Prastėjant prognozėms – ne laikas kelti minimalią algą

Lietuvos bankui sumažinus šių metų

Jei blogiausiu scenarijumi Lietuvos augimo apskritai nebus, tai MMA klausimas smarkiai paaštrėja.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Jei blogiausiu scenarijumi Lietuvos augimo apskritai nebus, tai MMA klausimas smarkiai paaštrėja.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Mar 13, 2015, 1:01 PM, atnaujinta Jan 10, 2018, 2:00 PM

„Pastaruoju metu buvo kalbama apie MMA kėlimą ir reikia identifikuoti, kad tai yra kėlimas tuomet, kai nėra aiškios Lietuvos ekonomikos perspektyvos. Vis dar prognozuojamas augimas, bet nežinome, kaip bus po pusės metų. Ta politinė situacija Rytuose yra pakankamai grėsminga ir mes nemažai eksportuojame į tą sritį“, – sakė LLRI vyresnysis ekspertas Vytautas Žukauskas.

Jo teigimu, tiek MMA, tiek mažiausiai uždirbančių žmonių atlyginimų didinimas yra politinis klausimas, kuris, blogėjant šalies ekonominei situacijai, užkrautų papildomą naštą privačiam verslui.

„Jei blogiausiu scenarijumi Lietuvos augimo apskritai nebus, tai MMA klausimas smarkiai paaštrėja, nes tai sukelia tam tikrą naštą privačiam sektoriui, ypač toms įmonėms, kurios yra finansiškai nestiprios ar įdarbina daug MMA gaunančių žmonų. Tai dar vienas signalas, kad reikia atsargiau žiūrėti į didelius ir grandiozinius planus kelti tiek viešojo sektoriaus darbuotojų užmokestį, tiek MMA, nes tai yra našta privačiam sektoriui“, – kalbėjo V.Žukauskas.

Lietuvos bankas penktadienį sumažino šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP) prognozę 0,4 procentinio punkto iki 2,7 procento. Pasak V.Žukausko, jau ne pirmą kartą mažinamos prognozės byloja apie prastėjančią šalies ekonominę padėtį.

„Prognozių bloginimas jau yra kelintą kartą iš eilės. Tai yra ta prognozių fazė, kai su kiekvienu jos atnaujinimu ji blogėja. Tai reiškia, kad tai yra kelias link prastesnės Lietuvos ekonominės situacijos. Privatus sektorius yra lanksčiausias ir prisitaiko greičiausiai, tačiau tai yra grėsmės signalas Lietuvos biudžetui. Biudžeto pajamų planas sudarytas turint omenyje 3,4 proc. BVP augimą. Dar gruodį Lietuvos verslas, asociacijos ir analitikai sakė, kad tai yra per optimistiška prognozė. Man atrodo, kad Lietuvos banko prognozių pabloginimas yra geras laikas, kai galima dar kartą tai paminėti, kad reikia galvoti, ar Lietuvos valdžia sugebės surinkti tiek pajamų, kiek yra prognozuojama“, – sakė V.Žukauskas.

Anot jo, akivaizdu, kad dėl blogėjančių prognozių nepavyks pasiekti biudžete numatyto 8 proc. pridėtinės vertės mokesčio surinkimo augimo.

Sudarydama šių metų biudžeto planą, Finansų ministerija prognozavo, kad Lietuvos ekonomika šiemet augs 3,4 proc., tačiau tiek finansų ministras, tiek premjeras yra teigę, kad augimas gali būti lėtesnis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: surinkti parašai šaukti neeilinę Seimo sesiją