„Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas interviu
BNS teigė, kad įmonė derasi su 7 suskystintų gamtinių dujų (SGD)
tiekėjais dėl dujų pirkimo nuo 2017 metų, tačiau kartu kalbamasi
ir su „Gazprom“, su kuriuo 2015-ųjų pabaigoje baigėsi
ilgalaikė 10 metų dujų tiekimo sutartis. Šiuo metu įmonė neturi
jokios ilgalaikės sutarties dėl dujų pirkimo.
„Mes galvojame, kad tikrai nebus, kaip su „Gazprom“, kai
buvo pasirašoma 10 metų. Rinka pasikeitė ir šiuo metu pasaulyje
normalu, kad ilgalaikiai kontraktai yra 2-3 metai. Mes žiūrėsime,
kas galės pasiūlyti geresnes sąlygas. Nėra taip, kad imsime tik
iš vienų ar iš kitų, gal diversifikuosime perkamą dujų kiekį.
Kai gausime visus pasiūlymuys, apsvarstysime ir žiūrėsime“, –
BNS sakė R.Miliauskas, paklaustas, koks kontraktas dėl dujų
tenkintų „Achemą“.
Anot jo, gamykla galėtų pirkti SGD ir iš JAV.
