Delfinų terapiją patirti galės dar daugiau vaikų – kviečia prisidėti prie socialinės iniciatyvos

Specialiųjų poreikių turintiems vaikams bendravimas su delfinais nėra vien pramoga – ryšys su šiuo gyvūnu gali tapti gyvenimą keičiančia patirtimi. Daugybė tėvų dalijasi pasakojimais, kaip po delfinų asistuojamos terapijos pagerėjo emocinė, psichologinė ir net fizinė vaikų būklė. Prekybos tinklas „Maxima“, kartu su partneriais „Premia KPC“ ir Lietuvos jūrų muziejumi, jau šeštą kartą kviečia prisidėti prie prasmingos iniciatyvos ir padovanoti unikalią delfinų terapiją dar 15-kai šeimų, auginančių atžalas su specialiaisiais poreikiais.

Specialiųjų poreikių turintiems vaikams bendravimas su delfinais nėra vien pramoga – ryšys su šiuo gyvūnu gali tapti gyvenimą keičiančia patirtimi.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Specialiųjų poreikių turintiems vaikams bendravimas su delfinais nėra vien pramoga – ryšys su šiuo gyvūnu gali tapti gyvenimą keičiančia patirtimi.<br>Pranešimo spaudai nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 1, 2023, 12:08 PM, atnaujinta Jun 1, 2023, 12:09 PM

„Sūnus turėjo bendravimo problemų, ypač su bendraamžiais – jautėsi silpnesnis ir menkesnis už kitus, nepasitikėjo savimi, emociškai nuolat jausdavosi prastai. Bet jau po pirmosios delfinų terapijos savaitės jis tapo linksmesnis, judresnis, labiau savimi pasitikintis. Su juo dirbęs specialistas įkvėpė berniuką susidomėti sportu – dabar sūnus kasdien sportuoja, fiziškai yra stipresnis, labiau savimi pasitiki, geriau orientuojasi aplinkoje bei pats imasi iniciatyvos įvairiose veiklose. Ir nesustodamas pasakoja apie delfinus“, – šypsosi viena iš mamų, teigdama, kad dvi savaitės delfinų asistuojamos terapijos sūnui suteikė neįkainojamos patirties ir vilties visai šeimai.

Kita šeima pasakoja, kad autizmo spektro sutrikimų turintis hiperaktyvus berniukas – beveik nekalbantis, nuolat kamuojamas pykčio priepuolių, po terapijos su delfinu tapo ramesnis ir švelnesnis, pykčio priepuoliai tapo retesni.

„Sūnus net pradėjo tarti naujus žodžius, ėmė labiau koncentruoti savo dėmesį, paprašius galima susitarti, kad atliktų užduotį. Pastebėjome, kad vaikas teigiamai reaguoja į delfinų skleidžiamus garsus, tad kaip nuraminimo priemonę dabar namuose pasitelkiame vaizdo įrašus su delfinais – juos stebėdamas ir girdėdamas, sūnus nurimsta ir reiškia teigiamas emocijas“, – sako mama.

Padėjo jau dešimtims šeimų

Tai tik keli iš dešimčių atsiliepimų, kuriais dalijasi šeimos, patyrusios delfinų terapijos galią. Siekdamas šią unikalią patirtį padovanoti dar daugiau vaikų, lietuviškas prekybos tinklas, kartu su partneriais Lietuvos jūrų muziejumi bei viena žinomiausių ledų gamintojų „Premia KPC“, jau šeštą kartą rengia socialinę iniciatyvą „Tau ledai, o jiems – delfinų pagalba“. Kiekvienas vasaros laikotarpiu prekybos tinkle „Maxima“ perkantis „Klasika“ ledų porciją prisidės prie nepamirštamos dovanos specialiųjų poreikių turintiems vaikams suteikimo – rudenį 15-ai šeimų bus padovanota delfinų terapija.

„Tai ypatinga iniciatyva, prie kurios gali prisidėti kiekvienas, o prisidėję – jaučiasi laimingi. Per penkerius metus 80-čiai šeimų visi kartu padovanojome ne tik delfinų terapiją, bet ir viltį, ir džiaugsmą, kai daugybę iššūkių patiriantys vaikai atranda naujas gyvenimo spalvas, nusiraminimą, saugumą, ryšį su juos supančia aplinka. Kasmet nekantraujame pakviesti visus prisidėti prie šios gražios akcijos ir padovanoti delfinų pagalbą dar daugiau šeimų“, – kalba Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė.

Nepalieka abejingų

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras turi daugiau nei 20 metų patirtį, įgyvendinant bendravimo su delfinais užsiėmimus. Specialiai apmokyti gyvūnai bei profesionalūs treneriai padeda įvairaus amžiaus žmonėms su psichikos ir elgesio sutrikimais, apimančiais autizmo spektro, raidos, emocinius ar neurologinius sutrikimus.

„Galime džiaugtis ir didžiuotis, kad Lietuvoje yra sukurta ir atsidavusių žmonių toliau profesionaliai plėtojama tokia unikali galimybė padėti vaikams. Siekiame, kad delfinų terapiją galėtų patirti kuo daugiau šeimų, auginančių vaikus su specialiaisiais poreikiais, ir norime, kad ši prasminga akcija gyvuotų dar daugybę metų“, – sako Alvydas Malakauskas, „Premia KPC“ generalinis direktorius.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė pažymi, jog delfinų asistuojama terapija nėra alternatyva tradiciniam gydymui, tačiau gali jį efektyviai papildyti ir reikšmingai pagerinti vaikų savijautą – užmegztas ryšys su žaismingais, empatiškais jūrų žinduoliais gali ilgam teigiamai pagerinti užsisklendusių vaikų pasitikėjimą savimi bei supančiu pasauliu, saviraišką, fizinius ir bendravimo įgūdžius.

„Terapiniuose užsiėmimuose visuomet dalyvauja socialinių ar medicinos mokslų krypties specialistas, delfinų specialistas – tai profesionali komanda, užtikrinanti vaikui saugumą ir geriausią patirtį. Įdomu tai, kad delfinai patys pasirenka vaiką, su kuriuo nori bendrauti ir visada randa kelią, kaip įveikti uždarumo ar baimės barjerą – garsais, prisilietimais, žaidimu. Delfinai yra labai protingi, socialūs ir žaismingi gyvūnai, nenuilstamai bandantys užmegzti ryšį su žmogumi, jaučiantys jo nuotaikas. Kiekvienas delfino ir vaiko susitikimas yra unikalus atvejis, nepaliekantis abejingų ir sukuriantis daug pozityvių emocijų visai šeimai“, – pasakoja O. Žalienė, Lietuvos jūrų muziejaus direktorė.

Prisidėti prie šios neįkainojamos patirties suteikimo vaikams su specialiaisiais poreikiais gali kiekvienas „Maximos“ pirkėjas. Akcijos „Tau – ledai, o jiems delfinų pagalba“ taisyklės labai paprastos – tereikia birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d. bet kurioje minėto tinklo parduotuvėje įsigyti „Klasika“ ledų porcijomis, o rugsėjo mėnesį 15-ai šeimų bus padovanota delfinų terapija.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.