Kiekvienas Klaipėdos rajono pirmokas bus aprūpintas būtiniausiomis mokymosi priemonėmis

Šią rugsėjo pirmąją Klaipėdos rajono pirmokai pasitiks išskirtinai. Šimtų vaikų, kurie mokyklos slenkstį peržengs pirmą kartą, lauks specialūs krepšeliai, kuriuose bus viskas, ko reikia mokslo metų pradžiai.

Pirmąją mokslo metų dieną į mokyklas sugužėsiančių pirmokų staigmenos lauks klasėse.
Pirmąją mokslo metų dieną į mokyklas sugužėsiančių pirmokų staigmenos lauks klasėse.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 8, 2022, 12:44 PM

Savivaldybė, nusprendusi nupirkti būtiniausias mokymosi priemones, sako, kad taip siekiama tėvams sumažinti finansinę naštą ir rūpesčius, kurių neišvengiama prieš kiekvieną rugsėjo pirmąją.

Pirmąją mokslo metų dieną į mokyklas sugužėsiančių pirmokų staigmenos lauks klasėse.

Kiekvienas pirmokėlis ant savo stalo ras specialų krepšelį, kuriame – reikalingiausi daiktai prasidedantiems mokslams. Iš viso planuojama išdalyti apie 600 mokymosi rinkinių, kurių bendra vertė daugiau nei 18 tūkstančių eurų.

Pasak Klaipėdos rajono mero, toks sprendimas priimtas atsižvelgiant ne tik į kitų savivaldybių patirtį, bet ir norint padėti šeimoms sušvelninti finansinę naštą.

„Mūsų rajonas kasmet auga. Esame viena iš nedaugelio šalies savivaldybių, kurioje kasmet įsikuria po 2–3 tūkstančius naujų žmonių. Tad švietimas – mūsų prioritetas. Šiais sričiai ne tik kiekvienais metais skiriame vis daugiau lėšų, pavyzdžiui, šiemet net 42 milijonus eurų, bet ir statome naujas mokyklas, darželius, kviečiame privatų verslą plėsti darželių tinklą. Todėl šiemet atsirandanti naujovė – mokinio krepšelis, natūralus tęstinumas visų šių darbų. Norime palengvinti mūsų rajono šeimų rūpesčius, padėti jiems sutaupyti lėšų ir prisidėti prie jų gerovės“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Krepšelyje mokiniai ras visas reikalingiausias kanceliarines priemones: ergonomišką plunksnakotį, rašalo kapsules, sąsiuvinius, flomasterius, spalvotus ir paprastus pieštukus, piešimo sąsiuvinį, dvipusį kartoną, spalvotą popierių, akvarelę, teptukų rinkinį, žirkles, drožtuką, trintuką, pieštukinius ir skystus klijus, indelį teptukų plovimui, paletę dažams maišyti, guašą, plastikinį aplanką dokumentams.

„Tai būtiniausios ir reikalingiausios priemonės mokslo metų pradžiai ir tą galiu pasakyti iš savo asmeninės patirties, ne tik kaip mama, bet ir kaip mokytoja. Be to, visos mokyklinės priemonės bus sudėtos į medžiaginį sporto aprangos maišelį, kuriame vaikai galės patogiai į mokyklą nešiotis ir kūno kultūros pamokoms reikalingus rūbus. Rugsėjo pirmąją dovanų sulauks ir pedagogai. Planuotis savo darbus jie galės naujose darbo knygose“, – sako mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Vieno tokio pirmoko krepšelio vertė – kiek didesnė nei 30 eurų.

„Mano manymu, svarbus dalykas ir tas, kad krepšelį gaus visi pirmokai, nepriklausomai nuo šeimos pajamų. Neišskiriame nė vieno vaiko, nes suprantame, kad kiekviena rugsėjo pirmoji yra nemažas iššūkis visoms šeimoms. Tuo pačiu norime mažinti ir socialinę atskirtį, skatinti lygybę, nes visi vaikai turės taip reikalingas priemones“, – pabrėžia vicemerė Ligita Liutikienė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kas vyks neeilinėje „K. Bartoševičiaus sesijoje“?