VATESI leido naudoti IAE panaudoto branduolinio kuro saugyklą

Rugsėjo 20 dieną VĮ Ignalinos atominė elektrinė (IAE) gavo Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) licenciją eksploatuoti Laikinąją panaudoto branduolinio kuro saugyklą (projektas B1, LPBKS).

Gavusi licenciją IAE atliks LPBKS karštuosius bandymus, kurių metu planuojama pakrauti ir į saugyklą transportuoti 10 naujų CONSTOR®RBMK1500/M2 tipo konteinerių.<br>Bendrovės nuotr.
Gavusi licenciją IAE atliks LPBKS karštuosius bandymus, kurių metu planuojama pakrauti ir į saugyklą transportuoti 10 naujų CONSTOR®RBMK1500/M2 tipo konteinerių.<br>Bendrovės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2016-09-21 09:21, atnaujinta 2017-05-12 11:10

Licencijos gavimas yra vienas didžiausių pasiekimų Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo projekte.

Ji leidžia pradėti Laikinosios panaudoto branduolinio kuro saugyklos ir naujų CONSTOR®RBMK1500/M2 tipo konteinerių eksploataciją siekiant saugaus 16000 RBMK tipo panaudoto branduolinio kuro rinklių išėmimo iš 1-jo ir 2-jo blokų ir jų saugojimo LPBKS.

Gavusi licenciją IAE atliks LPBKS karštuosius bandymus, kurių metu planuojama pakrauti ir į saugyklą transportuoti 10 naujų CONSTOR®RBMK1500/M2 tipo konteinerių. Karštųjų bandymų metu bus patikrinti visi eksploataciniai veiksmai, kurie bus atliekami talpinant panaudotą branduolinį kurą į konteinerius ir gabenant juos iš elektrinės blokų į naująją saugyklą. Tokiu būdu bus pademonstruotas visos įrangos atitikimas projektiniams ir branduolinės saugos reikalavimams.

VATESI teigiamai įvertinus karštųjų bandymų atlikimo ataskaitą ir galutinę saugos analizės ataskaitą, 2017 m. spalį planuojama gauti VATESI leidimą LPBKS pramoninei eksploatacijai ir toliau vykdyti panaudoto branduolinio kuro iškrovimą iš IAE 1-jo ir 2-jo blokų. Visą panaudotą branduolinį kurą planuojama išvežti į saugyklą iki 2022 m. pabaigos.

Komplekso karštųjų bandymų pradžia yra svarbus įvykis visam Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo projektui. „Šiandien mes didžiuojamės tuo, kad pasiekėme šį reikšmingą etapą pirmą kartą pasaulyje įgyvendinamame RBMK-1500 tipo reaktorių eksploatavimo nutraukimo projekte. Tai pavyko pasiekti visų projekte dalyvavusių šalių produktyvaus darbo ir konstruktyvaus bendradarbiavimo dėka. Labai vertiname Europos Komisijos ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko paramą, kuri padėjo mums įveikti projekto iššūkius ir pasiekti šį puikų rezultatą“, – sakė IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius.

„Tai yra esminis Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo etapas. D. Janulevičius ir jo komanda išjudino B1 projektą „iš mirties taško“ ir lyginant su 2013 metais šiandien projekto pažanga yra akivaizdi. Labai vertiname šį rezultatą, taip pat darbo patirtį su Ignalinos AE komanda, projekto rangovais, Energetikos ministerija ir mūsų kolegomis Europos Komisijoje“, – su licencijos eksploatacijai gavimu pasveikino Vincas Novakas, ERPB branduolinės saugos departamento direktorius.

B1 projektas yra finansuojamas Tarptautinio Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo (TIENRF) lėšomis, kurias administruoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Donorų Asamblėją, kuri yra TIENRF valdytoja, sudaro Europos Komisija, Austrija, Belgija, Danija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Airija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Ispanija, Švedija, Šveicarija.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.