Keičiasi maistinių grūdų iš padidintos rizikos šalių importo tvarka

Ketvirtadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pasirašė įsakymą, kuriuo keičiamos valstybinės negyvūninės kilmės maistinių grūdų priežiūros taisyklės. Maistiniams grūdams ir jų produktams bus taikomos tokios pačios priemonės kaip ir pašariniams grūdams ar jų produktams.

Grūdai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Grūdai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Grūdai<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Grūdai<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Grūdai<br>M.Patašiaus nuotr.
Grūdai<br>M.Patašiaus nuotr.
Grūdai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Grūdai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Mar 21, 2024, 11:29 PM

Kaip nurodo VMVT, nuo šiol išankstinė informacija apie atvykstančias negyvūninio maisto siuntas turės būti pateikta elektroniniu paštu ar kitomis elektroninio ryšio priemonėmis, bet ne vėliau kaip prieš 24 val. iki atvykstant į Lietuvos pasienio veterinarijos postą.

Taip pat bus tikrinama kiekviena importuojama maistinių javų grūdų ir maistui skirtų jų galutinių produktų siunta iš Rusijos, Baltarusijos, Moldovos vyriausybės nekontroliuojamos Padniestrės, Rusijos aneksuoto Krymo ir kitų Ukrainos vyriausybės nekontroliuojamų Ukrainos teritorijų, Sakartvelo vyriausybės nekontroliuojamų Abchazijos ir Pietų Osetijos.

Iš kiekvienos tokios siuntos bus atrenkami mėginiai pesticidų likučių, pesticido glifosato, mikotoksinų, metalų ir kilmės tyrimams atlikti. O maistinių javų grūdų ir maistui skirtų jų galutinių produktų siuntos galutines importo procedūras bus galima atlikti tik gavus atitinkamus laboratorinių tyrimų atsakymus.

„ŽŪM pašarų priežiūros taisyklės įsigaliojo kovo 18 d., ir jau stebime ryškius pokyčius. Importuojamų siuntų kiekiai akivaizdžiai sumažėjo, bet realus pokytis bus matomas tik po 2–3 savaičių, kai galėsime palyginti importuojamų siuntų kiekius su praeitais mėnesiais. Iki kovo 18 d. per parą vidutiniškai į Lietuvą buvo importuojama nuo 20 – 25 pašarų siuntų iš Rusijos ir Baltarusijos. Šiuo metu per parą įvežama iki 2 siuntų, skirtų Lietuvai“, – pasakoja VMVT vadovė Audronė Mikalauskienė.

Pažymėtina, kad jei laboratorinių tyrimų normos viršys leistinas, tokios siuntos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bus nukreiptos sunaikinti arba techniškai perdirbti.

ELTA primena, kad nuo pirmadienio pradėjo veikti griežtesnė į Lietuvą iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolė.

Kaip nurodo Žemės ūkio ministerija, nuo pirmadienio stabdomi tikrinti absoliučiai visi iš padidintos rizikos šalių importuojami pašarams skirti grūdai ir jų produktai – mėginiai imami iš kiekvieno įvežamos produkcijos vagono ar transporto priemonės.

Įsigaliojusi griežtesnė kontrolė dėl grūdų kokybės – tik vienas iš Žemės ūkio ministerijos žingsnių. Artimiausiu metu, baigus derinti metodinius reikalavimus, bus priimti sprendimai ir dėl per Lietuvą vežamų grūdų kilmės tikrinimo.

Kilmės tyrimą ministerija inicijavo gavusi Ukrainos žemės ūkio ministro informaciją apie įtarimus, kad Rusija pelnosi išveždama grūdus iš okupuotų Ukrainos teritorijų į trečiąsias šalis.

Skelbiama, kad į padidintos rizikos šalių sąrašą yra įtrauktos Rusija, Baltarusija, Moldovos vyriausybės nekontroliuojama Padniestrė, Rusijos aneksuotas Krymas ir kitos okupuotos Ukrainos teritorijos bei okupuoti Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio regionai.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.