Stokholmo arbitraže Vilniaus miesto savivaldybė ir VŠT pateikė atsiliepimą: turi 12 reikalavimų

Vilniaus miesto savivaldybė (VMS) ir „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT) Stokholmo arbitražui pateikė bendrą atsiliepimą į buvusios Vilniaus šilumos ūkio nuomininkės „Vilniaus energija“ (VE) ir ją valdančios Prancūzų kapitalo įmonės „Veolia Environnement S.A.“ ieškinį. Kartu su atsiliepimu VMS ir VŠT pateikė priešieškinį su 12 reikalavimų.

Savivaldybės ir VŠT reikalavimai „Veolia“ ir VE yra susiję su sostinės šilumos ūkio nuomos sutarties sąlygų nevykdymu.<br>M.Patašiaus nuotr.
Savivaldybės ir VŠT reikalavimai „Veolia“ ir VE yra susiję su sostinės šilumos ūkio nuomos sutarties sąlygų nevykdymu.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 20, 2018, 10:27 AM

Priešieškinio reikalavimų dydžiai šiuo metu dar nėra visiškai tiksliai nustatyti, tačiau bendra VMS ir VŠT šiuo metu reikalaujama suma viršija 350 mln. Eur.

Savivaldybės ir VŠT reikalavimai „Veolia“ ir VE yra susiję su sostinės šilumos ūkio nuomos sutarties sąlygų nevykdymu. Žalos dydžio nustatymą lėmė savivaldybės ir VŠT pasirinktų patyrusių tarptautinių techninio vertinimo bei žalų nustatymo ekspertų išvados.

„Mūsų įsitikinimu, „Vilniaus energija“ pažeidė įstatymus, nepagrįstai didindama šilumos kainą ir darydama didžiulę žalą sostinės šilumos ūkiui bei jos gyventojams. Tad mūsų pareiga yra apginti sostinės interesus ir teisinėmis priemonėmis atstatyti teisingumą. Ruošdamiesi arbitražo procesui kruopščiai surinkome ir išnagrinėjome faktus bei prieinamą informaciją, atsakingai pasirinkome solidžią tarptautinę patirtį turinčius ekspertus. Esame įsitikinę savo pozicijos tvirtumu šioje byloje“, – sako VŠT generalinis direktorius Mantas Burokas.

Visos po arbitražo bylos gautos lėšos būtų panaudotos gyventojų permokoms grąžinti, investicijoms į šilumos ūkio modernizavimą bei plėtrą.

„Savivaldybė ir VŠT deda visas pastangas gindamos savo interesus šiame tarptautiniame arbitraže. Tarptautinis arbitražas yra normalus būdas spręsti tokio tipo sutartinius ginčus. Arbitražo byla pasižymi konfidencialumu, todėl smulkesnė informacija apie bylą, šalių argumentai ir pateikti įrodymai negali būti aptariami arba atskleidžiami viešai. Savivaldybė ir VŠT savo komentarus pasilieka arbitražo teismui, jos yra tikros savo pozicijos stiprumu“, – situaciją komentavo Vilius Bernatonis, advokatų kontoros „TGS Baltic“ partneris, kuris vadovauja VMS ir VŠT teisinių atstovų komandai.

Savivaldybės ir VŠT interesams arbitraže atstovauja advokatų kontora TGS Baltic ir tarptautinė advokatų kontora „Shearman & Sterling LLP“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.