Prezidentas ordinu apdovanojo 44 motinas ir globėjas: viena jų stebina vaikų skaičiumi

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 44 motinas ir globėjas.

Artėjančios Motinos dienos proga prezidentas G.Nausėda įteikė valstybinius apdovanojimus keturioms dešimtims daugiavaikių mamų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Artėjančios Motinos dienos proga prezidentas G.Nausėda įteikė valstybinius apdovanojimus keturioms dešimtims daugiavaikių mamų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 28, 2021, 4:06 PM

Pasveikins asmeniškai

Dėl epidemiologinės situacijos šiemet iškilmingą mamų apdovanojimo ceremoniją Prezidentūros rūmuose keičia asmeniniai apdovanotųjų sveikinimai, pranešė Prezidentūra.

Mamoms ir globėjoms apdovanojimus išvežios į namus ir asmeniškai įteiks prezidento patarėjai.

Mamos iš visų Lietuvos regionų apdovanotos nuopelnus motinystei ir globai, atsakingumą, pasiaukojimą, įkvepiantį pavyzdį savo bendruomenei ir visai visuomenei.

Pasak G. Nausėdos, apdovanodama ypatingai nusipelniusias mamas, valstybė išreiškia pagarbą ir dėkingumą visoms motinoms ir globėjoms.

Sąraše puikuojasi daugiavaikių mamų vardai ir pavardės daugelis apdovanotųjų pagimdė, išaugino ir gerai išauklėjo 5-8 savus vaikus. 

Pagal Lietuvos Respublikos valstybės apdovanojimų įstatymo 37 straipsnį šiam apdovanojimui pristatomos motinos, pagimdžiusios, išauginusios ir gerai išauklėjusios 5 ir daugiau vaikų. Iki 2016 metų pagal galėjusią tvarką į ordiną galėjo pretenduoti mažiausiai septinis vaikus užauginusios mamos.

Keletas apdovanotųjų stebina ypatingu vaikų skaičiumi. Kėdainių rajone gyvenanti Elena Černeskienė pagimdė, išaugino ir gerai išauklėjo net 12 vaikų, Šilalės rajono gyventoja Magdelena Auškalnienė – 11, Ukmergės raj. gyvenanti Elena Popovienė – 10 atžalų. 

Apdovanotos ir globėjos

Šiemet Motinos dienos proga apdovanojamos ne tik daugiavaikės mamos, bet ir globėjos. Šalies vadovas prieš metus inicijavo Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisas, kuriomis sudaromos galimybės valstybės apdovanojimu įvertinti ir įmotes, tėvus, įtėvius, globėjus ar rūpintojus už jų nuopelnus motinystei, tėvystei, globai ar rūpybai.

Už tai, kad ne tik pagimdė bei gerai išauklėjo savus, bet augina ir svetimus vaikus apdovanotos Kauno rajono gyventojos Jurgita Grinkevičienė, Irena Slušnienė, Telšių rajone gyvenanti Žiba Gvergždienė. 

Nuopelnų motinystei, tėvystei, globai ar rūpybai kriterijus papildė atsakingos, sąmoningos ir pozityvios tėvystės ugdymas bendruomenėje globojant vaikus, kuriems paskirta globa ar rūpyba.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kokios tikėtinos klimato staigmenos Lietuvoje?