Verslininkė ir filantropė Erin Gainer-Grigaliūnė pataria, kaip motyvuoti paauglius

Filantropė, moterų įgalinimą skatinančio fondo „The Ella Fund“ įkūrėja ir vadovė Erin Gainer-Grigaliūnė investuoja į ateities lyderes. Drauge su Britų taryba ir „WoW Universty“ verslininkė įgyvendina projektą „Future Heroes“. Tai augimo mąstysena grįsta lyderystės ir entreprenerystės/verslumo programa, skirta 14–17 metų mergaitėms, siekiant atskleisti jų potencialą ir sukurti teigiamą poveikį pasauliui.

Dažnai moterys yra perfekcionistės, siekia tobulumo šeimoje, profesinėje veikloje, įvaizdyje.<br>123rf nuotr.
Dažnai moterys yra perfekcionistės, siekia tobulumo šeimoje, profesinėje veikloje, įvaizdyje.<br>123rf nuotr.
Filantropė, moterų įgalinimą skatinančio fondo „The Ella Fund“ įkūrėja ir vadovė Erin Gainer-Grigaliūnė investuoja į ateities lyderes.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Filantropė, moterų įgalinimą skatinančio fondo „The Ella Fund“ įkūrėja ir vadovė Erin Gainer-Grigaliūnė investuoja į ateities lyderes.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Laima Samulė

Feb 7, 2023, 3:20 PM, atnaujinta Feb 17, 2023, 9:13 AM

– Šiandien dažnai kalbama apie tai, kad reikia motyvuoti jaunus žmonės. Ar jiems iš tiesų trūksta motyvacijos?

– Manau, kad lyginant kelių kartų žmones, nesunkiai pastebėsime kiek kitokią pasaulėžiūrą. Šiuolaikinė jaunoji karta tikrai skiriasi nuo mūsų ar mūsų tėvų. Dabartiniams vaikams labai daug dalykų yra lengvai prieinami, tapę savaime suprantamais, todėl jiems trūksta „alkio“. Mūsų tėvai turėjo mažiau galimybių, todėl labiau vertino darbą, negailėjo pastangų siekdami geresnio gyvenimo.

Dabar stebima tendencija, kad jaunimas šiek tiek mažiau susikoncentravęs į tikslus, šiek tiek kitaip juos supranta nei ankstesnės kartos. Savo pasaulio suvokimo negalime jiems įdiegti, bet turime skirti dėmesio vaikų ugdymui ir stimuliavimui, nes jie yra mūsų ateities lyderiai. Svarbu lyderystės mokyti pozityviai, pasitelkus įkvepiančias paskaitas, kompetentingus mentorius, kurie suteiks reikiamų kompetencijų ir energijos norėti būti lyderiais.

– Nors materialiai jaunimas geriau aprūpintas, bet šiuolaikiniai jauni žmonės patiria labai daug streso. Kaip nepalūžti, kur pasisemti vidinės stiprybės?

– Iš tiesų visame pasaulyje psichinė jaunimo sveikata kelia nemažai iššūkių. Neigiami pokyčiai prasidėjo nuo karantino, paūmėjo praėjusiais metais dėl geopolitinės situacijos, ekonominės krizės. Guodžia tai, kad vis daugiau mokyklų vedamos ir sąmoningumo, santykių kūrimo pamokos. Puikus pavyzdys yra ir „Future Heroes“, kur merginos užduotis atlieka ne po vieną, bet komandomis, gaudamos palaikymą ir iš mentorių, ir viena kitos. Tai itin svarbu.

– Erin, kodėl nusprendėte inicijuoti projektą „Future Heroes“?

– Paauglystė yra kritiškas amžius, ypač merginoms. Tyrimai rodo, kad šiuo laikotarpio ženkliai sumažėja merginų pasitikėjimas savimi, lyginant su vaikinais. Be to, šio amžiaus merginos kai kuriose šalyse nustumiamos į nuošalę, pavyzdžiui, jei šeima neturi finansinių galimybių lavinti visus vaikus, tradiciškai nukenčia būtent merginų išsilavinimas.

Manau, kad merginų drąsinimas, ugdymas, lyderystės kompetencijų stimuliavimas yra be gali reikšmingas, todėl mūsų fondas nuo pat jo įkūrimo domisi galimybėmis investuoti į įvairias jaunimo lyderystės programas, skatinti merginų ir moterų įgalinimą. Ieškojome įdomių, jau esamų programų, prie kurių plėtros galėtume prisidėti, ir Estijoje pastebėjome daug žadantį „Future Heroes“ projektą. Padedami D. Britanijos tarybos Lietuvoje, drauge su „WoW University“ subūrėme komandą ir šį projektą pradėjome įgyvendinti Lietuvoje.

– Kodėl svarbu mokyti paaugles lyderystės, juk ne visos merginos ateityje užims vadovaujančias pozicijas versle ar politikoje?

– Projekte dalyvauja jauno amžiaus merginos ir mes tikrai nežinome, ar jos ateityje taps lyderėmis, verslininkėmis, užims aukštus postus valstybės valdyme, ar kt. Tačiau nepriklausomai nuo to, ką jos pasirinks, lyderystės kompetencijos bus nemažiau naudingos.

Lyderystė gali reikštis ne tik profesiniame, bet ir asmeniniame, socialiniame gyvenime. Moteris gali būti teigiamu, įkvepiančius pavyzdžiu savo šeimos, bendruomenės nariams. Be to, lyderystės kompetencijos susijusios su moters įgalinimu. Tai itin reikšminga.

– Kodėl laikais, kai itin vertinamas žmogaus individualumas, bendruomenės (ypač moterų) nepraranda svarbos?

– Bendruomenėse, šeimose visi esame stipresni nei po vieną, galime nuveikti daugiau. Kai moteris kažko siekia, tai veikia ir jos vaikus. Vaikai yra mūsų ateities bendruomenės pagrindas. Matydamos sektinus pavyzdžius, apsuptos teigiamai veikiančios aplinkos, mergaitės ir jaunos merginos gali daug išmokti. Pavyzdžiui, kodėl svarbi moters finansinė nepriklausomybė, išsilavinimas ir kt.

– Kas jus paskatino įkurti „The Ella found“?

– Augau kartu su keturiomis seserimis. Mūsų šeimoje ir bendruomenėje mergaitės visuomet buvo skatinamos siekti tikslų, džiaugiamasi jų pasiekimais. Tapusi vienos JAV farmacijos kompanijos generaline direktore, pradėjau ieškoti būdų, kaip investuoti pinigus, kad įgalinčiau merginas ir moteris siekti savo tikslų. Mano svajonė buvo ir tebėra kiekvienai mergaitei ir moteriai reikia suteikti galimybę pilnai išnaudoti savo potencialą.

2016 m. įkūriau „The Ella Fund“. Fondas dirba visame pasaulyje. Europoje skatiname galimybes moterims įsidarbinti tiksliųjų mokslų, duomenų analizės srityse. Šimtams moterų Tanzanijoje padėjome gauti geresnį gydymą, susijusį su gimdymo traumomis. Tūkstančius moterų Azijoje aprūpiname vandeniu ir higienos produktais. 2019 m. atvykusi į Lietuvą, veiklą tęsiu čia.

– Iš kur semiatės įkvėpimo kasdienėje veikloje?

– Iš santykių su kitais žmonėmis. Fondo veiklų dėka susipažįstu su skirtingą patirtį turinčiais žmonėmis, kurie susiduria su skirtingais iššūkiais, turi savitus idealus bei tikslus. Labai įkvepia žinojimas, kad skirtingas galimybes turinčioms merginoms galime palengvinti kelią jų tikslų link.

– Kaip manote, ar mažesnės galimybės gali būti ir stiprybė, ne tik silpnybė?

– Tikrai taip. Tik gali prireikti daugiau laiko, daugiau pastangų, kad pasiekti tą patį. Taip pat versle ar įgyvendinant projektus komandoje labai naudinga turėti žmonių, kurių patirtys, kultūra bei galimybės skirtingos. Skirtingas požiūris į tą pačią problemą lemia sprendimų įvairovę, inovatyvias idėjas. Tai versle yra pranašumas.

– Lyderystė yra glaudžiai susijusi su pasitikėjimu savimi. Kaip jį auginti?

– Dažnai moterys yra perfekcionistės, siekia tobulumo šeimoje, profesinėje veikloje, įvaizdyje. Manau, kad labai svarbu yra gebėti pripažinti ir priimti klaidas, suvokti, kad nesi tobulas, kad kažkur gali ir nepasisekti. Klaidų priėmimas ir gebėjimas suklydus toliau judėti į priekį stiprina pasitikėjimą savimi.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.