Įvykis, pakeitęs 3-metės gyvenimą: iš naujo mokosi to, kas anksčiau pavykdavo be vargo

Nuo 2003 m. TV3 televizijos ir ilgamečio partnerio SEB banko organizuojamas paramos projektas „Išsipildymo akcija“ kasmet ištiesia pagalbos ranką tiems, kuriems jos reikia labiausiai – itin sunkiomis ar retomis ligomis sergantiems vaikams. Būtent tokios pagalbos reikia 3 metų Rugilei, kurios gyvenimas po nelaimingo atsitikimo pasikeitė kardinaliai. Dabar mergaitė turi mokytis iš naujo daryti tai, kas anksčiau pavykdavo be jokio vargo…

 Nukritus nuo spintelės Rugilei diagnozuota smegenų edema.<br> Pranešimo spaudai nuotr.
 Nukritus nuo spintelės Rugilei diagnozuota smegenų edema.<br> Pranešimo spaudai nuotr.
 Nukritus nuo spintelės Rugilei diagnozuota smegenų edema.<br> Pranešimo spaudai nuotr.
 Nukritus nuo spintelės Rugilei diagnozuota smegenų edema.<br> Pranešimo spaudai nuotr.
Nukritus nuo spintelės Rugilei diagnozuota smegenų edema.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Nukritus nuo spintelės Rugilei diagnozuota smegenų edema.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
 Nukritus nuo spintelės Rugilei diagnozuota smegenų edema.<br> Pranešimo spaudai nuotr.
 Nukritus nuo spintelės Rugilei diagnozuota smegenų edema.<br> Pranešimo spaudai nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Nov 14, 2021, 10:15 AM

Rugilės mama – darželio auklėtoja. Prieš įvykstant tragedijai, kartu jos vis apsilankydavo darželyje, o mama dukrelei švelniai primindavo, kad jau netrukus ir ji taps auklėtine. Deja, likus vienai dienai iki grįžimo į darbus, šeimą sukrėtė nelaimingas atsitikimas.

„Ta diena galvoje persukta tūkstančius kartų. Dar nepraėjo tiek daug laiko, kad savęs nekaltintum ir neskaudintum, nes, atrodo, kad sekundė kitur, ir visa tai būtų neįvykę“, – Rugilės mama Akvilė iki šiol sunkiai renka žodžius kalbėdama apie visą šeimą prieš metus sukrėtusį nelaimingą įvykį.

Itin aktyvi mergytė nukrito nuo nedidelės spintelės. Iš pradžių atrodė, kad tai – nieko rimto, tačiau netrukus Rugilė ėmė vemti, nebegalėjo atsikelti iš miego.

Į ligoninę visu greičiu nuskubėję tėveliai iš gydytojų išgirdo, kad tai – netipiškas atvejis: „Viskas puikiai funkcionavo, tik vaikas niekaip neatsibudo. Netrukus sesutė pranešė – neišsigąskit, bet mes ruošiamės operacijai.“

Šitaip Rugilė ne vieną savaitę praleido ligoninėje. Išvis jai padarytos net trys operacijos. „Nežinojome, kas vyksta. Su Rugile šnekėti buvo be galo sunku, nes vos tik imdavau kalbėti, pradėdavau graudintis. Todėl ėmiau dainuoti. Taip keista – iki tos nelaimės, buvo viena daina, kurią jai buvau dainavusi gal tik kartą ar du. Tačiau kai tik ji ėmė kalbėti, vis prašydavo būtent tos dainos“, – sako mama.

Tačiau baisiausia tapo tada, kai šeima išgirdo, jog Rugilės galvoje sparčiai plečiasi smegenys (kitaip vadinama smegenų edema) ir kaukolėje tiesiog nebelieka vietos.

„Gydytojams skubiai teko pašalinti dešinėje pusėje esantį kaukolės kaulą, kad smegenys galėtų toliau plėstis ir vėliau grįžtų į savo vietą atslūgus tinimui. Prie reanimacijos durų mačiau vyrą, nešiną lagaminu iš kraujo centro. Ta mintis, kad tas kraujas buvo mano dukrelei, tikrai buvo siaubinga“, – sako mergaitės mama.

Po kelių dienų mergaitė atsibudo, sveikata ėmė gerėti, ir, Rugilė, padedama šeimos, ėmė grįžti į normalų gyvenimą. Dabar šeima intensyviai lanko reabilitaciją – logopedą, kineziterapiją, ergoterapiją ir kitas terapines veiklas, kurios padėtų jai funkcionuoti taip, kaip anksčiau.

Rugilei tenka mokytis iš naujo to, ką anksčiau galėjo daryti be vargo – vaikščioti, kalbėti ir daugelį kitų dalykų. Mergytė iki šiol sunkiai valdo visą kairiąją kūno pusę. Reabilitacija jai itin reikalinga ir dabar. „Turime ją saugoti ir nepamiršti, kad dalies kaukolės nėra. Todėl jai daryti įprastus žmogui dalykus reikia itin atsargiai“, – sako mama.

Nors abu mergytės tėvai dirba, jų turimos santaupos ir gaunamos lėšos, reikalingos Rugilės reabilitacijai, senka, o pirmi du metai po traumos yra patys svarbiausi atsistatymui. Taip pat Rugilei reikalingas ir ilgainiui su kaukole suaugsiantis implantas. Siekiant padėti Rugilei, jos gyvenimo palengvinimui dabar reikalingi maždaug 20 tūkst. eurų.

Rugilė – vienas iš projekto „Išsipildymo akcija 2021“ geradarių pagalbos laukiantis vaikas.

„Išsipildymo akcija“ bendradarbiauja su aukojimo internetu portalu aukok.lt, telekomunikacijų operatoriumi TCG, operatoriais Bitė, Tele2 ir Telia. Skambinti ar rašyti trumpąsias SMS žinutes ir paaukoti galite šiais numeriais: 1891 – 3 EUR, 1892 – 5 EUR, 1893 – 10 EUR.

Visa paaukota suma keliauja į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą – akcijos partneriai netaiko jokių kitų mokesčių.

Kitus aukojimo būdus rasite čia: https://www.tv3.lt/issipildymo-akcija

„Išsipildymo akcijos“ skaidrumu rūpinasi audito įmonė Grand Thornton Baltic.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.