Suglaudė pečius su belgais – kartu plėtos nedidelius SGD projektus

„Fluxys NV/SA“ valdomame Zebriugės (Zeebrugge) SGD terminale lankėsi Lietuvos energetikos sektoriaus delegacija. Vizito metu naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė „Klaipėdos nafta“ ir „Fluxys“ pasirašė abipusio supratimo memorandumą (MoU), kuriuo remiantis bendrovės glaudžiai bendradarbiaus siekdamos kartu plėtoti mažos apimties SGD projektus ir infrastruktūrą Europoje.

„Klaipėdos nafta“ nuotr.
„Klaipėdos nafta“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2017-04-11 15:13, atnaujinta 2017-04-14 05:23

Memorandumo pasirašyme dalyvavo LR energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Lietuvos ambasadorius Belgijoje Gediminas Varvuolis ir Flandrijos Vyriausybės Ministro Pirmininko pavaduotojas ir Flandrijos biudžeto, finansų ir energetikos ministras Bart Tommelein.

Vizito metu delegacijos nariams pristatytos „Fluxys“ valdomo Zebriugės SGD terminalo galimybės, taip pat svečiai lankėsi terminalo infrastruktūros objektuose, tarp kurių ir naujoji antroji SGD terminalo krantinė skirta priimti nuo 2.000 kub. m talpos mažos apimties SGD dujovežius.

„Šis memorandumas suteiks galimybes kompanijoms aktyviai veikti ne tik Baltijos jūros regione, bet ir kartu išeiti į platesnius vandenis. Taip Klaipėda taps pilnaverčiu SGD paskirstymo centru SGD tiekimo grandinėje Europoje bei Skandinavijoje. Simboliška ir tai, kad memorandumas su vienu didžiausiu ir dinamiškiausiu SGD rinkos dalyviu Europos Sąjungoje pasirašomas KN sparčiai įgyvendinant SGD paskirstymo stotelės projektą“,- sakė LR energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

„KN pastatyta ir toliau plėtojama SGD infrastruktūra tampa akceleratoriumi kuriant SGD logistikos grandinę Baltijos jūros regione ir yra svarbu, kad infrastruktūros objektai būtų optimaliai išnaudojami. To sieksime drauge su vienu didžiausiu Europos SGD rinkos žaidėju, todėl pasirašytas savitarpio supratimo memorandumas mums yra labai svarbus dokumentas, kuris įgalina abi suinteresuotas puses formuoti SGD infrastruktūros ir jos panaudojimo kompleksinę plėtrą Europoje ar Skandinavijos rinkose“, – teigė Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

Pasak M. Jusiaus, Belgija SGD srityje yra toli pažengusi valstybė ir Zebriugės SGD terminalas buvo „vėliavnešys“ sukūręs SGD paskirstymo hub‘ą (centrą).

Įgyvendinant mažos apimties terminalą Klaipėdoje itin vertinga belgų patirtis, siekiant turėti efektyvų regioninės funkcijas atliekantį SGD centrą Lietuvoje, nes būtina į vientisą sistemą sujungti kelis svarbius elementus: SGD infrastruktūrą uoste, žemyne bei vartotojų rinką. Tikima, jog MoU suteiks naują pagreitį abipusiam bendradarbiavimui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.