AB „Kauno energija“ kreipėsi į Kainų komisiją dėl palyginamųjų sąnaudų skaičiavimo

Kilus ažiotažui dėl šilumos kainos Kaune padidėjimo, AB „Kauno energija“ kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją (toliau – Komisija) dėl palyginamųjų šilumos gamybos sąnaudų, kitaip – superkamos šilumos kainų „lubų“ – skaičiavimo. Po kreipimosi Komisija nusprendė pradėti šių palyginamųjų sąnaudų skaičiavimo patikrinimą.

 M.Patašiaus nuotr.
 M.Patašiaus nuotr.
 G.Bitvinsko nuotr.
 G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jan 19, 2018, 2:40 PM

AB „Kauno energija“, siekdama, kad vartotojai šilumą gautų kuo mažesne kaina, kreipėsi į Komisiją, kad būtų papildomai patikrinta, ar teisingai skaičiuojamos palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos. Šios sąnaudos apskaičiuojamos pagal prognozuojamą mėnesinį šilumos poreikį konkrečioje sistemoje ir numatomą kuro struktūrą (kuri būtų taikoma tuo atveju, jei atitinkamą mėnesį visą šilumos poreikį patenkintų tik šilumos tiekėjas).

Vykdant papildomus išaiškinimus dėl palyginamųjų šilumos gamybos sąnaudų skaičiavimo, įskaitant naudojamo kuro balanso bei kainų korekcijas, ateinantį vasarį, lyginant su praėjusiųjų metų vasario mėnesiu, palyginamosios šilumos gamybos sąnaudos sumažėja apie 12,5 proc.

Skaičiuojant 2018 m. vasario mėn. palyginamąsias šilumos gamybos sąnaudas Kauno m. integruotame tinkle įvertinami ir Petrašiūnų elektrinėje ir „Pergalės“ katilinėje pastatytų ir sausio mėn. pilnu pajėgumu dirbusių naujų dujinių katilų, kurių suminė galia 35 MW, techniniai rodikliai.

Jei Komisija nustatytų skaičiavimo neatitikimų, permokėtas lėšas šilumos tiekimo įmonė privalėtų grąžinti vartotojams. Bendrovė pabrėžia, kad visada bendradarbiavo ir bendradarbiaus su Komisija, teiks visą reikiamą dokumentaciją bei vykdys visus Komisijos nurodymus.

Tikimasi, kad, sumažėjus šioms palyginamosioms šilumos gamybos sąnaudoms, vasarį sumažės ir šilumos kaina kauniečiams.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.