Už nukirstus dujotiekius ar elektros kabelius – griežtos bausmės

 

 Dėl neatsargių kasinėtojų kaltės beveik 35 tūkst. ESO klientų buvo likę be elektros. <br> P.Lileikio nuotr. 
 Dėl neatsargių kasinėtojų kaltės beveik 35 tūkst. ESO klientų buvo likę be elektros. <br> P.Lileikio nuotr. 
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 20, 2017, 10:01 AM

 Per penkis šių metų mėnesius dėl žemės kasimo darbų 97 kartus buvo pažeistas elektros skirstymo tinklas – 35 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai.

 

Tai rodo elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenys. Dėl neatsargių kasinėtojų kaltės beveik 35 tūkst. ESO klientų buvo likę be elektros. Visais atvejais kasinėtojai rizikavo savo gyvybe, o tinklai buvo pažeisti kasant be leidimo.  Elektros ir dujų tinklo pažeidimų skaičius auga pastaruosius kelerius metus, todėl ESO siūlo griežtinti tinklo pažeidėjų atsakomybę.

Pavyzdžiui, neseniai Vilniaus mieste prie „Maxima“ prekybos centro Mindaugo gatvėje bendrovei „Arema“ atliekant kasinėjimo darbus buvo pažeistas požeminis ESO elektros tinklas. Dėl to apie 40 minučių be elektros buvo likę apie 800 ESO klientų, tarp jų – Kultūros ministerija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Teatro, muzikos ir kino muziejus.

 

Šiuo atveju kasinėjimo darbai taip pat buvo atliekami be leidimo. Panašus atvejis šių metų birželio 9 d. įvyko ir Vilniaus Antakalnio rajone, kai apie 16 val. per padidėjusius transporto srautus, buvo pažeistas elektros kabelis ir dėl to sutriko šviesoforų veikla, susidarė spūstys.

Dėl dujotiekių pažeidimų atliekant kasinėjimo darbus nepatogumų patiria ir dujas vartojantys ESO klientai. Šiemet dujotiekių pažeidimų skaičius išlieka panašus, kaip ir pernai – per penkis mėnesius fiksuoti 25 mechaniniai dujotiekių pažeidimai. Dėl to trumpam buvo nutrūkęs dujų skirstymas daugiau 100 ESO klientų. Šiemet Ukmergėje pažeidus vidutinio slėgio dujotiekį, dujų skirstymas buvo nutrauktas daugiau kaip 70 klientų, tarp jų – „Ukmergės duonai“.

ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos vadovas Saulius Vaičekauskas sako, jog tiek elektros tinklo, tiek dujotiekių pažeidimai sukelia didelių nepatogumų ir gyventojams, ir verslui.

„Didelė dalis elektros ir dujų skirstymo tinklo infrastruktūros – elektros kabeliai, dujotiekiai - įrengta po žeme. Todėl rūpindamiesi savo saugumu ir nebūdami tikri, kur nutiestos linijos ir dujotiekiai, be suderinimo su ESO prašome nevykdyti žemės kasimo darbų giliau nei 30 centimetrų, lyginti grunto ar atlikti melioravimo darbų. ESO atstovus būtina išsikviesti ir tais atvejais, kai kasant gruntą aptinkami brėžiniuose nenurodyti vamzdynai ar linijos“, – sakė ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos vadovas Saulius Vaičekauskas.

Pasak jo, šiuo metu taikoma administracinė atsakomybė bei prievolė atlyginti operatoriaus patirtas pažeidimo atstatymo išlaidas neatgraso pažeidėjų, taip pat neskatina jų veikti atsargiai ir rūpestingai atliekant įvairius žemės kasimo darbus. Atsižvelgdama į tai, ESO siūlo keisti Administracinių nusižengimų kodeksą ir sugriežtinti atsakomybę už energetikos objektų ir įrenginių apsaugos taisyklių pažeidimus, sukėlusius energetikos veiklos sutrikimus ar nutraukimą.

Anot S. Vaičekausko, norint vykdyti žemės kasimo darbus ESO eksploatuojamų kabelių ir dujotiekių apsaugos zonoje reikia skambinti 1802 arba registruoti prašymą www.eso.lt. Kur nutiesti elektros kabeliai ir dujotiekiai, galima sužinoti sklypo plane, taip pat viešai prieinamame Registrų centro žemėlapyje www.regia.lt.

„Visuomet siekiame kuo operatyviau atkurti elektros ir dujų tiekimą, tačiau raginame visuomenę nepamiršti, kad tinklo pažeidimai kelia ne tik nepatogumų, bet ir pavojų žmonių sveikatai, gyvybei bei turtui. Todėl planuodami bet kokius didesnius žemės darbus visuomet prašome pasitarti su ESO atstovais“, - teigė S. Vaičekauskas. 

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.