Laidos pašnekovas buvo vienas pirmųjų specialistų Lietuvoje, pradėjusių diagnozuoti autizmo spektro sutrikimą.
Prisimindamas karjeros pradžią jis teigė, jog yra tekę matyti visko: „Sovietų ideologija autizmą vertino, kaip ankstyvą šizofrenijos stadiją, todėl vaikus šerdavo labai didelėmis stiprių psichotropinių vaistų dozėmis, laikydavo pririštus prie radiatorių“.
Situacija po Nepriklausomybės atgavimo Lietuvoje gerokai pasikeitė, tačiau dar tikrai yra kur tobulėti. Vienas pagrindinių Vilniuje esančio Vaiko raidos centro iniciatorių, psichiatras D. Pūras neretai pasigenda ir paprasčiausio institucijų bendradarbiavimo.
„Būna, jog nustatoma autizmo diagnozė, o su ją lydinčiais veiksniais sistema susitvarkyti nesugeba. Atrodo, tiek švietimo, tiek sveikatos sektorius dar sunkiai supranta, kad autizmas nėra liga ir jos gydyti nereikia – užtenka priimti kitoniškumą“, – teigė profesorius.
Interaktyviojoje rubrikos „Patarimai“ dalyje taip pat analizuota reali situacija, su kuria susiduria autizmo spektro sutrikimą turintys vaikai – kelionė į prekybos centrą.
Čia vaikų ir paauglių psichiatras ne tik negailėjo naudingų įžvalgų, bet ir pasidžiaugė, kad autistiškų žmonių bendruomenė skatina visuomenės kūrybiškumą, inovatyvumą.
Prof. D.Pūras viliasi, kad jau greitai kiekvienas iš mūsų išmoksime priimti ypatingus vaikus ir gebėsime iš jų pasimokyti kitokio požiūrio į pasaulį.
Iniciatyva „
Skirtingos Spalvos“ primena, kad daugiau informacijos apie renginius, laidas ir labdaringas kampanijas galite sužinoti „Facebook“ paskyroje.
Prisidėti prie šios iniciatyvos veiklos taip pat galite įsigydami rankų darbo marškinėlius, kurių dizainą įkvėpė autizmo temos herojus Tomas Eicher-Lorka.