmetį Lietuvoje gimė beveik 15 tūkst. vaikų.<br>123rf nuotr.
Per pirmąjį 2020 m. pusmetį Lietuvoje gimė beveik 15 tūkst. vaikų.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jul 14, 2020, 10:58 AM

Emilija vėl grįžta

Šiais metais jau gimė 14240 mažylių, o populiariausiais vardais pavadinti 120-150 vaikų. Skaičiuojama, kad vardas „keliauja“ į dešimtukus tuomet, kai jis suteikiamas apie vieną procentą tais metais gimusiems vaikams.

Praėjusiais metais į priekį mergaitiškų vardų sąrašuose netikėtai išsiveržė – Sofija, o 2018-tais – Lėja, nes daugybės metų lyderiu laikomas mergaitiškas vardas Emilija, kuris į pirmą vietą buvo išsiveržęs aštuonis kartus. Toks populiarus vardas ir vėl pritraukė tėvų dėmesį – 2020-tais Emilija pakilo iš penktos vietos į antrą. Populiariausias mergaitiškas vardas šį pusmetį yra Amelija, kuris suteiktas 127 mergaitėms.

Berniukiškuose varduose jau trečius metus lyderiauja Lukas, kuris iš graikų kalbos reiškia regiono Italijoje gyventoją „lukanietis, iš Lukanijos“ ir šiais metais juo pavadinta 156 vaikai.

2020-ais sausio 1-birželio 30 vaikams suteiktų vardų dešimtukas

Mergaitėms:

 1. Amelija
 2. Emilija
 3. Lėja
 4. Luknė
 5. Sofija
 6. Gabija
 7. Patricija
 8. Austėja
 9. Gabrielė
 10. Liepa

Berniukams:

 1. Lukas
 2. Benas
 3. Markas
 4. Matas
 5. Nojus
 6. Jokūbas
 7. Kajus
 8. Dominykas
 9. Aronas
 10. Herkus

Didžiausi pokyčiai

Lyginant su 2019 metais vardas Sofija iš pirmos nukrito į ketvirtą vietą. Lėja, 2018 metais pirmavusi, yra trečioje vietoje. Šiais metais populiariausias vardas Amelija prieš tai laikėsi ketvirtoje vietoje. Tiesa, dažnai manoma, jog Amelija ir Emilija giminingi vardai, bet taip nėra. Emilija – lotyniškas vardas, kuris turi daugybę šventų globėjų, o Amelijos vardo kilmė germaniška ir tikėtina, reiškia „Dievo darbas“, bet jis nelaikomas šventu. 

Vyriškų vardų sąrašuose pokyčių mažiau – Lukas išlaikė pirmąją vietą, kaip ir praėjusiais metais. Iš aštuntos vietos į antrą pakilo Benas, iš devintos į trečią – Markas.

Tėvų susidomėjimo neteko mergaitiški vardai Ema, Kamilė kuriuos pakeitė Gabrielė ir Austėja. Iš berniukų vardų dešimtuko iškrito Jonas, kurio vietą užėmė hebrajiškas vardas Aronas.

Registrų centras praėjusiais metais paskelbė populiariausius dešimtmečio vardus, kur pirmauja Matas ir Emilija.Nuo 2010 metų Lietuvoje Mato vardas suteiktas daugiau kaip 4,6 tūkst. berniukų, o Emilijos vardu pavadinta daugiau kaip 4,1 tūkst. mergaičių.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: „Challenger“ tankai – jau Ukrainoje