Dėl sumažėjusios šilumos kainos Alytus gerokai sutaupys

Priimtas sprendimas, kuriam Alytaus miesto tarybos nariai šiandien pritarė plodami. Šilumos kaina mažės daugiau nei ketvirtadaliu, dėl to alytiškiai per metus sutaupys per 4 mln. eurų ir iš 47 vietos (50 vietų centralizuoto šildymo kainų sąraše) Alytus pakils į 11. Nauja šildymo ir karšto vandens kaina įsigalios nuo gegužės.

Alytaus sav.nuotr.
Alytaus sav.nuotr.
Alytaus sav.nuotr.
Alytaus sav.nuotr.
Alytaus sav.nuotr.
Alytaus sav.nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

2017-03-30 15:01, atnaujinta 2017-04-06 21:17

Tarybos posėdyje Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius dėkojo visiems prisidėjusiems prie vieno svarbiausių tikslų įgyvendinimo – mažesnės šilumos kainos alytiškiams. „Noriu padėkoti administracijai, tarybai ir visiems, kurie prisidėjo sprendžiant vieną svarbiausių problemų Alytuje. Buvo įdėta daug darbo siekiant teisybės – kad miesto gyventojai už šilumą mokėtų mažiau“, – kalbėjo V. Grigaravičius.

Šiandien posėdžiavusi Alytaus miesto taryba nustatė šilumos kainų dedamąsias pirmiesiems šilumos bazinių kainų galiojimo metams. Kaip jau buvo skelbta anksčiau, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija kovo 29 d. nustatė UAB „Litesko“ filialo „Alytaus energija“ bazinę šilumos kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 5,40 ct/kWh (be PVM), t. y. 26 proc. mažesnę, palyginus su dabar galiojančia (7,32 ct/kWh be PVM). Tačiau vartotojai už šilumos energiją mokės dar mažiau dėl susidariusios permokos, kurią UAB „Litesko“ filialas „Alytaus energija“ turės grąžinti.

VKEKK nusprendė, kad „Litesko“ iš vartotojų nepagrįstai gavo 2,6 mln. Eur pajamų ir rekomendavo šią permoką susigrąžinti per 3 metus. Šiuo atveju kaina bus net 32,4 proc. mažesnė. Taip pat VKEKK UAB „Litesko“ šilumos tiekimo veiklai vykdyti reikalingas sąnaudas sumažino 4,6 mln. Eur – įvertinus ankstesnių laikotarpių faktines sąnaudas, jos nepripažintos kaip būtinos reguliuojamai veiklai vykdyti. Be to, karšto vandens kaina mažėja 22 proc. – 1 m3 kubas atpigs apie 1,5 euro.

Kuomet nustos galioti PVM lengvata gyventojams, kainos mažėjimas bus ne toks ženklus, tačiau vis tiek sieks apie 25 proc. už šildymą ir dešimtadalį už karštą vandenį. Tuo metu verslui lengvata netaikoma ir dabar, todėl verslas taupys visus 32,4 procento.

Kaip sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, patvirtinus naują šilumos kainą, vidutinis taupymas nerenovuoto daugiabučio namo bute – šimtai eurų per metus, net ir padidėjus PVM iki 21%. Pavyzdžiui, 35 kv. m. buto gyventojai per metus sutaupys 110 eurų, 50 kv. m. bute gyvenantys alytiškiai – 130 eurų, 90 kv. m. – 190 eurų (įvertinus visą sunaudojimą – šildymą, karštą vandenį, gyvatuko mokestį).

Anot V.Jastremsko, toliau bus siekiama susigražinti šilumos ūkį į savivaldybės rankas, dėl to šiuo metu vyksta teisminiai procesai. „Tikslas yra ne pelnas, bet kokybiška šiluma gyventojams už tinkamą kainą. Savivaldybės siekis – patekti į centralizuoto šildymo geriausių kainų penketuką“, – sakė V. Jastremskas.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.