Lietuvoje pradeda veikti nemokama Įvaikinimo ir globos skambučių linija

Šiuo metu Lietuvoje 3495 globėjų (rūpintojų) šeimose auga 4645 tėvų globos netekę vaikai. Nors budinčių globotojų ir globėjų skaičius pastaraisiais metais pamažu auga, tačiau jų nuolat trūksta visose šalies savivaldybėse.

Įvaikinimo ir globos skambučių linija 8-800 00207 veikia darbo dienomis nuo 12 iki 20 val. nepertraukiamai.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Įvaikinimo ir globos skambučių linija 8-800 00207 veikia darbo dienomis nuo 12 iki 20 val. nepertraukiamai.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Šiuo metu Lietuvoje 3495 globėjų (rūpintojų) šeimose auga 4645 tėvų globos netekę vaikai.<br>123rf nuotr.
Šiuo metu Lietuvoje 3495 globėjų (rūpintojų) šeimose auga 4645 tėvų globos netekę vaikai.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jan 29, 2021, 10:46 AM

Šiuo metu laikinai globojami 1037 vaikai, kuriems nesant galimybių sugrįžti į šeima reikės suaugusiųjų, kurie nuolat galėtų globoti šiuos vaikus. Šiuo metu globos institucijose vis dar gyvena 1631 tėvų globos netekę vaikai, kuriems reikia šeimos.

Apsisprendusieji pakviesti į savo namus ir širdį tėvų globos netekusį vaiką – nelieka vieni. Visoje Lietuvoje jau yra išplėtotas globos centrų tinklas, kur būsimi ir esami globėjai, įtėviai bei budintys globotojai gauna pagalbą ir paramą, specialistų konsultacijas jiems rūpimais klausimais, padedama kartu įveikti iškilusius iššūkius.

Nuo šiol papildomai arba po darbo valandų bus galima konsultuotis pradėjusioje veikti Įvaikinimo ir globos skambučių linijoje. Profesionalūs konsultantai suteiks reikalingą informaciją bei konsultuos rūpimais klausimais, susijusiais su globa, budinčio globotojo veikla, įvaikinimu.

Paslauga nemokamai galės naudotis bet kurie šalies globėjai, budintys globotojai, įtėviai ar asmenys, ketinantys tapti globėjais, budinčiais globotojais, įtėviais bei besidomintys globa ir įvaikinimu asmenys.

„Lietuva be vaikų namų yra ne tik mūsų svajonė, bet ir svarbus įsipareigojimas vaikams, kuriems reikia ypatingos apsaugos. Šiandien jau galime džiaugtis tuo, kad didelius globos namus keičia jaukesni, šeimos aplinką primenantys bendruomeniniai globos namai, kad turime budinčius globotojus, kad atsirado globos centrai, kurie yra svarbus pagalbininkas vaikams, jų globėjams ir įtėviams.

Siekiame ir toliau skatinti šeimas pasiryžti globai ar įvaikinimui ir padėti joms šiame kelyje, kuris dažnai pilnas iššūkių ir naujų išbandymų – juk vaikas ateina į naują šeimą, atsinešdamas savo gyvenimo istoriją, kuri pilna sudėtingų, dažnai trauminių patirčių ir išgyvenimų. Todėl pagalbos plėtojimas globėjams, įtėviams, budintiems globotojams, šeimynoms – tai mūsų „ačiū“ kiekvienai šeimai, kuri prižiūri, globoja ar įvaikino vaiką, ir kartu, pažadas, kad nei viena šeima, kuri ryžtasi globai, įvaikinimui, budinčio globotojo veiklai neliks viena, be reikalingos paramos.

Būtent todėl gimė Įvaikinimo ir globos skambučių linija – tai dar viena priemonė padėti kiekvienam, kas svarsto globos, įvaikinimo galimybę, suprasti šį kelią ir padėti jam pasirengti, ir padėti kiekvienai šeimai, kuri jau rūpinasi vaiku, likusiu be tėvų globos, atsakyti į klausimus, nerimą, abejones ar išgyvenimus, ir būti šalia, kai to labiausiai reikia.

Tikime, kad Įvaikinimo ir globos skambučių linija prisidės prie to, kad globėjų ir įtėvių atsiras dar daugiau ir kad jiems reikalinga pagalba būtų nutolusi daugiausia vieno skambučio atstumu. Kiekviena nauja globėjų ir įtėvių šeima – tai dar vienas žingsnis link Lietuvos be vaikų namų, o kaip visi žinome, net ilgiausias kelias prasideda nuo vieno žingsnio“, – pasakoja socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.

Pasak Rugilės Ladauskienės, globos centrų įveiklinimo projekto vadovės, įvaikinimo ir globos skambučių linija prisidės prie esamų globėjų ir įtėvių gerovės ir labai tikimės, jog padės skatinti globą ir įvaikinimą visoje Lietuvoje, nes vis dar skaičiai liūdina, o kiekviena situacija, kai vaikui nerandame šeimos ir tenka apgyvendinti globos namuose – be galo skausminga.

„Centralizuota ir neatidėliotinai teikiama informacija suteiks dar didesnį stabilumą ir saugumą esamiems įtėviams, globėjams ar budintiems globotojams, o besidomintiems ar ketinantiems globoti, įvaikinti bus suteikta aiški informacija, ko, kaip nurodo apklausos, šiuo metu stokojama“, – sako Rugilė Ladauskienė.

Paslauga teikiama darbo dienomis nuo 12 iki 20 val. nepertraukiamai. Norintys gauti informaciją arba atsakymus į klausimus gali skambinti nemokamu numeriu 8-800 00207, rašyti laišką el. p. klausk@viskasapiegloba.lt arba www.globoscentrai.lt svetainės pagrindiniame puslapyje, tam skirtame laukelyje. Besikreipiantiems į visus klausimus bus siekiama atsakyti ir informaciją suteikti nedelsiant.

Šias paslaugas apie įvaikinimą ir globą telefonu, elektroniniu paštu ir elektronine pokalbių sistema kartu su Vaikų gerovės centru „Pastogė“ teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendindama projektą „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra Nr. 08.4.1-ESFA-V-405-02-0001“.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.