Miškų tarnyba: leidimai kirsti mišką, išduoti iki nutarimo apie privalomą poveikio aplinkai vertinimą, nebus naikinami

Valstybinė miškų tarnyba skelbia, kad teismui neišnagrinėjus ir nepateikus papildomo išaiškinimo, ar turėtų būti naikinami leidimai kirsti mišką, gauti iki nutarimo apie privaloma poveikio aplinkai vertinimą, leidimai kirsti mišką nebus naikinami.

Nuspręsta, ar turėtų būti naikinami leidimai kirsti mišką, gauti iki nutarimo apie privaloma poveikio aplinkai vertinimą.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Nuspręsta, ar turėtų būti naikinami leidimai kirsti mišką, gauti iki nutarimo apie privaloma poveikio aplinkai vertinimą.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 26, 2024, 11:21 AM

Tarnybos pranešime nurodoma, kad lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui 2023 m. gruodžio 6 d. priėmus nutartį dėl poveikio aplinkai vertinimo privalomumo planuojant ūkinę veiklą „Natura 2000“ teritorijose ir joms artimoje aplinkoje, Valstybinė miškų tarnyba kreipėsi į teismą, prašydama išaiškinti, ar turėtų būti naikinami iki šio nutarimo išduoti leidimai kirsti mišką šiose teritorijose.

Tačiau teismas tarnybos prašymą paliko nenagrinėtu ir papildomo išaiškinimo nepateikė. Todėl, atsižvelgiant į tai, kad pagal daugelį iki 2023 m. gruodžio 6 dienos išduotų leidimų ūkinė veikla jau gali būti įvykdyta, stabdyti, atšaukti ar kitaip naikinti iki 2023 m. gruodžio 6 d. išduotų leidimų Valstybinė miškų tarnyba teisinio pagrindo neturi, nurodoma pranešime.

Anksčiau miškų tarnyba buvo informavusi, kad leidimai miškui kirsti, išduoti iki 2023 m. gruodžio 6 dienos, nebus naikinami kol laukiama teismo išaiškinimo.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad šis sprendimas apima tik leidimus miškui kirsti „Natura 2000“ teritorijose ir joms artimoje aplinkoje.

Tarnyba primena, kad pagal esamą įstatyminį reguliavimą, prieš pradedant vykdyti ūkinę veiklą „Natura 2000“ teritorijoje ar jai artimoje aplinkoje, privaloma gauti išvadą iš atitinkamų saugomų teritorijų̨ institucijų, kad nebus reikšmingo poveikio aplinkai vykdant ūkinę veiklą.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.